مزوتراپی غبغب
۵ مرداد ۱۴۰۱ ۱۵ دیدگاه یاسمن شایگان فرد

مزوتراپی غبغب؛ مزایا و معایب برداشتن غبغب

به این مطلب امتیاز دهید

برجستگی زیر چانه که به آن غبغب می‌گویند، به دلایل مختلف ایجاد می‌شود. این درحالی است که چربی اضافی موجود در این قسمت بر چهره تاثیر زیادی می‌گذارد. به همین خاطر افراد برای رفع غبغب از روش‌های مختلف استفاده می‌کنند. یکی از این روش‌ها مزوتراپی غبغب نام دارد. ترکیبات موجود در تزریق مزوتراپی، حل‌کننده چربی و پاسخی برای رسوبات چربی سرسخت در نقاطی از بدن است که ورزش و رژیم‌غذایی در جهت کاهش آن ناتوان هستند. این یک روش درمانی و غیرجراحی محسوب می‌شود که شامل تزریق چندگانه از موادمختلف به چربی زیر جلدی است. این تزریق‌ها با ایجاد لیپولیز، پارگی و مرگ سلولی در بین سلول‌های چربی، آن‌ها را هدف قرار داده و برای از بین‌بردن رسوبات چربی موضعی مانند غبغب استفاده می‌شوند. در این مطلب به بررسی کامل روش مزوتراپی غبغب، مزایا و معایب آن و مراقبت‌های لازم بعد از درمان چربی موضعی با این روش می‌پردازیم.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یک روش درمانی غیرتهاجمی است که در سال‌های اخیر برای رفع مشکلات مربوط‌ به پوست، مو و چربی موضعی کاربرد فراوان پیدا کرده است. یکی از مهم‌ترین کاربردهای مزوتراپی، کمک‌به کاهش و حذف چربی‌های اضافی و موضعی در برخی نقاط بدن است که دیگر روش‌ها مانند ورزش و رژیم غذایی، تاثیر کمی روی آن دارد.

این تزریق‌ها با ایجاد لیپولیز، پارگی و مرگ سلولی در بین سلول‌های چربی، آن‌ها را هدف قرار داده و برای از بین‌بردن رسوبات چربی موضعی مانند غبغب استفاده می‌شوند.

در مزوتراپی، تزریقات حل‌کننده چربی به صورت سطحی در نواحی خاصی از بدن که دارای رسوب چربی است، انجام می‌شود. به‌طورمعمول، درمان حذف چربی در ناحیه زیرچانه ازجمله مهم‌ترین و رایج‌ترین مزیت‌های روش مزوتراپی محسوب می‌شود.

امروزه بسیاری از افراد برای کاهش چربی در این قسمت از بدن، از روش مزوتراپی غبغب بهره می‌برند؛ اما به‌طور کلی از مزوتراپی برای جنبه‌های زیبایی، استفاده گسترده‌ای می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر است:

 • درمان سلولیت بدن، رفع چربی، کانتورینگ بدن
 • جوان‌سازی و درخشش، لیفت و حذف رنگدانه‌های پوست
 • درمان ریزش و نازکی مو، آلوپسی آندروژنتیک
به پوستت جون تازه بده

ریشه‌های مزوتراپی برای حذف چربی

مزوتراپی براساس مشاهدات و تحقیقات یک پزشک فرانسوی در دهه 1950 ایجاد شده است. این روش درمانی، به‌عنوان تزریق حل‌کننده چربی به‌صورت موضعی به مزودرم (لایه چربی و بافت‌های همبند زیرپوست) تعریف می‌شود.

در این تکنیک از سوزن‌های بسیار ظریف برای انجام یکسری تزریقات داخل پوستی برای کاهش سلولیت و چربی استفاده می‌شود. مناطق موردنظر برای تزریق نیز با دوزهای مختلف و ترکیبات خاص، آماده و مشخص می‌شوند.

