روش های جدید مراقبت پوستی
20 خرداد 1397 ۰ دیدگاه

روش های جدید مراقبت پوستی

نسل جدید مراقبت های پوستی:

شما با این احساس آشنا هستید؛ در آینه نگاه می کنید و از دیدن خطوط لبخندی که در گوشه چشمانتان جا خوش کرده اند، حتی در لحظاتی که خنده ای بر لب ندارید، شوکه می شوید. حتی برای لحظه ای کوتاه خودتان را با چین و چروک های عمیقی که به پاهای کلاغ شباهت دارند، در آینده مجسم می کنید. و بعد، احساس درماندگی به سراغتان می آید. خطوط ریز و درشت کنار چشم ها و دهانتان در مقابل کرم های گران‌قیمتی که هر شب استفاده می کنید، سر تسلیم فرود نیاورده اند.

زمانی که چهل سالگی تان را جشن می گیرید، متوجه می شوید که خطوط اخم و نگرانی بالای ابروان و گوشه های دهانتان به طور دائمی ماندگار شده اند. شما از خودتان می پرسید که کشیدن صورتتان تا چه اندازه مفید خواهد بود. سپس پوست بالای گونه هایتان را در مقابل آینه بالا می کشید تا نتیجه را مجسم کنید.

اگر وقت زیادی را زیر آفتاب گذرانده اید، با استفاده از کرم پودر، خطوط شل و آویزان چانه تان بیشتر به چشم خواهد خورد. دیدن آن خطوط ریز و درشتی که پشت لبتان ظاهر شده اند، اوضاع روحی تان را خراب تر می کند و احساس اعتماد به نفستان را از شما می گیرد.

برای برخی از زنان و مردان، آگاهی از این تغییرات بسیار غافلگیرانه است. در حالی که عکستان را در شیشه تستر می بینید، از خود می پرسید: «چه زمانی اتفاق افتاد؟ وقتی خواب بودم؟» یا شاید زمانی که از کنار ویترین مغازه ای می گذرید و ناگهان تصویر خودتان را در شیشه مغازه می بینید. بعد احتمالا با دوستی درد دل می کنید و می گویید: «برای لحظه ای فکر کردم مادرم را در شیشه مغازه می بینم».

ما با این واکنش ها کاملا آشنا هستیم. در بسیاری از موارد شاهد نتیجه گیری های تأسف انگیز و تصمیم های عجولانه برای برگرداندن عقربه های ساعت زمان به عقب بوده ایم. جراحی های زیبایی که با دست های ماهری انجام می گیرد، معمولا مشکلی خلق نمی کنند اما حتی زمانی که نتیجه یک جراحی موفقیت آمیز است، عوارض بعد از آن دور از انتظار نیست. در واقع، پژوهش ها نشان داده اند نیمی از کسانی که تحت جراحی زیبایی قرار گرفته اند، پس از عمل دچار اضطراب و افسردگی می شوند.

درمان جوش

یکی از دلایل این افسردگی این است که اگرچه فردی که تحت عمل جراحی قرار گرفته متفاوت به نظر می رسد، الزاما ظاهری جوان تر کسب نمی کند.

شاید افتادگی صورت ناپدید شود و چین و چروک ها کاهش
یابند، اما پوست همچنان سالخورده و بیمار به نظر می رسد.
معمولا صورت بعد از عمل جراحی طبیعی به نظر نمی رسد زیرا نه لیزر و نه روش های جراحی نمی توانند مانع از عملکرد پوست شوند. کشیدن پوست، جوانی آن را برنمی گرداند.

برای از بین بردن علائم سالخوردگی و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست، باید به همان اندازه مراقبت های بیرونی، به درمان درونی هم پرداخت. این مفهوم، اساس مراقبت های درونی است. مراقبت های درونی پوست به ترمیم و جوان سازی آن کمک می کند. این ترمیم شامل ساختار حمایت کننده عمق پوست است که به آن خاصیت ارتجاعی می بخشد، و همچنین نظام سلول سازی را احیا می کند و منجر به تولید سلول های تازه و باطراوت می شود.

متخصصان پوست در استفاده از ابزار این تجارت به منظور اصلاح نقایص ظاهری مهارت دارند؛ لیزر، چاقوی جراحی، تزریق بوتاکس و ژل های پرکننده و… اما به جای این اقدامات می توانید با مراقبت دائمی از پوستتان جلوی بروز چین و چروک و پیری را بگیرد.
روش های ساده ای مثل شستشوی روزانه، پاکسازی، تغذیه پوست و ماساژ. ما برای این کار دستگاهی به نام فیس براش را به شما معرفی می کنیم. فیس براش وسیله ای دستی و کوچک است که می توانید آن را به صورتتان هدیه دهید.
عملکرد این دستگاه با برس های متعددش ۶ برابر بهتر از یک شستشوی معمولی صورت است. بسیار سریع و ملایم این کار را انجام می دهد. می توانید با فیس براش هر روز صورتتان را شستشو داده و ماساژ دهید. فیس براش باعث ریلکس شدن عضلات زیر پوست شده و کثیفی، جوش های سرسیاه و… را از صورت رفع می کند. این دستگاه کمک شایانی به جلوگیری از بروز چین و چروک های زودرس می کند. در ضمن در پخش کردن مواد آرایشی روی پوست صورت شما به بهترین شکل هم کارآیی دارد. برای آشنایی بیشتر با این وسیله آرایشی و بهداشتی این لینک را کلیک کنید.

 

منبع:
چهره بی زمان، هاورد موآن

20 خرداد 1397 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.