ماسک صورت
26 اردیبهشت 1397 ۲ دیدگاه

ماسک صورت

۱٫ ماسک‌ صورت را باید هر چند وقت یک‌بار استفاده کرد؟

ماسک‌ صورت مرطوب‌کننده باید دوبار در هفته استفاده شوند، اما اگر در آب و هوایی خیلی گرم، سرد یا خشک زندگی می‌کنید و پوستتان خشک شده است باید از ماسک‌های مرطوب‌کننده به‌طور روزانه استفاده کنید. در رابطه با ماسک ‌صورت روشن‌کننده پوست باید به این نکته توجه کرد که این ماسک‌ها حاوی مواد لایه‌ بردار و ملتهب‌کننده هستند که استفاده بیش از حد از آن‌ها می‌تواند مُضر باشد. در مورد ماسک صورت پاک‌ کننده هم باید گفت استفاده بیش‌از اندازه می‌تواند به پوست آسیب برساند.

۲. بهترین طرز استفاده از ماسک صورت چیست؟

ابتدا هر نوع آرایشی را از روی پوستتان پاک کنید. بعد در فضایی مرطوب و گرم مانند حمام قرار بگیرید تا منافذ صورتتان باز شود. حتی می ‌توانید بعد از حمام کردن، صورتتان را لیف بزنید تا سلول‌های مرده از روی آن پاک شده و راه برای ورود ترکیبات فعال باز شود. درصورتی‌که مایل هستید از ماسک‌ صورت مرطوب‌کننده استفاده کنید لایه‌ای ضخیم از ماسک را روی پوست صورت و گردن بمالید تا پوست، آن‌چه را نیاز دارد جذب کند. می‌توانید از سمت پایین به بالا برای کشیدن پوست به سمت بالا و وارد کردن مواد فعال به عمق پوست، صورت و گردن را ماساژ دهید. به این نکته توجه داشته باشید که نباید مواد را به اطراف چشم که پوست آن بسیار نازک است بمالید چون در این صورت احتمال تورم و تحریک پوست وجود دارد.

۳. چه زمانی نتایج ظاهر می ‌شوند؟

به‌محض آن‌که از ماسک صورت استفاده کنید می‌توانید اثرات فوق ‌العاده آن را ببینید. پس از استفاده، پوست، تازه، نرم و زیبا می ‌شود اما تمامی این آثار فردای روز استفاده، ناپدید خواهند شد. این آثار تنها زمانی باقی می ‌مانند که شما به ‌طور مرتب از ماسک ‌صورت استفاده کنید و مواد فعال آن بتوانند وارد پوست شده و تأثیر کنند.

لایه برداری و پیلینگ
۴. استفاده از یک ماسک صورت بهتر است یا استفاده از چند نوع ماسک؟

استفاده از خوبی‌های چند ماسک صورت مسلماً بهتر از یک نوع ماسک خواهد بود. بهترین کار این است که بر حسب نیاز خود مثلاً سه نوع ماسک مرطوب‌ کننده، روشن‌ کننده و جوان ‌کننده را انتخاب کنید و در طول هفته به‌ نوبت از آن‌ها استفاده کنید. هرگز پشت سر هم از دو ماسک استفاده نکنید زیرا پوست نیازمند زمانی برای دریافت مواد فعالی است که روی آن نشسته است. اگر پوست چرب یا مخلوطی دارید ماسک آب‌ رسان را روی گونه و گردن و هم ‌زمان ماسک پاک‌کننده را روی پیشانی، بینی و چانه بمالید.

۵. آیا باید ماسک صورت را از روی پوست شُست یا باید گذاشت خشک شود؟

ماسک صورت باید روی صورت ده تا بیست دقیقه استراحت کند. اگر از ماسک آب‌رسان استفاده می‌کنید یا تقویت‌کننده، می‌ توانید مدت زمان بیشتری آن را روی صورت باقی بگذارید اما در مورد ماسک‌های تمیز کننده یا روشن ‌کننده باید آن را در زمان معین نوشته شده روی بسته پاک کرد چون در غیر این صورت احتمال آسیب دیدن پوست وجود دارد. اگر این نوع ماسک ‌ها را به‌موقع از روی پوست پاک نکنید، احساس گزش و سوزش خواهید کرد.

۶. آیا ماسک ‌ها می‌ توانند جوش ‌های سر سیاه را هم از بین ببرند؟

ماسک‌ صورت پاک ‌کننده می ‌توانند مشکل جوش‌های سیاه را از بین ببرند. نقطه‌های سیاه روی پوست در واقع چربی‌های اکسید شده روی پوست هستند که سیاه شده‌اند. به‌کمک یک ماسک پاک‌کننده می‌ توانیم یک لایه از سموم روی پوست را پاک کنیم اما برای بر طرف کردن کامل آن‌ها لازم است به یک متخصص پوست مراجعه کنید. ماسک‌ ها تنها برای پیشگیری از بروز آن‌ها و پاک کردن پوست مناسب هستند نه برای درمان همیشگی.

در نظر داشته باشید که برای پاکیزگی و طراوت پوست صورت می توانید از وسیله ای به نام فیس براش هم استفاده کنید. این وسیله با شستشوی صورت ۶ برابر بهتر از دست ها و ماساژ پوست و عضلات صورت به طراوت، شادابی و جوانی صورت و دوری آن از چین و چورک های زودرس جلوگیری می کند. ضمن آنکه این وسیله بهترین راه برای پخش مواد آرایشی بر روی صورت است. برای آشنایی با این وسیله به این صفحه مراجعه کنید.

26 اردیبهشت 1397 ۲ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.

2 دیدگاه برای ماسک صورت