جالب است بدانید پیشوند “مزو” از مزو یا لایه زیرپوستی موجود در بافت پوست گرفته شده، جایی که قرار است ترکیبات حل‌کننده چربی در آن تزریق شود. ترکیبات مورداستفاده در تزریق چربی مزوتراپی غبغب نیز شامل مخلوط‌های متغیری از عصاره‌های گیاهی طبیعی، عوامل هومیوپاتی، داروها، ویتامین‌ها و سایر موادفعال زیستی هستند.

دلایل ایجاد غبغب

همان‌طور که می‌دانید غبغب ناشی‌از تجمع چربی اضافی ناحیه زیرچانه است. در نگاه اول ممکن است علت‌ ایجاد غبغب ساده به‌نظر برسد. به این شکل که فقط کمی چربی اضافی در اطراف فک تجمع پیدا کرده و باعث ایجاد غبغب شده است. اما باید بدانید دلایل ایجاد غبغب می‌تواند به‌طرز شگفت‌آوری پیچیده باشد.

شما قبل از مزوتراپی غبغب باید علت اصلی تجمع چربی در این ناحیه از بدن را به‌خوبی درک کرده و سپس برای درمان آن اقدام کنید. رایج‌ترین علت‌های ایجاد غبغب به شرح زیر است:

در نگاه اول ممکن است علت‌ ایجاد غبغب ساده به‌نظر برسد. به این شکل که فقط کمی چربی اضافی در اطراف فک تجمع پیدا کرده و باعث ایجاد غبغب شده است.

 چربی اضافی

شایع‌ترین علت ایجاد غبغب، چربی اضافی است. هنگامی که وزن اضافه می‌کنید، به‌طور طبیعی شاهد تجمع چربی در سراسر بدن، صورت و زیر چانه خواهید بود.

این درحالی است که در برخی از افراد و باتوجه‌به ویژگی‌های بدن آن‌ها، افزایش وزن و چربی در ناحیه صورت به‌راحتی اتفاق می‌افتد. به‌عنوان مثال، وقتی افزایش وزن را تجربه می‌کنید، ممکن است افزایش سایز در برخی نواحی مانند باسن یا شکم توجه شما را به خود جلب کند. اما این نواحی را می‌توانید به‌راحتی با ورزش یا رژیم غذایی، لاغر کرده یا برای پنهان کردن آن از لباس‌های گشاد استفاده کنید.

اما تجمع چربی در ناحیه غبغب، چیزی است که روی ظاهر صورت شما تاثیر زیادی می‌گذارد و راهکاری برای پنهان‌کردن آن وجود ندارد. همچنین حذف چربی در ناحیه زیرچانه، کمی سخت‌تر از دیگر قسمت‌های بدن بوده و نیاز‌به روش‌های جانبی و درمانی مانند مزوتراپی غبغب دارد.

 پیری پوست

یکی دیگر از شایع‌ترین علت‌های ایجاد غبغب که اغلب نادیده گرفته می‌شود، صرفاً تأثیری است که سن روی پوست می‌گذارد. تجمع چربی در قسمت زیرچانه می‌تواند بخشی از روند طبیعی پیری باشد. برای انجام مزوتراپی غبغب، بهتر است ابتدا علت‌های تجمع چربی در ناحیه زیرفک بررسی شود.

در اواسط دهه بیستم زندگی، مقدار کلاژن تولیدشده توسط پوست، شروع به کاهش می‌کند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، پوست شروع‌به از دست‌دادن قابلیت ارتجاعی خود کرده و افتاده می‌شود. این درحالی است که هرچه سن بالاتر می‌رود، تولید کلاژن کمتر شده و تاثیرات آن روی ساختار پوست نیز افزایش می‌یابد. پوست زیرفک نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در این سیر طبیعی دچار افتادگی می‌شود.

