8 خرداد 1397 ۰ دیدگاه

لکه پوستی

درمان لکه پوستی:

اگر می خواهید از پیدایش لک و دانه های ریز قهوه ای رنگ بر پوست صورت خود جلوگیری کنید کافی است هر روز پس از شستشوی صورت، با یک دستمال کاغذی مقدار کمی آبلیمو را به پوست اطراف بینی و گونه که محل شایع این لک هاست بمالید.

درمان لکه با هماملیس:

یک شیشه هماملیس( عصاره نارون کوهی) خریداری کنید. هماملیس علاوه بر آن که اثر چشمگیری در تسریع التیام زخم بریدگی ، کوفتگی و کبودی های پوستی دارد، نرم کننده و پاک کننده نیز هست. شب و هر روز صبح یک دستمال نخی تمیز را آغشته کنید و پس از شستشوی صورت این پارچه را روی پوست خود بگذارید تا پوستتان صاف، نرم و لطیف شود.

رفع لکه ها با بلغور و هماملیس:

مقداری آرد یا بلغور کاملا ریز جو را با چند قطره هماملیس (عرق نارون کوهی ) مخلوط کنید به طوری که به صورت خمیر درآید. صورت خود را بشوئید و این خمیر را روی صورت خود بمالید و ۱۵ دقیقه بعد صورت را با آب سرد بشویید این ماسک را هفته ای یک بار برای چند هفته استفاده کنید. به این ترتیب تأثیر آن را در نرمی پوست و پاک شدن لکه های صورت خواهید دید.

در مان لکه با کف دریا و سرکه:

یک قاشق غذاخوری کف دریا ؛ سرکه؛ یک قاشق غذاخوری گلنار فارسی.

کف دریا و گلنار را خوب پودر کرده و یک قاشق مرباخوری یا غذاخوری از این مخلوط را با قدری سرکه مخلوط نموده بر روی صورت ماسک کنید. مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید تا صورتی زیبا و شفاف داشته باشید. بعد صورت را با آب ولرم بشویید و مراقب زیر چشمان باشید.

پاساب:

(زایل‌کننده لک صورت و شفاف‌کننده پوست)
یک قطعه کف دریا را برداشته با چاقو آن را به صورت مکعب مستطیل در آورید. از این پاساب روزانه یک بار به آرامی برای لک ها بکشید تا رنگ پاساب به تیرگی گراید. دوباره به‌وسیله چاقوی تیزی این لایه را از روی پاساب پاک کنید و دو مرتبه به نرمی به صورت بکشید. در اثر تکرار این عمل طی یک ماه صورتی زیبا و شفاف و با آثار لک زدایی شده خواهید داشت.

لکه پوستی
درمان لکه با گوش‌ماهی و آبلیمو:

پودر گوش ماهی ۲ قاشق غذاخوری؛ آبلیمو ۲ قاشق.

برای تهیه گوش ماهی می توانید سری به کنار دریاچه خزر بزنید و از گوش ماهی هایی استفاده کنید که نازک باشند و کوچک. بعد آن ها را شسته و خشک کرده و آرد نمایید. با آبلیمو مخلوط کرده و در ظرفی در بسته قرار دهید به مدت ۱۰ روز صبر کنید و پس از ۱۰ روز هفته ای ۳ بار از این لوسیون به صورت بمالید. این لوسیون برای پوست های چرب و پرجوش نیز مفید است.

از بین بردن کک و مک:

روش اول : ریواس له شده را با مقداری سرکه مخلوط کرده بر روی تمام صورت بگذارید. این ماسک برای از بین بردن کک و مک و جوش های چرکی و از بین بردن جای جوش و آثار آن مفید است.

روش دوم: گرمک را روی پوست صورت بگذارید یک ربع بماند. ماسک زیبایی گرمک جهت باز و شاداب شدن چهره و از بین بردن کک و مک صورت مفید است.

روش سوم: مالیدن روغن بادام تلخ و کمپرس داغ

شست و شوی صورت با فیس براش:

پیش از استفاده از لوسیون ها و کرم های ضد لک باید پوست صورت را به خوبی شست و ضو دهید تا آمادگی جذب مواد را داشته باشد. فیس‌براش با انواع بورس‌های خود به سادگی پوست صورت را شست و شو می‌دهد، با حرکت خود روی پوست به نوعی آن را به بهترین شکل ماساژ می‌دهد و باعث شفافیت، جلوگیری از پیری زودرس پوست صورت و نهایتا زیبایی آن می‌شود. این وسیله همچنین برای پاک‌سازی صورت مناسب است و گرد و غبار و کثیفی را از روی آن می‌زداید، در ضمن در پخش کردن مواد آرایشی روی پوست صورت شما به بهترین شکل عمل می‌کند. در کل باید گفت فیس‌براش وسیله‌ای چند کاره است که همه نیاز های صورت شما را برآورده می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این وسیله آرایشی و بهداشتی این لینک را کلیک کنید.

8 خرداد 1397 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.