چرا جوش می زنیم
24 تیر 1397 ۰ دیدگاه

چرا جوش می‌زنیم ؟

۳ دلیل تعجب آور جوش زدن:

چرا بعضی اوقات هر کاری هم که انجام دهیم از شر جوش های مزاحم خلاص نمی شویم ؟

اگر نوجوان باشید و در سن بلوغ این موضوع به آزار دهنده ترین وضعیتش در می آید و مطمئناً میخواهید در عکسهایی که در فضای مجازی پست میکنید، صورتی صاف و بدون جوش داشته باشید.
برای دست یافتن به پوستی صاف و بدون جوش باید ریشه و عامل اصلی این موضوع را پیدا کنید .

حتماً میدانید که چربی اضافی روی پوست،آلودگی ها و آرایش باقی مانده روی پوست از عوامل مهم بروز جوش هستند.اما عوامل غیر قابل پیش بینی وجود دارند که قطعاً قبلاً به آنها فکر نکرده اید .ما در ادامه ۳دلیل تعجب برانگیز ایجاد جوش روی پوست را به شما معرفی میکنیم .

۱٫ دایماً درگیر گوشی همراهتان هستید؟

به محض اینکه از مدرسه یا محل کار به منزل میرسید شروع به چت و کار کردن با گوشی همراهتان میشوید ؟خب، در این صورت موبایل شما میتواند مقصر ایجاد جوشهای صورتتان باشد !!!

به این فکر کنید که موبایل شما خیلی آلوده است .در طول روز آرایش ،آلودگی ،چربی و باکتری ها روی سطح موبایلتان جمع میشوند و زمانیکه صفحه موبایل را لمس میکنید و با دوستانتان تلفنی صحبت میکنید، این آلودگی ها به پوستتان منتقل میشوند، منافذ پوست را میبندند و باعث بروز جوش می شوند.

بهترین راه همراه داشتن دستمالی در کیفتان است که هر زمان به موبایلتان احتیاج داشتید ،صفحه انرا تمیز کنید .

لکه پوستی
۲٫ شامپو یا نرم کننده موهایتان منافذ پوست را میبندند!

ممکن است به جزئیات دوش گرفتنتان توجه چندانی نکنید و نتیجه آن بسته شدن منافذ پوست توسط شامپو و نرم کننده و شیوع جوش در سطح پوستتان است .

اغلب محصولات مراقبت مو حاوی موادی مثل سیلیکون و مرطوب کننده های هستند که باعث بسته شدن منافذ پوست میشوند .

وقتی شامپو نرم کننده را از موهایتان میشورید قبل از رسیدن به فاضلاب به نواحی سینه و پشت شما میرسند که باعث بروز جوش روی بدنتان میشوند .

همچنین این مواد صورتتان را آغشته میکنند .دفعه بعدی که دوش میگیرید ،سرتان را هنگام شستشو به پایین خم کنید تا اضافات شامپو و محصولات مو روی صورت و بدنتان ننشینند.

۳٫ جوش هایتان را تخلیه میکنید؟

ممکن است فکر کنیم تخلیه کردن جوشها ،آنها را سریعاً ناپدید میکند،ولی باید در نظر بگیرید که این عمل در طولانی مدت معایب خیلی بیشتری از مزایاش دارد
در ابتدا دستتان آلوده میشود و با تماس به هر جوش دیگری آنرا آلوده تر میکند و موجب شیوع بیشتر جوش میشود.

همچنین تخلیه جوش ها باعث به جا ماندن اسکار (لک جوش) میشود .

بهترین کار این است که از دستهایتان استفاده نکنید .اجازه دهید جوش در زمان خودش درمان شود .
شما همچنین میتوانید از درمان نقطه ای و یا مراجعه به پزشک متخصص برای درمان بهره بگیریدو این در صورتی لازم است که درمانهای خانگی روی پوستتان مؤثر نباشد.

از عوامل اصلی و اولیه ایجاد جوش تمیز نشدن کامل سطح و منافذ پوستتان است. با شستشوی روزانه و کامل و انجام مرتب لایه برداری از این عامل مهم ایجاد جوش در امان بمانید.

شستشو با دستگاه فیس براش کیوت اسکین امکان یک شستشوی کامل بدون دخالت دست را به شما می دهد. با این روش سری های آنتی باکتریال دستگاه با پوست شما در تماس اند که به غیر از جلوگیری از انتقال آلودگی های ناحیه دست به پوست صورت شما، شستشوی ۶ برابر موثر تر از شستشوی دستی روی صورت شما انجام می شود.

همچنین با سری لایه بردار این دستگاه می توانید به راحتی در منزل لایه برداری هفتگی را انجام دهید . لایه مرده پوست را بشورید و همیشه پوستی شفاف و پاکیزه داشته باشید.

برای مشاهده انواع دستگاه و براش های متنوع و آشنایی با کارایی آنها اینجا کلیک کنید.

24 تیر 1397 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.