در این شرایط، ظاهری مانند غبغب و تجمع چربی اضافی در این ناحیه به چشم می‌خورد. علاوه‌براین، با افزایش سن، قدرت و استحکام عضلانی پوست نیز رو به ضعف رفته و همین امر به ایجاد ظاهر افتاده پوست کمک می‌کند. در حالی‌که پیری پوست بخش طبیعی از افزایش سن است، عوامل خاصی وجود دارد که می‌تواند این روند را تسریع کند.

چیزهایی مانند سیگارکشیدن، رژیم غذایی نامناسب و قرارگرفتن درمعرض نورخورشید، همگی می‌توانند اثرات مضری بر سلامت پوست شما داشته باشند. در عین حال، انجام عادات خوب مراقبت از پوست و داشتن یک سبک زندگی سالم‌، می‌تواند به جلوگیری از عوارض پیری پوست کمک کند.

 وضعیت بدنی ضعیف

 علاوه‌بر دلایل ذکر شده برای ایجاد غبغب، درصورتی که ماهیچه‌های بدن از وضعیت سلامت مطلوبی برخوردار نباشند، عوارض مختلفی را با خود به‌همراه دارند. ایجاد ضعف در ماهیچه پلاتیسما که گردن را به چانه متصل می‌کند، خاصیت ارتجاعی در این ناحیه از بدن را کاهش داده و باعث افتادگی عضله و پوست در قسمت زیرفک می‌شود. در این شرایط، شما علاوه‌بر مزوتراپی غبغب به رعایت راهکارهای اصولی در جهت تقویت عضلانی و حفظ سلامت جسمانی خود نیز نیاز خواهید داشت.

 ساختار صورت

در بررسی علت ایجاد غبغب، به مواردی برمی‌خوریم که خارج از کنترل و مدیریت هستند. مهم‌ترین آنها فرم و شکل صورت است. این یک امر طبیعی است که برخی از تیپ‌های ظاهری، دارای فرم خاصی از ساختار صورت هستند که به شکلی نشان‌دهنده غبغب زیرچانه است.

این وضعیت به‌ویژه شامل افرادی است که چانه مغلوب و خط فک ضعیف دارند. برای این افراد فقط افزایش نسبتاً کمی از چربی یا کاهش خاصیت ارتجاعی پوست لازم است تا غبغب ایجاد شود. این عامل دلیل اصلی این موضوع است که برخی از افراد باوجود اینکه بسیار لاغر هستند، اما دارای غبغبند.

ژنتیک

 اگر اعضای خانواده و فامیل شما تجمع چربی در ناحیه زیرچانه دارند، این احتمال وجود دارد شما نیز مستعد ابتلا‌به غبغب باشید. با اینکه احتمالاً ژن خاصی برای داشتن غبغب وجود ندارد، اما برخی از ویژگی‌ها می‌تواند احتمال ابتلا‌به آن را به‌صورت زنتیکی افزایش دهد.

جدا از اینکه ساختار استخوان یک ویژگی ژنتیکی است، ممکن است مستعد افزایش وزن، داشتن پوست نازک‌تر یا الاستیک‌تر باشید یا احتمال بیشتری برای ذخیره چربی در اطراف چانه‌تان داشته باشید. در این شرایط مزوتراپی غبغب می‌تواند یکی از روش‌های موثر برای حذف چربی اضافی در ناحیه زیرفک شما باشد.

جدا از اینکه ساختار استخوان یک ویژگی ژنتیکی است، ممکن است مستعد افزایش وزن، داشتن پوست نازک‌تر یا الاستیک‌تر باشید

بیشتر بخوانید: مزوتراپی مو؛ 

از بین‌بردن غبغب با مزوتراپی

حال که با دلایل مختلف ایجاد غبغب آشنا شدید، بهتر است روش‌های درمانی موثر آن را نیز بشناسید. چربی جمع‌شده در ناحیه زیرچانه به‌دلیل ساختار آن و تحرک کمی که دارد، کمتر با روش‌هایی مانند ورزش قابل حذف است. برخی روش‌های ازبین‌بردن غبغب – مانند جراحی – وجود دارد که ممکن است عوارض و دوره بهبود زیادی به‌همراه داشته باشد.

