چروک پوستی
14 مرداد 1397 ۰ دیدگاه

جلوگیری از چروک پوستی زودرس

برای داشتن چهره‎ای شفاف بهتر است قبل از ظهور چروک‎های پوستی از ایجاد آنها جلوگیری کنیم. برای برخی افراد کنار آمدن با چروک‎های بوجود آمده روی پوست کار دشواری است و آن را مساوی با اتمام جوانی و شادابی خود می‎دانند. هرچند چروک‎ها از آثار قابل مشاهده و لمس افزایش سن است، اما عادات و رفتارهای روزمره شما تاثیرات به سزایی روی آنها دارند. همیشه بدانید، پیشگیری بهتر از درمان است. چند نکته اصلی برای جلوگیری از وقوع پیری زودرس پوست وجود دارد. با رعایت آنها به سادگی از پوستتان مراقبت کنید.

 استفاده از ضد آفتاب قوی

خورشید و اشعه‎های آن از عوامل اصلی ایجاد کننده چروک پوستی است. بهترین راه برای جلوگیری از کاهش کلاژن پوستی و فیبرهای الاستیک، محافظت در برابر آفتاب است. این مراقبت باید در تمام فصول به شکل روزانه انجام شود . کرم ضد آفتاب را هر روز صبح روی پوست بمالید و   هر ۲ ساعت تمدیدش کنید.

روزانه از آنتی اکسیدان استفاده کنید

رادیکال‎های آزاد از عوامل آسیب رسان به سطح بیرونی پوست هستند. آنها به لیپیدهای پوست که مسئولیت حفظ رطوبت پوست را دارند آسیب می‎رسانند. روزانه همراه به ضد آفتابتان از سرم آنتی اکسیدان استفاده کنید تا از ضعیف شدن، آسیب پذیری و چروک شدن پوستتان جلوگیری شود.

 آفتاب نگیرید

بدانید که هر وقت آفتاب می‎گیرید در حال پیر کردن پوستتان هستید. اگر دوست دارید پوستتان برنزه باشد می توانید از کرم‎ها و محصولات برنزه کننده(اتو برنزها) استفاده کنید. این کرم ها بدون آسیب‎های جدی که آفتاب به پوستتان می زند آن را برنزه می‎کنند.

شستشو و لایه برداری پوست

سیگار نکشید

سیگار کشیدن باعث تسریع شدید روند پیری پوست می‎شود. اگر سیگار نمی‎کشید شروع به کشیدن نکنید! اگر هم سیگار می کشید به فکر ترک آن باشید! به غیر از سلامتی پوستتان خطرات جدی دیگری هم شما را تهدید می‎کند.

زیاد الکل مصرف نکنید

اگر به دنبال داشتن پوست بهتری هستید، الکل مصرفیتان را با آب جایگزین کنید. الکل باعث خشک شدن پوست می‎شود که این خشکی باعث پیری و ایجاد چروک می‎شود.

تمیزی پوستتان را جدی بگیرید

شستشوی دستی پوستتان فقط بخشی از آلودگی‎های سطح و منافذ پوستتان را از بین می‎برد. برای شادابی و جلوگیری از تیرگی، کدر شدن و آسیب رسیدن به پوستتان باید آن را روزانه به شکل کامل صبح و شب‎ها بشورید. شستشوی کامل و ۶ برابر موثر تر از شستشوی دستی با فیس براش کیوت اسکین از عوامل کمک کننده بسیار مهم به حفظ سلامت پوست شماست. همچنین با این دستگاه می‎توانید لایه برداری هفتگی پوستتان را هم در منزل به آسانی و در کمتر از ۱ دقیقه انجام دهید. منافذ پوستتان بعد از شستشو با دستگاه کاملا تمیز می‎شوند و تا زمان کوتاهی جذب ۶ برابر بیشتر از حالت عادی برای محصولات مراقبت پوستی شما را دارند.

برای مشاهده محصول اینجا کلیک کنید.

14 مرداد 1397 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.