مراقبت از پوست بعد آفتاب سوختگی
17 مرداد 1397 ۰ دیدگاه

مراقبت از پوست بعد آفتاب سوختگی

مطالب مرتبط:

فعالیت‎ها و تفریحات ابی یک روز تابستانی ممکن است برای شما و دوستانتان مفرح و خوش آیند باشد. اما شرایط سخت مثل افتاب سوزان ،ماسه ،نمک اب یا کلر و…. این روز را برای پوستتان طاقت فرسا می‎کند. کرم‎های ضد افتاب حتماً باید قبل و حین قرار گرفتن در معرض افتاب مصرف شوند اما اگر پوستتان آفتاب سوخته شد چه کنید؟ خوشبختانه قصد معرفی نکاتی کار آمد در این مورد را داریم. پس با ما همراه باشید.

آلودگی‎ها را بشورید

بعد از یک روز گرم و طولانی تابستانی، مخلوطی از کرم‎های ضد افتاب و عرق و آلودگی‎های اجتناب ناپذیر سطح پوستتان می‎شوند ؛اما نگران نباشید! پاکسازی و شستشوی پوست تمام ان‎ها ارا از بین می‎برد و نتیجه ،پوستی تمیز و سبک است. استفاده از براش بدن به همراه فیس براش (در صورت حساس شدن پوست،با سرعت کم)بهترین گزینه برای پاکسازی پوستتان است و براش‎های صورت هم برای شستشوی صورت به کارتان می آید. دستگاهتان را بردارید ،به حمام بروید و از شر الودگی‎های بدن و صورتتان خلاص شوید.

پوستتان را مرطوب نگه‎دارید

کار مشترکی که آفتاب و کلر و دیگر عوامل انجام می‎دهند ،خشک کردن پوست شماست. بعد از شستشوی کامل و پاکسازی پوستتان ،رطوب‎رسانی را با لوسیون‎های بدن و ابرسان‌های صورت شروع کنید. بهتر است زمانی این کار را انجام دهید که پوستتان کمی مرطوب است.

نوشیدن اب زیاد فراموش نشود. آب رسانی موضعی با مواد طبیعی مثل خیار هم تاثیرات خوبی بر پوست دارند. اسپری کردن محلول‎های اسپری شونده آب رسان بر پوست هم راه آب رسانی خوبی است.

مراقبت از پوست بعد آفتاب سوختگی
ژل الوئه ورا را امتحان کنید

۹۹% ژل الوئه ورا از اب تشکیل شده است. اگر پوستتان آفتاب سوخته شده ،گذاشتن ژل الوئه ورا روی سطوح اسیب دیده تأثیرات معجزه اسایی دارد. این ژل باعث با طراوت شدن و خنک شدن و ابرسانی به پوست می‎شود .اگر خنکی بیشتری می‎خواهید برگ‎های آلوئه ورایتان را در یخچال نگهداری کنید.

ماسک‏‎های ورقه‎ای را امتحان کنید

بعد از یک روز داغ و آفتاب گرفتن یک دوش اب سرد ،لباس خواب گشاد و یک شب ریلکس ،تمام چیزیست که میچسبد! اما فکر کردید چه چیزی این حس راحتی را بهتر هم می‎کند؟ ماسک ورقه ای ابرسان! از ماسک‎های ورقه‎ای ابرسان (خیار ،الوئه ورا ،ماست و …) استفاده کنید. مراقب لبهایتان هم باشید! از لیپ استیک‎های با SPF زیر افتاب مصرف کنید. در طی روز و بعد خارج شدن از آفتاب لبتان را مرتب چرب کنید .و در صورت نیاز لایه برداری ظریفی روی لبهایتان انجام دهید. اگر طرفدار مراقبت های پوستی طبیعی هستید می‎توانید کمی شکر به ترکیب مورد علاقه‎تان اضافه کنید و از آن به عنوان اسکراب لب استفاده کنید.

برای مشاهد فروشگاه کیوت اسکین، محصولات متنوع و دستگاه های مراقبت پوستی اینجا کلیک کنید.

17 مرداد 1397 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.