این درحالی است که با مزوتراپی غبغب که شامل حل‌کردن چربی با تزریق برای کمک‌به بهبود نواحی مشکل‌دار مانند زیرچانه، گردن، پشت و … است، می‌توانید به‌راحتی از شر چربی‌های اضافی این نواحی خلاص شوید. این درمان که اغلب به‌عنوان “لیپوساکشن غیرجراحی” توصیف می‌شود، بیش‌از 20 سال است که در بسیاری از کشورها به‌عنوان یک عامل حل‌کننده چربی برای کمک‌به کاهش چربی‌های آزاردهنده و مقاوم دربرابر رژیم غذایی استفاده می‌شود.

به‌طور کلی، مزوتراپی یک اصطلاح گسترده برای بسیاری از انواع درمان‌های تزریقی است که می‌تواند چربی اضافی را از بین ببرد و پوست را سفت کند. این تزریق‌ها ممکن است شامل آماده‌سازی‌های دارویی، هورمون‌ها، ویتامین‌ها، داروهای هومیوپاتی (مانند عصاره‌های گیاهی) و… باشد.

همچنین یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین درمان‌های مزوتراپی غبغب، کیبلا( Kybella ) نام دارد. به‌طور معمول، از این روش درمانی برای درمان و کاهش چربی زیرچانه استفاده می‌شود. این نوع از مزوتراپی شامل تزریق سدیم دی اکسی کولیک اسید است؛ یک مولکول طبیعی که می‌تواند چربی را تجزیه کند. باید بدانید این درمان توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تایید شده و یک درمان موثر و مطلوب است.

مزوتراپی یک اصطلاح گسترده برای بسیاری از انواع درمان‌های تزریقی است که می‌تواند چربی اضافی را از بین ببرد و پوست را سفت کند.

در طول این درمان، پزشک شما از سوزن‌های بسیار ظریف برای تزریق کیبلا به مزودرم یا لایه میانی پوست شما استفاده می‌کند. ترکیب سدیم دی اکسی کولیک اسید موجود در این نوع از درمان، چربی اطراف چانه و گردن را حل می‌کند. پس از مرحله حل‌شدن چربی، متابولیسم بدن شما به‌طور طبیعی سلول‌های چربی را از محل درمان حذف می‌کند.

ترکیبات تزریق مزوتراپی غبغب چیست؟

همان‌طور که اشاره شد، در روش درمانی مزوتراپی غبغب، محلول به‌طور مستقیم به لایه‌های چربی و بافت همبند تزریق می‌شود. تزریق نسبتاً بدون درد است؛ اگرچه برخی از بیماران استفاده از کرم بی‌حس‌کننده را ترجیح می‌دهند. این دارو یک واکنش شیمیایی در ارتباط با فیزیولوژی بدن ایجاد می‌کند تا به این صورت، دیواره سلول چربی را سخت کرده و شروع‌به تجزیه نواحی موضعی چربی کند.

اثرات هر تزریق باید ظرف سه هفته پس‌از درمان مشخص شود. چندین درمان، با فاصله شش هفته، اغلب برای ایجاد یک نتیجه کاملا رضایت‌بخش موردنیاز است. اگر قصد دارید برای رفع غبغب از این روش درمانی استفاده کنید، بهتر است با ترکیبات موجود در تزریق مزوتراپی و عملکرد هر یک از آن‌ها آشنا باشید، به این شکل به‌صورت آگاهانه برای درمان اقدام خواهید کرد.

مواد اصلی مورداستفاده در ترکیبات مزوتراپی غبغب، شامل فسفاتیدیل کولین، مولتی ویتامین و سالین است. فسفاتیدیل کولین یک لسیتین طبیعی است که حاوی دو اسید چرب غیراشباع (لینولئیک و آلفا لیونلئیک اسید) است که از گیاه سویا استخراج می‌شود.

