ماساژ انواع پوست صورت در خانه
12 تیر 1397 ۰ دیدگاه

چگونه صورت خود را ماساژ بدهید

چگونه صورت خود را ماساژ بدهید:

ماساژ صورت باعث افزایش گردش خون در بافت چهره شما می شود. در نتیجه پوست روشن تر و جوان تر می شود. ماساژ صورت باعث افزایش و تقویت پوست، کاهش پوسته شدن و چین و چروک صورت می شود. پوستتان را یک بار در روز، صبح یا شب قبل از خواب، ماساژ دهید.

ماساژ صورت روشن:

۱٫ابتدا پوستتان را تمیز کنید. قبل از انجام ماساژ، به صورت صحیح پوستتان را شست و شو دهید. چهره خود را با استفاده از پاک کننده یا روغن ملایم پاک کنید، آن را با آب آشامیدنی شستشو دهید، سپس صورت خود را با حوله خشک کنید.

۲٫لایه ای از روغن روی صورت اعمال کنید. با استفاده از کمی روغن، انگشتان دست خود را به آرامی روی صورت خود حرکت دهید، آن را روی پوست نکشید. ماساژ صورت را روشن و درخشان می کند. می توان ترکیبی از روغن های فرموله شده مخصوص چهره را استفاده کنید یا تنها یک روغن را انتخاب کنید که با نوع پوست شما تناسب دارد. روغن بادام، آرگن و ججوبه روغن های مناسبی برای ماساژ صورت هستند که منافذ صورت را از بین نمی برند.

برای پوست های بسیار خشک، روغن آرگن یا بادام را انتخاب کنید.

برای پوست متوسط و چرب، ججوبه یا ترکیبی از ججوبه و روغن کرچک را انتخاب کنید.

اگر نگران استفاده از روغن روی پوست هستید، از مرطوب کننده مورد علاقه خود استفاده کنید.

۳٫ برای شروع ماساژ از منطقه لنفاوی آغاز کنید. بسیاری معتقدند که سموم چهره به گره های لنفاوی، که زیر گوش شما در طرف گردن قرار دارند، تخلیه می شوند. ماساژ این منطقه کمک می کند تا سم را آزاد کرده و از نفوذ آن به چهره خود جلوگیری کنید. با استفاده از انگشتان دست به مدت یک دقیقه منطقه لنفاوی را با حرکت دایره ای ماساژ دهید.

طراوت شادابی و جوانی پوست

از دایره های وسیع استفاده کنید، از زیر گوش خود، به سمت گلو پایین بیایید و از خط فک خود استفاده کنید.

باید کمی قوی صورتتان را لمس کنید. خیلی سخت نیست چون ماساژ صورت مانند ماساژ بافت های عمیق پوست نیست زیرا پوست روی صورت شما حساس تر است. اگر برایتان سخت است می توانید برای انکه از دستگاه های مخصوصی مثل فیس براش استفاده کنید(توضیح در انتهای متن).

۴٫ دو طرف چهره خود را ماساژ دهید. با استفاده از دایره ای بزرگ، اطراف فک را ماساژ دهید. گوشه های دهان، کنار بینی ها و گونه های خود را بمالید. پوست خود را بالا ببرید، سپس بیرون بکشید. یک دقیقه این کار ادامه دهید.

۵٫ پیشانی خود را ماساژ دهید. با یک حرکت دایره ای وسیع هر دو طرف پیشانی خود با همان زمان ماساژژ دهید. از نزدیکی معابد خود شروع کنید و به تدریج به سمت وسط پیشانی خود حرکت کنید، سپس به طرفین برگردید. یک دقیقه این کار را ادامه دهید.

۶٫ چشم خود را ماساژ دهید. انگشتان دست خود را به آرامی روی گوش های خود قرار دهید. آن ها را در اطراف گوشه های خارج از چشمان خود قرار دهید، آنها را به آرامی زیر چشمان خود قرار دهید و انگشتان خود را در گوشه های چشم خود ببندید. در کنار طرف بینی و در کنار خطوط چهره خود ادامه دهید. حرکت را برای یک دقیقه تکرار کنید.

ماساژ چشم به مبارزه با چهره های پف کرده کمک می کند و این ناحیه را روشن تر و جوان تر می کند.

در صورت لزوم از روغن اضافی استفاده کنید تا انگشتانتان پوست ظریف اطراف چشم را زیاد نکشد.

۷٫ با تکمیل ماساژ هر ناحیه از صورت یک بار دیگر کار را از سر بگیرید. به آرامی ماساژ هر بخش از چهره خود را دوباره انجام دهید. وقتی ماساژ شما کامل است که پوست شما روشن تر، تازه تر و جوان تر شده باشد.
اگر دست هایتان قدرت کافی برای انجام ماساژ را ندارد می توانید از فیس براش کمک بگیرید. فیس براش وسیله ای دستی و کوچک است که برای شستشو و ماساژ صورت عملکرد خوبی از خود نشان داده است. برس های متعددی دارد و باعث ریلکسش شدن عضلات زیر پوست می شود. این وسیله همزمان برای شستشوی صورت عملکردی ۶ برابر بهتر از دست ها دارد چرا که سریع و ملایم است. با استفاده از فیس براش عملکرد ماساژ هم تسریع شده و بهبود می یابد. در ضمن از این وسیله برای پخش کردن مواد آرایشی روی صورت هم می توان استفاده کرد. برای آشنایی بشتر با این محصول اینجا را کلیک کنید.

12 تیر 1397 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.