22 دی 1398 ۰ دیدگاه

روش‌های شستشوی چشم

شستشوی چشم یکی از مهمترین اقداماتی می‌باشد که شما باید به آن اهمیت بسیار زیادی دهید، چرا که اگر شما به خوبی و درستی شستشوی چشم خود را انجام ندهید، چین و چروک‌های بسیار زیادی در زیر چشم شما به وجود می‌آید و این موضوع موجب می‌شود که سن شما بالاتر از آنچه که هست نشان داده شود. در برخی از موارد اهمیت ندادن به چگونگی شستشوی چشم موجب زخم قرینه می‌شود که این مسئله برای چشم‌های شما بسیار خطرناک است. بسیاری از پزشکان و متخصصان توصیه می‌کنند که برای شستشو چشم باید از مایع‌های شستشوی خاص و ویژه ای استفاده کنید تا به بافت چشم‌های شما آسیبی وارد نشود.

نکته: یکی از نکاتی که در مورد شستشوی چشم بسیار اهمیت دارد و بسیاری از پزشکان آن را توصیه کرده‌اند این است که با آب لوله کشی نباید چشم‌های خود را بشویید، چرا که این آب به چشمان شما آسیب جدی وارد می‌کند، به همین دلیل پزشکان توصیه کرده‌اند که باید برای شستشو چشم از محلول‌های شوینده و یا اشک مصنوعی استفاده کنید. شما باید بدانید پنبه و یا دستمال مخصوصی را که برای چشمان خود استفاده می‌کنید را به هیچ عنوان محکم در چشمان خود نکشید، چرا که موجب چین و چروک‌های بسیار زیادی در زیر چشمان شما می‌شود.

شستشو

 

شما برای درک بهتر این مقاله نیاز دارید تا ابتدا با نحوه شستشوی صورت خود آشنا شوید. شما می‌توانید برای یادگیری نحوه شستشوی پوست خود مقاله‌های مرا در این زمینه مطالعه نمایید

شستشوی پوست خشک ، شستشوی پوست چرب ، روش‌های شستشوی صورت ،مراقبت‌های بعد از شستشو ، روش‌های نوین شستشوی صورت (فیس براش)

برخی از خانم‌ها روش‌های متعددی را برای شستشوی چشم خود به کار می‌گیرند که هر یک از این روش‌ها مزیت‌هایی دارد، شما در مورد مزیت‌ها و ویژگی‌های این روش‌ها شاید اطلاعاتی نداشته باشید، به همین دلیل باید اطلاعات خود را در مورد آنها بیشتر کنید. همچنین بسیاری از افراد شاید در مورد روش‌های آن هم اطلاعات زیادی نداشته باشند و به خوبی نتوانند چشمان خود را شستشو دهند. برای اینکه شما با چگونگی شستشوی چشم آشنایی بیشتری داشته باید در ادامه برخی از روش‌های شستشو چشم را بیان می‌کنیم.

چگونگی شستشوی چشم 

همانطوری که بیان کردیم شستشوی چشم یکی از مهمترین و اساسی‌ترین اقداماتی می باشد که شما باید در مورد چگونگی آن اطلاعات زیادی داشته باشید تا به بافت چشم خود آسیب جدی وارد نکنید. برخی از مهمترین نکاتی که در مورد شستشو چشم وجود دارد عبارت می باشد از :

  1. مایع‌ها و محلول‌های شستشو

استفاده کردن از محلول‌ها و مایع‌هایی که برای شستشوی چشم تولید می‌شوند امروزه بسیار متدوال شده است و افراد زیادی انواع آنها را خریداری می‌کنند و برای شستشو چشم خود از آن‌ها استفاده می‌نمایند. مواد و ماده‌ای که در این محلول‌ها وجود دارد بسیار خاص می‌باشد، به همین دلیل نه تنها به چشم‌های شما آسیبی وارد نمی‌کند، بلکه از چشم‌هایتان مراقبت بسیاری می‌کند. اگر می‌خواهید این مواد را برای شستشوی چشم خود انتخاب کنید باید بدانید برندهای گوناگون آرایشی آن‌ها را تولید می‌کنند و هر یک از آنها قیمت متفاوتی دارند، برخی از آنها بسیار گران هستند و برخی دیگر از آنها قیمت پایین تری دارند، شما بسته به بودجه خود می‌توانید یکی از آنها را برای شستشو چشم خود انتخاب کنید و از آن استفاده نمایید.

