19 اردیبهشت 1397 ۲ دیدگاه

پیلینگ و اسکراب بدن

پیلینگ بدن:

پیلینگ بدن یعنی حذف لایه مرده سطح پوست. در هر بار استحمام باید سعی کنید لایه سلول های مرده سطح پوست را که عوام اصطلاحا آن را چرک می نامند، از زیر گردن به پایین، پاک کنید. اگر این لایه پاک نشود به تدریج موجب به هم خوردن قوام و ظاهر پوست می شود. اگر حذف این لایه به روشی صحیح و درست انجام نشود موجب خشکی، پوسته پوسته شدن، زردرنگ و زمخت شدن پوست می شود.

صرف نظر از نحوه زدودن این لایه، باید با پوست ناحیه سینه بسیار محتاطانه رفتار کنید زیرا حساس و لطیف است. صورت و گردن خود را با خشونت، لیف نکشید. برای برداشتن این لایه سطحی از پوست تنه و دست و پا، روش های گوناگونی وجود دارد ولی بهترین راه آن استفاده از لیفی است که از اسفنج کمی زبرتر است و به خوبی لایه سطحی پوست را پاک می کند. لیف را باید به طور چرخشی بر پوست حرکت دهید. لازم نیست حتما لیف را صابونی کرده باشید ولی حتما باید کاملا خیس باشد. پس از استفاده از لیف و اتمام کار، آن را بشویید، تکان دهید و آویزان کنید تا خشک شود، در غیر این صورت قارچ ها در آن رشد میکنند و موجب ضایعات پوستی می شوند.

استفاده از اسفنج (ابر) برای زدودن لایه سطحی پوست مناسب نیست چون به قدر کافی زبر نیست و نمی تواند چرک را بزداید. استفاده از کیسه و روشور بد نیست اما نباید بسیار خشن انجام شود. روشور آلوده حتی می تواند موجب سیاه زخم شود لذا بهتر است از مواد بهداشتی استفاده کنید.

صرف نظر از لیف کشیدن و حذف پوسته های سطحی، می توان هر دو هفته یک بار عمل پیلینگ در سالن را انجام داد. این عمل باعث باز شدن کامل منافذ پوستی، دفع مواد و لایه زائد سطح پوست و افزایش جریان خون پوست می شود و نقش مهمی در جوان ماندن پوست دارد و این عمل درست شبیه مسواک زدن دندان است.

نحوه انجام پیلینگ:

بهترین روش پیلینگ، استفاده از برس خشک است که احتمالا موثرترین روش نیز می باشد. این روش باید به مدت تقریبی ۵ دقیقه به طول انجامد. می توانید از دستگاه فیس براش برای این کار کمک بگیرید(توضیح در انتهای یادداشت). برس زدن را باید از مچ ها شروع کنید و به صورت حرکت کوتاه جارویی انجام دهید و به طرف سینه بیایید. تکه به تکه، برس بزنید و بالا بیایید. جهت حرکات جارو باید از پا به طرف قلب باشد. همواره فقط به یک طرف برس بزنید، به طرف قلب. ناحیه کپل ها و بالای ران ها را بیشتر برس بزنید به ویژه اگر در این نواحی چاقی موضعی(سلولیت) وجود داشته باشد. یک دستیار می تواند پشت شما را برس بزند. در ابتدای کار به علت تماس برس خشک با پوست ممکن است کمی احساس آزردگی نمایید ولی به تدریج با تکرار عمل این احساس برطرف می شود. اکثر افراد از این عمل احساس رضایت می کنند و چون موجب بهبود جریان خون پوست می شود پس از اتمام کار طراوت و تازگی به بدن شما باز می گردد.

اسکراب بدن

برسی که برای پیلینگ به کار می رود می تواند از جنس کنف یا الیاف مصنوعی باشد. بسیاری از برس هایی که برای پوست برداری به کار می رود بیش از حد زبر است. این عمل باید با آرامش و به نرمی صورت گیرد. بهتر است توسط فرد مجرب در سالن انجام شود که در این صورت به جای ۵ دقیقه، ۲۰ دقیقه خواهد بود.

انواع اسکراب های بدن:

روشهای دیگر پیلینگ کردن عبارتند از استفاده از ماسک های مخصوص یا جلبکهای دریائی. در روش اخیر جلبک های دریایی را به صورت ماسک بر روی پوست قرار می دهند. این جلبک ها موجب مرطوب شدن پوست، حذف مواد زائد و سمی و کنده شدن سلول های مرده سطح پوست می شود. این روش بسیار لطیف و ایده آل است. امروز از ماسک جلبک های دریایی برای درمان چاقی موضعی(سلولیت) نیز استفاده می شود. برای این کار، عصاره جلبک دریایی را گرم می کنند و بر روی بدن با برس یا ماساژ می مالند. سپس یک ورقه پلاستیکی نازک را روی بدن فرد قرار می دهند و پتوهای گرم را به دور وی می پیچند و ۲۰ دقیقه بعد آن را باز می کنند. در این مدت مواد زائد از پوست خارج می شود و مواد مفید و مغذی جلبک دریایی وارد پوست می شود.

بهترین روش پیلینگ بدن:

برای بهبود عملکرد پیلینگ ما به شما دستگاه فیس براش را معرفی می کنیم. فیس براش وسیله ای دستی و کوچک است که برس های متعدد دارد. با این وسیله می توانید پوست را شستشو یا ماساژ دهید. عملکرد آن به دلیل سرعت و ملایمتی که دارد ۶ برابر بهتر از روش های معمول است. فیس براش کثیفی و جوش های سرسیاه را برطرف می کند و منجر به ریلکس شدن عضلات زیر پوست می شود. با کمک این وسیله می توانید از بروز چین و چروک زودرس جلوگیری کنید.با استفاده از دستگاه برای شستشوی بدن با حداقل مصرف اسکراب بدن بهترین نتیجه پاکیزگی را می گیرید. این دستگاه با افزایش خون رسانی به نواحی پشت پا حداکثر بهبودی را در حداقل زمان برای بافت های سلولیتی رقم می زند.

پس عجله کنید. اگر دوست دارید بیشتر درباره آن بدانید اینجا را کلیک کنید.

19 اردیبهشت 1397 ۲ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.

2 دیدگاه برای پیلینگ و اسکراب بدن