5 بهمن 1398 ۰ دیدگاه

آشنایی با مراحل پاکسازی پوست

 

 بسیاری از افراد شاید با مراحل پاکسازی پوست آشنایی زیادی نداشته باشند و به همین دلیل پاکسازی پوست خود را به خوبی انجام ندهند، به همین دلیل باید به خوبی با مراحل پاکسازی پوست آشنایی داشته باشند. این مراحل بسیار آسان می‌باشد و اگر شما آن‌ها را به خوبی رعایت کنید پوستی تمیز و پاکیزه خواهید داشت، در واقع شما اگر مراحل پاکسازی پوست به درستی رعایت نکنید امکان دارد که پاکسازی پوستتان با موفقیت انجام نشود، به همین دلیل توجه بسیار زیادی به این مراحل داشته باشید. برای اینکه اطلاعات شما با این مراحل بیشتر شود در ادامه برخی از مهمترین آن‌ها را بیان می‌کنیم.

معرفی مراحل پاکسازی پوست

همانطوری که بیان نمودیم مراحل پاکسازی پوست دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد که این مراحل عبارت می‌باشد از :

  1. تمیز کردن پوست با شیر پاک کن

یکی از مهمترین مراحل پاکسازی پوست که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به آن توجه داشته باشید این است که پوست خود را به خوبی تمیز کنید، اینکه شما پوستتان را تنها با آب شستشو دهید کافی نمی‌باشد و باید پوست را با شیر پاک کن تمیز کنید تا تمامی آلاینده‌هایی را که در سطح پوست شما وجود دارد را از بین ببرد. شما باید در ابتدا موهای خود را با حوله جمع کنید و سپس شیر پاک کن را به مدت دو یا سه دقیقه به صورت دورانی روی پوست خود بمالید، شما باید زمانی که شیر پاک کن را روی صورت خود می‌مالید ضربه‌های بسیار آرامی را هم به صورت خود وارد کنید، بعد از آن شیر پاک کن را به وسیله آب ولرم از روی صورت خود پاک کنید.

 

پاکسازی پوست

با استفاده از شیر پاک کن که یکی از مهمترین مراحل پاکسازی پوست می‌باشد پوست شما بسیار شفاف و تمیز می‌گردد و همچنین حالت تازگی و شفافیت هم به پوست شما بخشیده می‌شود. اگر شما در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنید و آلودگی هوا در این شهرها زیاد است بدون شک باید از شیر پاک کن‌ها برای پاکسازی پوست خود استفاده نمایید.

  1. استفاده از تونیک

یکی دیگر از مراحل پاکسازی پوست که بعد از شستشوی صورت با شیر پاک کن اهمیت دارد استفاده از تونیک می‌باشد. لوسیون تونیک یکی از بهترین لوسیون‌هایی می‌باشد که باید با یک تکه اسفنج و یا گاز استریل آن را بر روی صورت خود بمالید. بهترین روش زدن تونیک این است که آن را به صورت دورانی بر روی صورت بمالید. شما با انجام دادن این حرکت پوست خود را بسیار شاداب‌تر می‌نمایید و نشاط و شادابی بیشتری به پوست خود می‌بخشید. بسیاری از کسانی که به شادابی و نشاط پوست خود اهمیت می‌دهند از تونیک استفاده می‌کنند تا پوست زیباتری داشته باشند.
  1. لایه برداری پوست

یکی دیگر از مراحل پاکسازی پوست لایه برداری از پوست می‌باشد، شما می‌توانید با استفاده از کرم‌های بسیار زیادی که پاکسازی پوست را انجام می‌دهند پوست خود را لایه‌برداری کنید. روش‌های زیادی که خانگی هم هستند برای پاکسازی پوست وجود دارند و شما می‌توانید هر یک از آنها را که با پوست شما صورت سازگاری  دارد را مورد استفاده قرار دهید تا پوست خود را به خوبی لایه برداری کنید. یکی از مهمترین نکاتی که در پاکسازی صورت بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که دست‌های خود را به خوبی تمیز کنید. موهای خود را به خوبی بالا ببندید تا کرم های لایه بردار با موهای شما در تماس نباشد.

یکی از روش‌های لایه برداری پوست استفاده از میکرودرم و اسکین اسکرابر (اتوی صورت) است. برای آشنایی با این روش‌ها برای پاکسازی پوست می‌توانید مقاله  آشنایی با ابزار پاکسازی پوست ( میکرودرم و اسکین اسکرابر ) را مطالعه کنید.

