9 تیر 1398 ۰ دیدگاه

یوگای صورت

چرا یوگای صورت ؟

از بین بردن چین و چروک‌های صورت، از مسائلی‌ست که برای همه‌ی افراد اهمیت دارد و همه روزه در آزمایشگاه‌های سراسر جهان پزشکان و متخصصین پوست زیادی مشغول به تولید انواع کرم‌ها و سرم‌های مناسب برای از بین بردن چین و چروک‌های پوست صورت هستند و همانند دیگر مسائل مربوط به پوست صورت، بانوان اهمیت بیشتری به آن می‌دهند.علاوه بر کرم‌ها و سرم‌هایی که به کاهش چین و چروک‌های صورت کمک می‌کنند، روش‌های دیگری نیز برای کاهش چین و چروک‌های پوست وجود دارند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به بوتاکس کردن اشاره نمود.


حال اگر چین و چروک‌های پوست صورت‌تان برایتان آزاردهنده شده‌اند ولی قصد ندارید سراغ روش‌های شیمیایی و پر هزینه‌ی ذکر شده بروید، پیشنهاد ما به شما انجام یوگای صورت است.یوگای صورت شامل یک سری تمرینات و ورزش‌ها و حرکات یوگا است که به کاهش چین و چروک‌های پوست و شادابی و نشاط آن کمک می‌کند.شاید اصطلاح یوگای صورت برایتان چندان اصطلاح آشنایی نباشد و به نظرتان عجیب بیاید، اما پوست صورت نیز همچون دیگر اندام‌های بدن به ورزش نیاز دارد و انجام ورزش می‌تواند به جوانسازی پوست صورت کمک کند.صورت، عضوی از بدن است که شامل عضله، عروق خونی و اعصاب است. عضلات و جوارح پوست در طول شبانه‌روز در معرض عوامل طبیعی و غیرطبیعی زیادی از جمله نور خورشید، باد، لوازم آرایشی و کرم‌ها قرار می‌گیرد و این عوامل هریک به نوعی روی تضعیف عضلات صورت تاثیر می‌گذارند و با گذشت زمان و بالا رفتن سن پوست صورت شل شده و چین و چروک روی آن پدیدار می‌شود.

فواید یوگای صورت

کسانی که به معجزه‌ی یوگای صورت ایمان دارند می‌گویند یوگا باعث می‌شود پوست پس از تنش‌هایی که در طول روز متحمل می‌شود، آرامش بیابید و عضلات صورت به حالت طبیعی خود بازگردند. این افراد عقیده دارند در صورتی که یوگای صورت به درستی انجام شود، پوست از بوتاکس و کرم‌های جلوگیری از چین و چروک بی‌نیاز شده و شفافیت و جوانی خود را باز می‌یابد.دکتر موراد الم (Murad Alam)، پروفسور دانشگاه نورث وسترن و معاونت این دانشگاه می‌گوید: تحقیقات و شواهد نشان می‌دهند ورزش صورت باعث بهبود وضع ظاهری پوست صورت شده و اثرات افزایش سن را کاهش می‌دهد. ورزش‌ها به قوی‌تر شدن عضلات صورت کمک می‌کنند و در نتیجه پوست سفت‌تر و مقاوم‌تر شده و ظاهری همچون پوست جوان پیدا می‌کند.

اگر بخواهیم به فواید یوگای صورت بصورت خلاصه اشاره کنیم، این فواید به شرح زیر هستند:

• باعث کاهش چین و چروک‌های نه چندان عمیق صورت می‌شود
• باعث بهبود شکل و حالت عضلات پوست صورت می‌شود
• به تسکین دردهای ناحیه‌ی صورت و سر کمک می‌کند
• جریان خون را تحریک می‌کند
• به ریلکس شدن کلی بدن از نظر فیزیکی و روانی کمک می‌کند
• به کاهش فشار چشم کمک می‌کند
• به حفظ سلامت و درخشندگی پوست صورت کمک می‌کند و باعث صاف شدن و نرمی پوست می‌شود
• باعث آرامش عضلات صورت، بالاخص عضلات فک، ابرو و پیشانی می‌شود
• به آرامش و برگشت خاصیت کشسانی عضلات کمک می‌کند و باعث سفت شدن ماهیچه‌های صورت می‌شود
• به دلیل آنکه باعث خون‌رسانی و جاری شدن خون تازه درون رگ‌های پوست می‌شود، سموم و آلودگی‌ها از منافذ پوست به صورت عرق خارج شده و سلول‌های صورت تمیز می‌شوند
• رنگ و ظاهر پوست به مرور زمان درخشان وشفاف می‌شود و چهره‌ای شاداب به ارمغان خواهد آمد.

مراحل انجام یوگای صورت

تصویر زیر را مشاهده کنید. در این تصویر سه ورزش یوگای صورت را مشاهده می‌کنید که همانطور که از عکس‌ها پیداست، تمرین‌های سختی به نظر نمی‌آیند.

یوگای صورت
روش‌های انجام ورزش‌های در تصویر به شرح زیر است:

عکس سمت راست: زبانتان را بیرون آورده و برای ۶ ثانیه به همین صورت بمانید، بهتر است آنقدر ادامه دهید تا اشک از چشمانتان جاری شود.
عکس وسط: درحالیکه لب‌هایتان را غنچه کرده‌اید لبخند بزنید.
عکس سمت چپ: دهانتان را به شکل حرف O انگلیسی باز کنید و به این صورت نگه دارید.
با انجام یوگای صورت بصورت مداوم، عضلات صورت خود را تقویت خواهید نمود و آثار و نشانه‌های بالا رفتن سن را از صورت خود خواهید زدود.
البته انجام این سه ورزش به تنهایی تمامی آثار بالا رفتن سن را از چهره‌ی شما پاک نخواهد کرد، برای آن که پوستی شفاف و جوان داشته باشید باید به تغذیه‌ی خود نیز اهمیت بدهید، پوست خود را در معرض آفتاب بدون محافظ قرار ندهید و از ورزش‌های صورت نیز بطور همزمان غافل نشوید.

9 تیر 1398 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.