آیون ماساژور - بهترین راه ماساژ پوست و یوگای صورت
آیون ماساژور کیوت اسکین، راز جوانی پوست

فسفاتیدیل کولین (PPC) توسط خود بدن تولید می‌شود، اما نسخه بدن شامل اسیدهای چرب اشباع شده (پالمتیک، اولئیک و استئاریک اسید) است. این در تمام غشای سلولی یافت می‌شود و به‌طورطبیعی، در ریه‌های جنین درحال رشد از ماه چهارم به بعد رخ می‌دهد. در این مورد با اسید پالمیتیک بارگیری شده و باعث تورم و تخلیه ریه‌ها می‌شود و از چسبیدن آنها به یکدیگر جلوگیری می‌کند.

این ماده، عملکرد مشابهی را به‌عنوان روان‌کننده در روده‌ها انجام می‌دهد تا از چسبندگی جلوگیری کند. برای تزریقPPC، به یک حلال نیاز است که باید یک ماده شوینده نیز باشد.

اسید دئوکسی کولیک در امولسیون‌کردن چربی‌ها برای جذب در روده استفاده می‌شود. این ماده موثر، هنگامی که با سوزن‌های بسیار نازک به بافت چربی تزریق می‌شود، لایه دوگانه غشای سلول چربی متورم و سفت می‌شود و عاملی که مانند یک ماده شوینده عمل می‌کند، تجزیه چربی را آغاز کرده و سلول‌های چربی را به ذرات کوچک چربی در اندازه نانو(یک میلیونیم میلی‌متر) تبدیل می‌کند.

آخرین مرحله از این فرآیند در کبد اتفاق می‌افتد که در آن چربی به‌طور کامل به دی اکسیدکربن و آب تجزیه می‌شود. با این روند و با استفاده‌از این ترکیبات، مزوتراپی غبغب انجام شده و درمان شما صورت می‌گیرد.

موارد منع مزوتراپی غبغب

مزوتراپی یک روش درمانی ایمن، کم‌خطر و موثر برای حذف چربی‌های اضافی در ناحیه زیرچانه محسوب می‌شود. این روش درمانی درعین کم‌ریسک بودن، برای برخی از افراد توصیه نمی‌شود. اگر جزو این دسته از افراد هستید، بهتر است از انجام مزوتراپی غبغب صرف‌نظر کنید:

 • زنان باردار
 • مادران شیرده
 • بیماران چاق
 • افراد مبتلا‌به دیابت
 • افراد مبتلا‌به بیماری‌های خودایمنی
 • افراد درگیر عوارض عروقی
 • داشتن هرنوع عفونت
به‌عنوان مثال، اگر لیپوساکشن انجام دهید، بهبودی شما تا شش هفته طول می‌کشد.

مزایای مزوتراپی غبغب

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که مزایای مزوتراپی غبغب چیست و این درمان چه مزیت‌هایی به‌همراه دارد؟ باید بدانید با روش مزوتراپی، بدون هیچ جراحی و برشی روی پوست و صرفا با استفاده از سوزن‌های کوچک برای تزریق ترکیبات موردنظر، درمان چربی‌های اضافی زیرچانه انجام می‌شود. علاوه‌براین، شما نیازی به یک دوره نقاهت طولانی پس ازانجام مزوتراپی ندارید؛ به‌عنوان مثال، اگر لیپوساکشن انجام دهید، بهبودی شما تا شش هفته طول می‌کشد.

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای مزوتراپی غبغب، مقرون‌به‌صرفه بودن آن نسبت‌به سایر درمان‌ها است. این درحالی است که بسیاری از عمل‌های زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند و شما باید برای عمل‌های جراحی غبغب، هزینه زیادی پرداخت کنید. اگر برای رسیدن‌به نتایج دلخواه خود به جلسات زیادی نیاز نداشته باشید، این محدوده هزینه می‌تواند نسبت‌به سایر گزینه‌های درمانی برای شما مناسب‌تر باشد. برخی از مهم‌ترین فواید مزوتراپی برای حذف غبغب شامل موارد زیر است:

