راه های مبارزه و رفع چروک صورت
24 اردیبهشت 1397 ۱ دیدگاه

راه‌های جوان سازی و رفع چروک صورت

معرفی چند روش برای رفع چروک صورت:

ری سرفیسینگ با لیزر

ری سرفیسینگ Resurfacing به معنای «نورویه آوری» می باشد. این روش برای برطرف کردن چین و چروک صورت به‌ویژه چروک های «پاکلاغی» اطراف چشم ها و دهان بسیار کارساز است. برای این کار، پزشک متخصص، پس از بی حس کردن پوست موضع، لایه های سطحی پوست را که چروکیده و معمولا تیره رنگ شده است، با استفاده از پرتوهای لیزر، از بین می برد. مشکل اصلی این روش آن است که سرخی و برافروختگی موضع ممکن است ۲ تا ۶ ماه ادامه یابد که با کرم های مخصوص برطرف می شود.

 

تزریق مواد ضدچروک در پوست

در این روش از تزریق موادی مثل داروهای زیر، بسته به شکل و مقدار و عمق و محل چروک، در لایه های زیرپوست برای رفع چروک صورت استفاده می شود که تأثیر آن تقریبا صددرصد است:

– اندوپلاست Endoplast

– پروفیل Profill

– ارتکول Artecoll

– سافت فورم

– فرآورده های کلستریدیوم

 

آرتکول

مخلوطی از کلاژن و گویچه های پلکسی گلاس است که برای رفع چروکصورت حتی چروک های عمیق اطراف بینی، چانه، پیشانی و گونه بسیار مناسب است. برای رفع چین های زیر چشم نیز در صورت مهارت کافی پزشک، می توان از آن بهره گرفت. پیش از تزریق آن باید پزشک، دارو را روی بیمار تست کند تا از نبود حساسیت فرد نسبت به آن مطمئن شود. تزریق نیز باید طی دو تا سه جلسه انجام گیرد. جایی که تزریق انجام می شود تا ۴۸ ساعت کمی تورم و التهاب پیدا می کند که اهمیتی ندارد و با کمپرس یخ برطرف می شود.

روش های رفع چروک صورت

سافت فورم

با نام تجارتی گورتکسGore-Tex) ) عرضه شده و برای رفع چروک صورت به ویژه برطرف کردن چین و چروک های پیرامون بینی و چانه به کار می‌ رود. این ماده در حقیقت پس از ممنوع شدن مصرف سیلیکون در رفع چروک صورت جایگزین آن شده است. برای تزریق آن ابتدا باید موضع را بی حس کرد و گورتکس را با سرنگ مخصوص آن در زیر پوست تزریق نمود. اما محل تزریق ممکن است چندین روز دوام پیدا کند.

 

فرآورده کلستریدیوم

در حقیقت همان سم باکتری کلستریدیم بوتولینوم است که از آن برای رفع چین و چروک‌های «پاکلاغی» اطراف چشم ها و دهان و چین های پیشانی استفاده شده است. برای این منظور، پزشک سم را چندین بار به مقادیر اندک در ماهیچه‌ های موضع چروکیده صورت تزریق می کند. این تزریق ها کاملاً بی درد است. این سم، انقباض عضلات صورت را در محل تزریق از بین می برد و چروک ها به طرزی شگفت‌آور ظرف سه روز ناپدید می شود. در صورت لزوم، تزریق یادآور دیگری، یک ماه بعد انجام می شود. دوام اثر آن ۶ ماه است.

 

البته این را هم بدانید راه های بهتری برای رفع چروک صورت وجود دارد. مثل اینکه شما هر روز به میزان قابل توجهی صورتتان را ماساژ دهید. این کار عضلات صورت شما را ریلکس کرده و از به وجود آمدن چین و چروک روی پوست صورت جلوگیری می کند. اما برای این کار شما می توانید از وسیله ای به نام فیس براش استفاده کنید. فیس براش وسیله ای بهداشتی و آرایشی است که علاوه بر ماساژ صورت در اصل کار شستشوی صورت را به بهترین وجه انجام می دهد. شستشوی صورت با این وسیله ۶ برابر بهتر از دست ها انجام می شود و حین این کار عمل لایه برداری هم اتفاق می افتد. در ضمن این وسیله به بهترین شکل مواد آرایشی را روی پوست شما پخش می کند. شما باید با استفاده از این وسیله چندین روش بهبود شرایط بهداشتی صورت را یکجا پیاده می کنید و بدین وسیله می توانید صورت خود را تا سنین بالا جوان، زیبا و با طراوت نگه دارید. برای آشنایی با این وسیله به این صفحه مراجعه کنید.

24 اردیبهشت 1397 ۱ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.

1 دیدگاه برای راه‌های جوان سازی و رفع چروک صورت