8 دی 1398 ۰ دیدگاه

آرایش لب‌ها

 بسیاری از افرادی که اهل آرایش کردن هستند باید با چگونگی آرایش لب‌ها آشنایی کاملی داشته باشند تا لب‌های خود را به بهترین نحو ممکن آرایش کنند. هر فردی لب‌های متنوعی دارد و به همین دلیل آرایش هر یک از آنها هم با دیگری متفاوت است، بنابراین باید به خوبی با نحوه و چگونگی آرایش لب‌ها آشنایی‌های لازم را به دست آورید.

لب‌ها یکی از مهمترین اجزای صورت می‌باشد که در آرایش کردن باید به زیبایی این قسمت از صورت اهمیت بسیاری بدهیم تا زیباتر شود. جذابیتی که لب‌ها در صورت به وجود می‌آورند بسیار مهم می‌باشد و موجب می‌گردد که صورت شما جذاب‌تر شود، بر این اساس باید به خوبی با چگونگی آرایش لب‌ها آشنایی‌های لازم را به دست آورید تا بتوانید هر یک از لب‌ها را در هر فرمی که هستند آرایش کنید. برای اینکه آشنایی بیشتری در این مورد داشته باشید و به خوبی بتوانید هر یک از لب‌های متنوع را آرایش کنید، در ادامه برخی از آنها و چگونگی آرایش‌هایشان را نام می‌بریم.

برای آشنایی بهتر با نکات و آموزش‌های آرایشی دیگر مقاله‌های ما در این زمینه را مطالعه کنید.

کانتورینگ _ محصولات آرایشی  _  نحوه آرایش صحیح _ آرایش چشم _ همه چیز در مورد لوازم آرایش طبیعی _ نکاتی که لازم است در هنگام خرید و استفاده از لوازم آرایش بدانید _ نکات کلیدی آرایش صورت _ تاثیر فرم صورت در آرایش _ باورهای غلط آرایشی

معرفی انواع آرایش لب‌ها 

همانطوری که بیان کردیم آرایش لب‌ها با یکدیگر تفاوت بسیاری دارد و از آنجایی که لب‌های هر فردی با دیگری تفاوت دارد و یک شکل نمی‌باشد، باید هر لبی را بر اساس شکلی که دارد آرایش کنیم. برخی از لب‌ها و چگونگی آرایش لب‌ها عبارت می‌باشد از :

  1. لب صاف و تخت

بسیاری از افراد لب‌های بدون برجستگی دارند و در واقع شما در لب‌های آنها هیچ گونه برجستگی را نمی‌توانید مشاهده کنید، این دسته از افراد در مورد چگونگی آرایش لب‌ها خود باید بدانند که به هیچ عنوان نباید رژ لب‌های تیره بزنند، چرا که رژ لب‌های رنگ تیره موجب می‌شود لب‌هایشان صاف تر از آنچه که هست نشان داده شود. اگر می‌خواهید از رژ لب‌های رنگ تیره استفاده کنید باید از آنها در گوشه‌های لب خود استفاده کنید تا زیبایی لب‌های شما را بیشتر کند.
  1. لب باریک و نازک 

بسیاری از افراد هستند که لب‌های بسیار باریک و نازکی دارند، این دسته از افراد باید برای آرایش لب‌ها از سه وسیله آرایشی بسیار مهم استفاده کنند تا زیبایی لب‌هایشان بیشتر شود. یکی از این وسیله‌ها خط لب، دیگری رژ لب روشن و همچنین رژ لب تیره رنگ می‌باشد. دقت داشته باشید کسانی که این نوع از لب‌ها را دارا می‌باشند باید برای زیر سازی لب‌های خود از رنگ‌های خنثی استفاده کنند.

آرایش لب‌ها

لب باریک و نازک

برای شروع آرایش این گونه لب‌ها باید خط لب خود را خارج از خطوط لب خود بکشید، بعد از آن رژ لبی را که رنگ روشن دارد را به لب بالایی‌تان بزنید و رژ لبی را که رنگ تیره دارد را به لب پایینی خود بکشید. با استفاده کردن از یک ابزار مانند فرچه باید این رژ لب‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید تا جلوه زیبایی بر روی لب‌های شما به وجود آورند. در انتها باید با استفاده از یک خط لب سفید زیر لب خود یک خط بکشید تا جلوه و زیبایی لب‌های شما دو چندان شود.

  1. لب پهن و درشت

چگونگی آرایش لب‌ها در صورت‌هایی که پهن باشند به فرم صورت شما بستگی دارد، برخی از خانم‌ها هستند که صورت بزرگی دارند و به همین دلیل نیازی نیست در نوع آرایش لب‌های آنها تغییری به وجود آید، ولی برخی از خانم‌ها هستند که صورت کوچک و ظریفی دارند، بر این اساس باید به گونه‌ای آرایش کنند که لب‌هایشان کوچکتر از آنچه که هست نشان داده شود. در واقع باید بدانید خانم‌هایی که لب‌های بزرگ و درشت دارند و صورت بزرگی هم دارند باید به صورت عادی لب‌های خود را آرایش کنند، ولی خانم‌هایی که لب‌های درشت و پهن دارند ولی صورت ظریفی دارند از برق لب و مداد لب به هیچ عنوان استفاده نکنند.

