خاراندن پوست ممنوع
3 مرداد 1397 ۰ دیدگاه

خاراندن پوست ممنوع:

دلایل مخفی خارش پوست:

برای همه ما اتفاق افتاده که به شکل ناگهانی علائم قرمزی همراه با خارش التیام ناپذیر روی پوستمان ظاهر شده باشد. یا بدنمان پر از کهیر شود.
پوست شما به هزاران شکل مختلف به محرک های گوناگون واکنش نشان می دهد اما پیدا کردن دلیل اصلی خارش تنها راه درمان قطعی است.
در این مقاله عوامل ایجاد کننده خارش شناخته نشده و غیرمعمول که همواره با آنها در تماسید را جمع آوری کردیم. با ما همراه باشید.

۱٫لوازم آرایش منقضی شده!:

استفاده از لوازم آرایشی که تاریخ مصرفشان گذشته باشد همواره منع شده است. هرگز و تحت هیچ عنوانی از ریمل تارخ گذشته استفاده نکنید.
فرچه آن منبعی از میکروب ها و باکتری ها بوده و از آنجائیکه چشم ها فوق العاده حساسند، ممکن است باعث بروز مشکل برای این نواحی و به خصوص خط رویش مژه شود.
پیشنهاد پزشکان برای استفاده از ریمل بازه زمانی ۳ ماه می باشد. هنگامیکه ریمل خشک شود و روی فرچه آن لایه های ضخیم و خشک تشکیل شود به آن معنی است که ۲ الی ۳ هفته بیشتر از تاریخ مجاز از آن استفاده شده است.

 

۲٫لوازم زیبایی:

اگر نمی دانید دلیل خارش پوستتان چیست به وسایل زیبایی که مشترکا مصرف کرده اید فکر کنید.
هیچوقت براش های آرایشی و فرچه ها را با کسی شریک نشوید. روش تمیز کردن آنها هم حائز اهمیت است.
اگر می توانید از براش های یکبار مصرف استفاده کرده و در غیر این صورت حتما از راهنمای مصرف و نحوه شستشوی براش ها پیروی کنید.

کرم پوستی طبیعی
۳٫شستشوی بیش از حد:

اگر پوستتان حساس است و یا شرایطی خاص مثل اگزما، پسوریازیس یا آماس پوستی دارید شستشوی زیاد موجب ایجاد و افزایش خارش می شود.

۴٫مرطوب کننده نامناسب:

اگر دستانتان را زیاد می شویید، استفاده از مرطوب کننده برای حفظ رطوبت مورد نیاز پوست دستانتان بسیار مهم است.
البته بدانید که مرطوب کننده نامناسب می تواند از عوامل ایجاد خارش باشد.

کرم هایی که بر پایه روغن هستند حاوی مقادیری پارافین می باشند که با تولید سدی روی پوست ایجاد خارش می کند.

مرطوب کننده های بر پایه آب هم به علت اسیدیته می تواند ایجاد خارش کنند پس برای انتخاب دقت زیادی به خرج دهید.

۵٫ شستشوی لباس ها:

استفاده از شوینده لباس مناسب از مواردی است که ممکن است فراموش شود و مورد توجه نباشد. البسه و ملحفه هایی که استفاده می کنید در تمام ساعات شبانه روز با پوستتان تماس مستقیم دارند پس شستشوی مرتب و دقیق آنها خیلی مهم است.

استفاده از شوینده هایی که فیبرهای پارچه را نرم می کنند پیشنهاد می شود.

اگر از لوازم آرایش یا کرم های نامناسبی روی پوستتان مصرف می کنید با شستشوی کامل و به موقع آنها از سطح پوست حداقل واکنش پوستی برایتان اتفاق می افتد.
برای این منظور با دستگاه های فیس براش کیوت اسکین که ابزاری فوق العاده برای شستشوی پوستتان می باشد آشنا شوید. اینجا کلیک کنید.

 

3 مرداد 1397 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.