 •  کاهش چربی درناحیه زیرچانه
 • سفت‌شدن پوست
 • مبارزه‌با پیری پوست و کمک‌به جوان‌سازی آن
 • روش درمانی غیرتهاجمی و غیرجراحی
 • کمک‌به ازبین‌بردن چین‌وچروک و خطوط اضافی پوست
 • افزایش قابلیت و خاصیت ارتجاعی پوست
 • روشن‌شدن پوست در ناحیه تحت‌درمان
 • کمک‌به کاهش ظاهر سلولیت
 • حذف چربی‌های موضعی در قسمت‌های مختلف بدن
 • جلوگیری از ایجاد لک‌های پوستی و تغییر رنگدانه

عوارض مزوتراپی غبغب

همان‌طور که اشاره شد، مزوتراپی یک روش کم‌خطر برای کاهش و حذف چربی‌های اضافی در ناحیه غبغب است. اما این روش به دلیل انجام تزریقات، دارای برخی عوارض جانبی جزیی در ناحیه تحت‌درمان است. باید بدانید که عوارض مزوتراپی غبغب طبیعی بوده اما درصورت بروز علائم شدید و آزاردهنده، حتما به پزشک خود مراجعه کنید. برخی از رایج‌ترین علائم مزوتراپی عبارت است از:

 • التهاب، قرمزی و کبودی درناحیه تزریق
 • خارش و جوش در ناحیه تحت‌درمان
 • ایجاد حساسیت پوستی در اطراف چانه و گردن
 • تغییر در رنگ پوست
مزوتراپی یک روش کم‌خطر برای کاهش و حذف چربی‌های اضافی در ناحیه غبغب است.

مدت ماندگاری مزوتراپی غبغب

مزوتراپی روشی است که با استفاده از ترکیبی از ویتامین‌ها، موادمعدنی، اسیدهای آمینه و داروها به پوست کمک می‌کند که ظاهر جوان و صافی داشته باشد. این روش درمانی را می‌توان برای قسمت‌های مختلف بدن که دچار تجمع زیاد چربی شده است، انجام داد. بسیاری افراد از مزوتراپی برای کاهش چربی در ناحیه شکم، پهلو و زیرچانه بهره می‌برند. در این میان، مزوتراپی غبغب طرفداران زیادی دارد.

اما یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در انجام این روش درمانی این است که این درمان دائمی است یا موقت؟ در ابتدا باید گفت به‌طور معمول برای مزوتراپی زیرچانه، بسته‌به فاکتورهای مختلف به 3 جلسه درمان نیاز دارید. نتایج موردنظر شما نیز از 2 هفته پس از درمان مشاهده می‌شود.

همچنین میزان ماندگاری درمان مزوتراپی برای حذف غبغب، به محلول استفاده شده برای درمان بستگی دارد. درصورت استفاده از برندهای معتبر و محلول‌های موثر توسط پزشک، ماندگاری مزوتراپی غبغب بین 6 الی 12 ماه متغیر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: مزوتراپی صورت؛

مراقبت‌های پس از مزوتراپی غبغب

افرادی که برای مزوتراپی زیرچانه اقدام می‌کنند باید بدانند برای رسیدن‌به نتایج مطلوب، باید یکسری دستورالعمل‌ها را بعد از انجام مزوتراپی رعایت کنند؛ به این شکل عوارض جانبی و دوره نقاهت کمی را تجربه خواهند کرد. بیماران به رژیم غذایی مناسب، سطوح هورمونی تنظیم‌شده و یک رژیم ورزشی مناسب نیاز دارند.

