13 مرداد 1397 ۰ دیدگاه

درمان جوش های سرسیاه

مطالب مرتبط:

وقتی شروع به خالی کردن یک جوش سرسیاه روی پوستتان می‎کنید متوجه ظاهر شدن ده‎ها جوش دیگر می‎شوید. مشاوره با برترین متخصصان پوست و زیبایی را برای رهایی از جوش سرسیاه و درمان آنها برایتان را در این نوشته جمع آوری کردیم.

 

بدانید جوش سرسیاه دقیقا چیست؟

با شناسایی آنها از فشار آوردن بیش از حد به پوستتان برای از بین بردن آنها یا لایه برداری‎های فیزیکی شدید و آسیب رسان جلوگیری می‎شود. جوش‎های سرسیاه ترکیبی از آلودگی، چربی پوست و سلول‎های مرده هستند که با باز شدن سر منافذ در معرض هوا قرار می‎گیرند و با اکسید شدن به رنگ سیاه تغییر رنگ می‎دهند. وجود آنها روی پوستتان دلیلی برای کثیفی پوستتان محسوب نمی‎شود.

 استفاده از ژل سیاسیلیک اسید

سیاسیلیک اسید انتخاب بسیار مناسبی برای تجزیه، تخریب و از بین بردن جوش‎های سرسیاه می‎باشد و جزء مواد قابل فروش بدون نیاز به نسخه است. مصرف طولانی مدت آن برای چند هفته(هفته ای یکبار) باعث کاهش چشمگیر جوش‎های سرسیاه بعد از چند هفته می‎شود. سیاسیلیک اسید لایه برداری شیمیایی نرمی روی پوستتان انجام می‎دهد. در واقع این ترکیب بافت پوست مرده سطحی شما را تخریب می‎کند و باعث می‎شود بتوانید به راحتی آن را با شستشویی ساده از سطح پوستتان بشویید.

 

رتینوئید مصرف کنید

رتینوئید ماده‎ای فوق‎العاده برای درمان جوش سرسیاه است. از آنجائیکه این ماده مناسب استفاده برای پوست‎های حساس نبود اخیرا محلول‎های رقیق‎تری از آن که قابل استفاده‎ی پوست های حساس هم می‎باشند در دسترس است.

 

درمان جوش های سرسیاه

انجام لایه برداری آنزیمی(هفته ای دوبار)

 

استفاده از ماسک‎های صورت حاوی ترکیبات پاپایا، اناناس، زغال و یا ترکیبات خاک رس برای این منظور مناسب است. آنزیم‎های موجود در ترکیبات این میوه‎ها خاصیت لایه برداری دارند. با مصرف مداوم آن‌ها می‎توانید به مرور شاهد روشن شدن پوستتان باشید. این روش درمانی به دلیل ضعیف بودن تاثیرات لایه برداریش نیاز به استفاده مداوم و دفعات تکرار بیشتری برای جوابدهی دارد. در نهایت چون در هر بار استفاده از ماسک در کنار رساندن مغذی به پوستتان آن را با لطافت لایه برداری می‎کنید تنش ناگهانی به پوستتان اعمال نمی‎شود. برای افراد با پوست حساس و آسیب‎پذیر روش خوبی است.

 

استفاده از فیس براش کیوت اسکین

 

شستشوی روزانه و لایه برداری هفتگی دائم با این دستگاه تفاوت فوق‎العاده ای در شفافیت و کاهش میزان جوش‎های سرسیاه را باعث می‎شود. حتما در انتخاب براش‎های متناسب با نوع پوستتان و شوینده مناسب خود دقت کنید. میزان مناسب استفاده از دستگاه برای افراد با پوست معمولی ۲ بار شستشوی ۱ دقیقه ای طی ا شبانه روز و ۱ بار لایه برداری در طول هفته می‎باشد. شستشوی روزانه با این دستگاه منافذ پوستی شما را از آلودگی‎ها و چربی های اضافی به طور کامل پاکسازی می‎کند. در نتیجه پایه و اساس جوش‎های سر سیاه از پوستتان خارج شده است.

 

مصرف داروهای درمان جوش

داروهای خوراکی و اپیرونولاکتون ها باعث کاهش تولید چربی توسط پوست و جلوگیری از بسته شدن منافذ و عدم شیوع جوش می‎شود. این روش درمان مناسب افراد با جوش‎های مزمن و حاد می‎باشد. مصرف سر خود داروهای ضد جوش می‎تواند عواقب بدی برای پوشتتان به همراه داشته باشد. ممکن است باعث خشکی بیش از حد پوست شوند که خود یکی از عوامل پیری زود رس و بروز چین و چروک است. پس اگر جوش‎هایتان با روش‎های مراقبتی ساده بهبود نیافت و شاهد جوش حاد یا مزمن بر سطح پوست بودید به پزشک مراجعه کنید. مصرف داروهای مکمل و کرم های آب رسان کمک کننده که توسط پزشک تجویز می‎شوند به همراه درمان دارویی از عوارض جانبی این درمان‎ها می‎کاهد.

 

انجام میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روش درمانی قوی تر و در نتیجه موثرتری است. در این روش با استفاده از سوزن‎های مخصوصی بافت مرده پوست به طور کلی خراشیده و تخریب می‎شود. بعد از تخریب لایه خارجی پوست توسط میکرونیدلینگ سطح پوست با زخم پوسیده می‎شود . یک لایه خارجی پوست به طور کامل می‎ریزد و حذف می‎شود. بعد از طی شدن این مراحل لایه سطحی پوست شما به طور کلی نو شده است. پس شفافیت و طراوئت آن کاملا ملموس است.

 

آب رسانی فراموش نشود

اکثر روش های گفته شده و سایر روش‎های درمان جوش باعث خشکی شدید پوست می‎شوند. پس برای حفظ تعادل در میزان رطوبت پوست طی درمان آب رسانی به پوست به طور مرتب انجام شود.

برای مشاهده فروشگاه کیوت اسکین اینجا کلیک کنید.

13 مرداد 1397 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.