شستشوی چشم

  1. استفاده کردن از شامپو بچه 

امروزه بسیاری از خانم‌ها برای شستشوی چشم خود از مایع ها و محلول های خاصی استفاده می‌کنند، ولی اگر شما هزینه‌ای بابت این مایع ها و محلول های شستشو چشم نمی‌خواهید پرداخت کنید، می‌توانید شامپو بچه را برای شستشو دادن چشم خود انتخاب نمایید. یکی از بهترین راه‌هایی که برای شستشو دادن چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد و چشم را به هیچ عنوان نمی‌سوزاند استفاده کردن از شامپو بچه است. امروزه بسیاری از خانم‌ها چشم‌های خود را با لوازم آرایشی متنوع آرایش می‌کنند و آنها باید این لوازم آرایشی را از چشم‌های خود پاک کنند، که یکی از بهترین روش‌های پاک کردن این لوازم آرایشی شامپو بچه می‌باشد. برخی از پاک کننده‌های چشم بسیار گران هستند و به همین دلیل استفاده از شامپو بچه برای شما به صرفه است.

  1. وازلین 

در نگاه اول شاید شستشوی چشم با وازلین برای شما کمی عجیب به نظر برسد، ولی باید بدانید استفاده کردن از وازلین برای شستشو چشم بسیار مناسب است، چرا که به خوبی می‌تواند مواد آرایشی را از چشم شما به خوبی پاک کند. از آنجایی که وازلین حالت نرم و روغنی دارد، شما باید مقداری از آن را بر روی چشمان خود بزنید و سپس با پنبه به آرامی سطح چشم خود را پاک کنید، دقت داشته باشید که این پارچه را باید بسیار آرام بر روی چشمان خود بکشید، در غیر این صورت بعد از مدتی چین و چروک‌های بسیاری در زیر چشمان شما پیدا می‌شود. آرایش چشم با استفاده از وازلین بسیار سریع پاک می‌شود، بر این اساس اگر شما از دو روش قبلی که بیان کردیم نمی‌توانید استفاده کنید این روش بهترین و عالی‌ترین روش برای شما به شمار می‌رود.

نکاتی در مورد شستشوی چشم

همانطوری که تاکنون بیان کردیم برای شستشوی چشم ۳ روش بسیار مهم وجود دارد که هر یک از این روش‌ها را افراد متعددی به کار می‌گیرند، در واقع باید بدانید هر فردی بسته به توان مالی و همچنین حساسیت چشمی که دارد باید یکی از این روش‌ها را برای شستشو چشم خود انتخاب کند. البته باید بدانید هر یک از این روش‌ها را باید پزشک متخصص برای شما مشخص کند، چرا که هر فردی حساسیت خاصی در چشمان خود دارد و پزشک در این مورد اطلاعات بیشتری دارد. در مورد شستشو دادن چشم نکات بسیاری وجود دارد که اگر شما آنها را رعایت کنید همیشه چشمانی سالم و زیبا خواهید داشت، این نکات عبارت می‌باشند از :

  • اگر شما هنگام خط چشم کشیدن دستتان لغزید و خط صافی را نکشیدید بهتر است، یک گوش پاک کن را به لوسیون و یا آب مخلوط کنید تا اشتباه شما اصلاح شود، بنابراین نیازی نیست صورت و چشمان خود را بشویید.
  • اگر شما نمی‌خواهید برای شستشوی چشم خود از مواد شوینده استفاده کنید بهتر است از وازلین استفاده نمایید. برخی از افرادی که به شوینده ها حساسیت دارند بهترین انتخابی که می‌توانند داشته باشند وازلین می‌باشد.
  •  برخی از افراد هستند که نمی‌توانند از شامپو بچه استفاده کنند، این دسته از افراد هم می‌توانند از دستمال های مرطوب که مخصوص کودک است استفاده نمایند، البته باید دقت داشته باشید که بعد از استفاده از آنها حتما چشمان خود را با آب شستشو دهید، همچنین دستمال‌ها را باید به آرامی بر روی چشمان خود بکشید.
  • یکی دیگر از موادی که شما برای شستشوی چشم خود از آن می‌توانید استفاده کنید روغن زیتون می‌باشد، شما باید مقداری از این روغن را به پارچه و یا پنبه بزنید و آن را به آرامی بر روی چشمان خود بکشید، این روغن به خوبی می‌تواند آرایش روی چشمان شما را پاک کند و تاثیر فوق العاده‌ای هم برای چشمان شما دارد.

شستشو چشم

22 دی 1398 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.