  1. خارج کردن دانه های سرسیاه

دانه‌های ریز جوش سرسیاه برای بسیاری از افراد آزار دهنده می‌باشد و در صورت بسیاری از افراد وجود دارد، یکی از مهمترین مراحل پاکسازی پوست که باید به آن اهمیت دهید این است که دانه‌های جوش سرسیاه را به خوبی از پوست خود خارج کنید. برخی از این دانه‌های سر سیاه به راحتی از پوست خارج می‌شوند ولی برخی دیگر از آنها را باید با فشار دست از درون پوست خارج نمایید. در واقع باید بدانید تمامی روش‌هایی که برای پاکسازی صورت انجام می‌شود برای خارج کردن این دانه‌های سرسیاه می‌باشد و شما باید به خوبی به این مورد توجه داشته باشید.

  1. رطوبت بخشیدن به پوست

بسیاری از افرادی که پوست خود را پاکسازی می‌کنند باید بدانند که از جمله مراحل پاکسازی پوست که اهمیت زیادی دارد این است که به پوست خود رطوبت بدهید. شما می‌توانید پوست خود را از طریق بخور دادن مرطوب کنید تا تمامی آلودگی هایی که روی پوستتان وجود دارد از بین برود. برخی از منافذ پوست که بسته هستند و به همین دلیل جوش‌های زیادی روی پوست زده می‌شود با بخور دادن باز می‌شوند و صورت شما دیگر جوش نمی زند. استفاده کردن از بخور و دانه‌هایی که می‌توانید در آن بریزید تاثیر بسیاری در پاکسازی پوست دارد و بر همین اساس شما هم باید از این روش استفاده کنید تا پوستی زیبا و شاداب داشته باشید.
  1. ماساژ دادن صورت

شما در حین انجام دادن تمامی مراحل پاکسازی پوست که بیان نمودیم باید پوست خود را ماساژ دهید. ماساژ دادن پوست شما در حین تمامی این مراحل تاثیر بسیاری در از بین بردن آلودگی‌های روی پوست دارد. شما اگر به کلینیک‌های پاکسازی پوست برای پاکسازی کردن پوست خود مراجعه کنید بدون شک در تمامی مراحل پوست شما را به خوبی ماساژ می‌دهند تا تمامی آلودگی‌ها و جوش‌هایی که روی صورتتان وجود دارد را بیرون بیاورند.

 مراحل پاکسازی پوست

  1. استفاده از ماسک

به طور معمول از جمله آخرین مراحل پاکسازی پوست استفاده کردن از ماسک می‌باشد ، استفاده کردن از ماسک موجب می‌شود که پوست شما تقویت پیدا کند و آرام شود. شما باید بر اساس نوع پوست خود بهترین ماسک را برای صورتتان انتخاب کنید و یکی از آنها را مورد استفاده قرار دهید. دقت داشته باشید که این ماسک‌ها را به هیچ عنوان نباید روی سوراخ بینی، ابرو و چشم‌هایتان بمالید، چرا که موجب التهاب در این قسمت‌ها می شود. بعد از اینکه از ماسک استفاده کردید باید تا ۲۰ دقیقه آن را روی پوست خود نگه دارید و سپس با آب ولرم صورت خود را شستشو دهید.

  1. استفاده از مرطوب کننده

یکی دیگر از مراحل پاکسازی پوست که اهمیت بسیاری دارد این است که بعد از انجام دادن روش‌های لایه برداری پوست خود را به خوبی مرطوب کنید. کرم‌های زیادی برای مرطوب کردن پوست وجود دارد که شما می‌توانید یکی از این کرم‌ها را مورد استفاده قرار دهید. دقت داشته باشید که برای استفاده کردن از این کرم‌ها باید به نوع پوست خود توجه زیادی داشته باشید، چرا که نوع پوست افراد با یکدیگر متفاوت می‌باشد و هر یک از افراد باید بر اساس نوع پوست خود کرم‌های متنوعی را انتخاب کنند. به عنوان مثال برخی از افراد دارای پوست چرب می‌باشند که آنها باید کرم‌هایی را انتخاب کنند که چربی پوست آنها را به خوبی تنظیم کند.

پاکسازی پوست

 

5 بهمن 1398 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.