4 دی 1398 ۰ دیدگاه

باورهای غلط آرایشی 

بسیاری از افرادی که آرایش می‌کنند باورهای غلط آرایشی را در آرایش خود دخالت می‌دهند و به همین دلیل زیبایی آرایش آنها زیر سوال می‌رود. به همین دلیل شاید بسیاری از افراد به خوبی ندانند باورهای غلط آرایشی چیست و این باورها را در آرایش خود دنبال کنند. در واقع باید بدانید آرایش کردن یکی از روش‌های زیبایی می‌باشد که بسیاری از افراد از این راه حل زیبایی استفاده می‌کنند تا صورت زیباتری داشته باشند، باید بدانید آرایش کردن پیری و جوانی ندارد و شما در هر سنی که مایل باشید می‌توانید آرایش کنید و زیبایی صورت خود را لوازم آرایشی متنوع زیباتر نمایید.

از آنجایی که بسیاری از افراد به خوبی نمی‌دانند باورهای غلط آرایشی چیست و با این موضوع آشنایی زیادی ندارند در ادامه برخی از مهمترین آنها را بیان می‌کنیم تا آشنایی بیشتری با این مسئله داشته باشید و از این روش‌ها و باورهای استفاده نکنید.

برای آشنایی بهتر با نکات و آموزش‌های آرایشی دیگر مقاله‌های ما در این زمینه را مطالعه کنید.

کانتورینگ _ محصولات آرایشی  _  نحوه آرایش صحیح _ آرایش چشم _ همه چیز در مورد لوازم آرایش طبیعی _ نکاتی که لازم است در هنگام خرید و استفاده از لوازم آرایش بدانید _ نکات کلیدی آرایش صورت

معرفی برخی از مهمترین باورهای غلط آرایشی

همانطوری که بیان کردیم بسیاری از افراد در مورد اینکه باورهای غلط آرایشی چیست اطلاعاتی ندارند و به همین دلیل امکان دارد این باورها را قبول کنند، بر همین اساس برای اینکه از این باورها و روش‌ها دوری کنید برخی از مهمترین آنها را در ادامه معرفی می‌کنیم تا آشنایی بیشتری در این مورد داشته باشید. برخی از مهمترین باورهای اشتباه در آرایش عبارت می باشد از :

  1. کرم های گران قیمت برای برطرف کردن چروک‌های روی صورت 

بدون شک بسیاری از خانم‌ها برای اینکه چروک‌های روی صورت خود را از بین ببرند به فروشگاه‌های بسیار گران قیمت می‌روند و از فروشنده کرمی را می‌خواهند تا چروک‌های دور چشم، دور لب و … آنها را محو کند، و از این طریق چندین سال جوان‌تر شوند. اما باید بدانید این یکی از باورهای غلط آرایشی می‌باشد، چرا که هیچ کرم و محلول تاثیری در جوان تر کردن شما ندارد، بجز ویتامین آ که آن را در فرمول‌های بسیار قوی ترکیب می‌کنند و آن را با قیمت بسیار زیاد به شما می‌فروشند. شما اگر می خواهید از چین و چروک های روی صورت خود خلاص شوید بهترین راه برایتان این است که به کلینیک‌های مخصوص پوست و زیبایی بروید تا مشکلات شما توسط پزشکی که در این زمینه تخصص دارد درمان شود.
  1. اگر سن بالا رفت دیگر موهایتان را بلند نگه ندارید

بسیاری از افراد بر این باور می‌باشند که وقتی سن بالا رفت باید موهای خود را کوتاه کنند، در واقع این یکی از بدترین باورهای غلط آرایشی می‌باشد که باید به زودی آن را از بین ببریم. در واقع بسیاری از افراد هستند که مایل می‌باشند موهای بلندی داشته باشند ولی به دلیل باورهای اشتباه مجبور می‌شوند آنها را کوتاه کنند. این موضوع که با بالا رفتن سن موها شکننده تر می‌شود یک واقعیت است، ولی اگر به آنها رسیدگی کنید و برای زیبایی آنها به کلینیک‌ها زیبایی مراجعه نمایید بدون شک موهای همیشه زیبایی خواهید داشت.

