۵ تأثیر شگفت انگیز کافئین
26 تیر 1397 ۰ دیدگاه

۵ تأثیر شگفت انگیز کافئین

مطالب مرتبط:

۵ تأثیر شگفت انگیز کافئین :

کافئین به غیر از اینکه صبح ها بیداران میکند کارهای بیشتری نیز میکند !!هر چند همیشه از آن به عنوان عاملی مضر معرفی شده است ،میزان منطقی و مناسب آن میتواند تأثیرات خوبی داشته باشد .
معمولا در غذاهای روزمره مثل چای ،قهوه و شکلات وجود دارد .همچنین میتواند به آرام بخشها ،شامپوهای طراحی شده برای کاهش سرعت ریزش مو هم اضافه شوند.

۵ تاثیر مثبت کافئین برای سلامتی شما :

۱٫ شما را متمرکز میکند:

خیلی از افراد برای بی خواب شدن و بیدار ماندن به یک لیوان چای یا قهوه پناه میبرند در حقیقت کافئین دارای بیشترین میزان مواد محرک در دنیاست .
کافئین گیرنده های آدنوزین در مغز را اشغال می کند و باعث افزایش هوشیاری ، بالا رفتن دقت و کاهش حس خستگی می شود.
شواهدی مبنی بر این وجود دارد که مصرف مداوم آن اثری محافظتی در مقابل پریشانی و دیوانگی دارد. هرچند برای ثابت شدن نیاز به تحقیقات و مدارک بیشتری هست.

۲٫شامپو های حاوی کافئین ریزش و نازک شدن مو را کاهش می دهد:

ریزش مو فقط مختص آقایان نمی باشد و خیلی از زنان را قبل،بعد و در حین یائسگی درگیر می کند. مصرف مداوم شامپو های حاوی کافئین روند نازک شدن موها و ریزش مو در خانم ها را کاهش می دهد و کند می کند.
بعد از استعمال شامپو بر پوست سر کافئین از طریق جریان خون مسیر آنزیم خاصی که باعث ریزش مو در خانها و آقایان می شود را می بندد. تماس ۲ دقیقه ای شامپو با پوست سر تمام چیزیست که کافئین برای تاثییرگذاری به آن نیاز دارد. کافئین حتما باید در تماس با پوست سر قرار گیرد . نوشیدنی های کافئیندار در این مورد کمکی نمی کنند.

تاثیرات مثبت کافئین

 

۳٫ قدرت ، بنیه و مقاومت را بالا می برد:

کافئین بین ورزشکاران حرفه ای و برگزیده برای اجرای فوق العاده ای از توانایی هایشان بسیار محبوب است. در تحقیقات زیادی عملکرد آن به عنوان تقویت کننده قدرت عضلانی و قدرت بدنی مخصوصا در ناحیه بالا تنه تایید شده است.

کافئین قدرت بدنی ورزشکاران را در ورزش های استقامتی مثل دویدن و دوچرخه سواری افزایش می دهد.

۴٫سوخت و ساز بدنتان را افزایش می دهد:

نوشیدن یک لیوان قهوه شامل ۲۰۰ میلی گرم کافئین سوخت و ساز بدنتان را تا ۳ ساعت بعد از مصرف به میزان ۷% افزایش می دهد. پس چربی بیشتری میسوزانید.
به این دلیل است که از آن در مسکن های معمولی ضد درد استفاده می شود.
زیرا باعث افزایش سرعت عملکرد سایر محتویات مسکن مثل ایبوپروفن می شود. همچنین دلیل اضافه کردن آن به قرص های لاغری این است که می دانیم مصرف مداومش باعث افزایش سوخت و ساز به میزان مضاعف ۷۹ تا ۱۵۰ کیلوکالری بیشتر از حالت معمول بدن می شود.

۵٫یک آنتی اکسیدان است:

تحقیقات نشان می دهد کسانی که در روز ۲ فنجان قهوه یا بیشتر می نوشند به طور میانگین ۱۴% مرگ و میر کمتری دارند.
تاثیرات مشابهی در چای مشاهده شده است.
در طی انجام مطالعات افرادی که روزی ۳ لیوان چای می نوشند به طور میانگین ۲۴% کمتر دچار مرگ های ناشی از بیماری ها می شوند.(بیماری های نیازمند به درمان پزشکی)
همچنین باعث کاهش ریسک ابتلا به سرطان پوست ، سرطان پستان و دیابت نوع ۲ بزرگسالان می شود.

 

برای مشاهده و مصالعه سایر مقالات ما اینجا کلیک کنید.

 

از فروشگاه وب سایتمان دیدن کنید و با محصولات فیس براش کیوت اسکین آشنا شوید.

26 تیر 1397 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.