آرایش لب‌

لب پهن و درشت

آرایش لب‌ها در این گونه صورت‌ها باید به گونه ای باشد که داخل لب را با یک رنگ تیره پر کنند، ترجیحا رنگ آن باید مانند پوست باشد، برای اینکه لب‌های خود را برجسته تر سازند باید از خط لب سفید استفاده کنند و آن خط لب را در وسط و زیر لب خود بکشند. دقت داشته باشید اگر از این روش استفاده کنید هم لب‌هایتان زیباتر می‌شود و هم آرایش زیباتری خواهید داشت، بر این اساس نکات آرایشی را بسیار جدی بگیرید.

  1. لب نامساوی

بسیاری از افراد هستند که لب‌های بالای‌شان با لب‌های پایین‌شان مساوی نیست و به همین دلیل باید به خوبی یا نحوه و چگونگی آرایش لب‌ها آشنایی داشته باشند تا به بهترین روش ممکن لب‌های خود را آرایش کنند. این دسته از افراد باید از دو رنگ رژ لب استفاده کنند که هر یک از آنها یک تن رنگی داشته باشد. برای لبی که کوچک‌تر است از رژ لب تیره باید استفاده کنند و برای لبی که بزرگ‌تر است باید از رژ لبی که روشن‌تر است استفاده کنند. در نهایت باید رنگ‌های رژ لب را با یکدیگر ترکیب کنند تا زیبایی بیشتری در لب‌هایشان به وجود آید و صورت زیباتری داشته باشند.

رژ لب

لب نامساوی

  1. لب‌های مساوی و یا لب‌هایی که بیضی شکل هستند

این نوع از لب‌ها یکی از لب‌هایی می باشد که زیبایی زیادی در صورت ایجاد می‌کنند و اگر به درستی بر روی این لب‌ها رژ لب بزنید زیبایی آنها چندین برابر می‌شود. چگونگی آرایش لب‌ها مساوی به اینگونه است که باید برای لب بالا خط لب زیبایی بکشید تا زیبایی و جذابیت بیشتری در این قسمت ایجاد شود، سپس برای اینکه زیبایی قسمت هفتی شکل لب را بیشتر کنید می توانید از رژ لبی استفاده کنید که لب‌ها را درشت‌تر نشان دهد.

شما اگر این نوع از لب‌ها را به درستی آرایش کنید، زیبایی صورت شما بسیار بیشتر می‌شود. در واقع باید بدانید تمامی فرم لب‌ها باید به درستی آرایش شوند تا زیبایی صورت شما را بیشتر کنند.

برای آشنایی بهتر با نکات و آموزش‌های آرایشی دیگر مقاله‌های ما در این زمینه را مطالعه کنید.

کانتورینگ _ محصولات آرایشی  _  نحوه آرایش صحیح _ آرایش چشم _ همه چیز در مورد لوازم آرایش طبیعی _ نکاتی که لازم است در هنگام خرید و استفاده از لوازم آرایش بدانید _ نکات کلیدی آرایش صورت _ تاثیر فرم صورت در آرایش _ باورهای غلط آرایشی

نکاتی مهم در آرایش لب‌ها

برای اینکه به خوبی با چگونگی آرایش لب‌ها آشنایی داشته باشید و آنها را به بهترین نحو ممکن آرایش کنید نیاز به اطلاعاتی دارید که اگر با این اطلاعات و نکات آشنایی بیشتری داشته باشید، همیشه لب‌هایتان طراوت و زیبایی خاصی خواهند داشت. شما باید پیش از اینکه به رختخواب می‌روید لب‌های خود را به خوبی تمیز کنید و از بالم لب‌های مخصوص استفاده کنید تا هرگز لب‌هایتان پوست پوست نشود. بسیاری از خانم‌ها در فصل زمستان لب‌های پوست پوست شده و ترک برداشته خواهند داشت، که این دسته از خانم‌ها باید بیشتر به سلامت لب‌های خود فکر کنند.

آرایش لب‌ها و اهمیت دادن به سلامتی آنها بسیار اهمیت دارد و به همین دلیل باید به خوبی از لب‌هایتان مراقبت کنید تا همیشه لب‌های زیبایی داشته باشید. سعی کنید همیشه لب‌های خود را چرب نگه دارید تا هرگز خشک نشوند، چرا که اگر لب‌های شما خشک شوند طراوت و زیبایی خود را از دست می‌دهند و رژ لب‌های شما روی لب هیچ گونه زیبایی به وجود نمی‌آورند.

8 دی 1398 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.