آرایش

  1. موهای بالای ابروی خود را برندارید

بسیاری از افراد قدیمی که نمی‌دانستند باورهای غلط آرایشی چیست، این باور را گسترش داده بودند و بر این باور بودند که موهای بالای ابرو را نباید بردارید، چرا که با برداشتن این موها، ابروهایتان تمیزی و مرتبی خود را از دست می‌دهد، در واقع باید بدانید که این باور بسیار اشتباه است و به هیچ عنوان به آن عمل نکنید. شما اگر به نزد هر فرد حرفه ای بروید بدون شک بالای ابروهای شما را بر می‌دارد و بدون شک بعد از اینکه خودتان را نگاه کنید از زیبایی چهره خود بسیار لذت می ‌برید، بر این اساس به هیچ وجه باورهای قدیمی که غلط است را وارد زندگی خود نکنید.

  1. هر روز موهای خود را نشویید

 

یکی دیگر از باورهای غلط آرایشی که بسیاری از افراد به آن اعتقاد دارند این است که هرگز موهای خود را روزی یک بار نشویید، چرا که ظاهر براق و شفاف خود را از دست می‌دهند. شما باید بدانید که با شستشوی هر روز موها هیچ گونه آسیبی به آنها وارد نمی‌شود، بنابراین به هیچ وجه نگران این مسئله نباشید و هر روز موهای خود را تمیز کنید تا همیشه پاکیزه باشید.

در واقع تصور کنید اگر موهای شما همیشه چرب باشد و شما بعد از دو روز آنها را بشویید، ظاهر آنها بسیار ناخوشایند می‌شود و زیبایی شما را هم زیر سوال می‌برد. بر این اساس به این مسئله دقت بسیاری داشته باشید و سعی کنید هر روز موهای خود را بشویید. امروزه بیشتر شامپوهایی که تولید می‌شود فرمولاسیون عالی و خوبی دارند و به همین دلیل شما هر روزه می‌توانید از آنها استفاده کنید.

 

  1. به مژه های پلک پایین  ریمل نزنید

بسیاری از افراد بر این باور می‌باشند که اگر به مژه پلک پایین خود ریمل نزنند زیباتر به نظر می‌رسند، در صورتی که باید بدانید این یکی دیگر از باورهای غلط آرایشی  می‌باشد و شما اگر به مژه های پایین پلک خود ریمل بزنید زیباتر می‌شوید. البته باید بدانید که این یکی از باورهای افراد می‌باشد و تا حدودی سلیقه ای است، چرا که برخی از افراد اظهار داشته‌اند با ریمل زدن به مژه پایین زیر چشم‌هایشان سیاه می‌شود و به همین دلیل از این شیوه آرایشی استفاده نمی‌کنند.

  1. مو قرمزها رژ قرمز نزنند

این باور به طور دقیق کاملا مشخص نیست از کجا آمده است ولی در واقع باید بدانید که بسیار مسخره می‌باشد و به هیچ وجه نباید به آن اهمیت بدهید. در واقع باید بدانید زدن رژ قرمز برای کسانی که موی قرمز دارند بسیار خاص و زیبا می‌باشد، به همین دلیل ظاهر زیبایی در این دسته از افراد به وجود می‌آید، بر همین اساس به هیچ عنوان به این باورهای غلط آرایشی اعتماد نکنید. یکی دیگر از باورهای اشتباه این است که، کسانی که چشمان آبی دارند نباید آرایش چشم کنند چرا که زیبایی چشمان آنها از بین می‌رود. این دسته از باورها به طور کامل اشتباه است و به هیچ وجه نباید به آنها اعتماد کنید.

باورهای غلط آرایشی

  1. عطر را تنها روی مچ دست و پشت گوش‌ها بزنید

اینکه شما عطر را دقیقا در کجای بدن خود بزنید کاملا سلیقه‌ای می‌باشد، به همین دلیل به هیچ عنوان به گفته های دیگران توجه نکنید. بسیاری از افراد بر این باور می‌باشند که اگر عطر را بر روی نبض بدنتان بزنید آن پخش می ‌شود و بوی آن در همه جای بدن شما می‌ماند، در صورتی که در بدن بسیاری از افراد این واقعیت انجام نمی‌شود، بر همین اساس از آنجایی که شما خودتان را بهتر از دیگران می‌شناسید بهتر است عطر را به هر قسمت از بدنتان که مایل هستید بزنید و به باورهای غلط آرایشی چندان اعتماد نکنید، چرا که بسیاری از این باورها اشتباه است.

مقاله‌های مرتبط:

کانتورینگ _ محصولات آرایشی  _  نحوه آرایش صحیح _ آرایش چشم _ همه چیز در مورد لوازم آرایش طبیعی _ نکاتی که لازم است در هنگام خرید و استفاده از لوازم آرایش بدانید _ نکات کلیدی آرایش صورت

 

4 دی 1398 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.