اگر شرایط شما نیازبه کاهش وزن پزشکی یا تعادل هورمونی دارد، پزشک متخصص می‌تواند به‌طور موثر یک یا هر دو مورد را در برنامه کلی درمان شما بگنجاند. به این صورت حداقل زمان بهبودی را در درمان مزوتراپی غبغب خواهید داشت. توصیه می‌شود بعد از مزوتراپی برای حذف غبغب، این نکات مراقبتی را رعایت کنید:

 • تا 24 ساعت بعد از درمان مزوتراپی، از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین خودداری کنید.
 • تا 24 ساعت بعد از مزوتراپی غبغب، از حمام‌کردن، رفتن‌به استخر و سونا اجتناب کنید.
 • درصورت احساس درد و سوزش، از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • در طول دوره مزوتراپی، از درمان‌های زیبایی جانبی مانند الکترولیزر و لایه‌برداری خودداری کنید. درصورت انجام هرگونه مراقبت پوستی، با پزشک خود مشورت کنید.
 • پس از مزوتراپی، از قرارگرفتن درمعرض نورخورشید به‌شدت اجتناب کنید.
 • زمانی برای جلسه بعدی درمان اقدام کنید که تمام علائم و عوارض ناشی از درمان جلسات قبلی ازبین رفته باشد.
مزوتراپی غبغب یکی از رایج‌ترین روش‌های درمانی برای حذف چربی‌های اضافی در ناحیه زیرفک محسوب می‌شود.

مزوتراپی غبغب یکی از رایج‌ترین روش‌های درمانی برای حذف چربی‌های اضافی در ناحیه زیرفک محسوب می‌شود. این روش درمانی ایمن، کم‌خطر و بسیار موثر است. بهتر است قبل از اقدام برای انجام مزوتراپی، ابتدا دلایل ایجاد غبغب را بررسی کرده و درمانی متناسب‌با آن را انتخاب کنید.

شما در این روش درمانی، دوره نقاهت و عوارض جانبی بسیار محدودی را تجربه خواهید کرد. اما توصیه می‌شود درصورت مشاهده علائم شدید بعد از مزوتراپی، حتما با پزشک خود مشورت کنید. همچنین رعایت دستورالعمل‌های مراقبتی بعد از مزوتراپی به شما در رسیدن‌به بهترین نتیجه کمک خواهد کرد.

منبع ++++++

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یک روش درمانی غیرتهاجمی است که در سال‌های اخیر برای رفع مشکلات مربوط‌ به پوست، مو و چربی موضعی کاربرد فراوان پیدا کرده است. یکی از مهم‌ترین کاربردهای مزوتراپی، کمک‌به کاهش و حذف چربی‌های اضافی و موضعی در برخی نقاط بدن است که دیگر روش‌ها مانند ورزش و رژیم غذایی، تاثیر کمی روی آن دارد.

پیری پوست چگونه اتفاق میافتد؟

در اواسط دهه بیستم زندگی، مقدار کلاژن تولیدشده توسط پوست، شروع به کاهش می‌کند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، پوست شروع‌به از دست‌دادن قابلیت ارتجاعی خود کرده و افتاده می‌شود. این درحالی است که هرچه سن بالاتر می‌رود، تولید کلاژن کمتر شده و تاثیرات آن روی ساختار پوست نیز افزایش می‌یابد. پوست زیرفک نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در این سیر طبیعی دچار افتادگی می‌شود.

ترکیبات تزریق مزوتراپی غبغب چیست؟

همان‌طور که اشاره شد، در روش درمانی مزوتراپی غبغب، محلول به‌طور مستقیم به لایه‌های چربی و بافت همبند تزریق می‌شود. تزریق نسبتاً بدون درد است؛ اگرچه برخی از بیماران استفاده از کرم بی‌حس‌کننده را ترجیح می‌دهند. این دارو یک واکنش شیمیایی در ارتباط با فیزیولوژی بدن ایجاد می‌کند تا به این صورت، دیواره سلول چربی را سخت کرده و شروع‌به تجزیه نواحی موضعی چربی کند.

۵ مرداد ۱۴۰۱ ۱۵ دیدگاه
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.
فوتر موبایلی

کیوت اسکین، فروشگاهی برای مراقبت از پوست کافیه شماره‌ات رو برامون وارد کنی تا از تخفیف‌ و هدیه‌ها جا نمونی