23 دی 1398 ۱ دیدگاه

نکاتی در مورد شستشوی پوست جوش دار

 چگونگی شستشوی پوست جوش دار یکی از مهمترین نکاتی می‌باشد که شما باید در این مورد اطلاعات خود را بیشتر کنید تا به بهترین نحو ممکن صورت خود را شستشو دهید. نکات بسیار مهمی در مورد چگونگی و نحوه شستشوی پوست جوش دار وجود دارد که برخی از افرادی که پوست جوش دار دارند باید این نکات را رعایت کنند. پوست یکی از مهمترین اعضای بدن به شمار می‌رود و در واقع اولین چیزی که در نظر هر فردی مهم است و در نگاه اول آن را مشاهده می‌کند پوست می‌باشد. برای اینکه اطلاعات شما در مورد شستشوی پوست جوش دار بیشتر شود در ادامه برخی از مهمترین نکاتی که باید رعایت کنید را نام می‌بریم.

شما برای درک بهتر این مقاله نیاز دارید تا ابتدا با نحوه شستشوی صورت خود آشنا شوید. شما می‌توانید برای یادگیری نحوه شستشوی پوست خود مقاله‌های مرا در این زمینه مطالعه نمایید

شستشوی پوست خشک ، شستشوی پوست چرب ، روش‌های شستشوی صورت ،مراقبت‌های بعد از شستشو ، روش‌های نوین شستشوی صورت (فیس براش) ، روش‌های شستشوی چشم

چگونگی شستشوی پوست جوش دار

بسیاری از افراد پوست جوش دار دارند و به همین دلیل باید با چگونگی شستشوی پوست جوش دار آشنایی بیشتری داشته باشند، برخی از مهمترین نکاتی که این دسته از افراد باید رعایت کنند عبارت می باشد از :

۱.پوست خود را دو بار در روز بشویید :

افرادی که پوست جوش دار دارند باید روزی دو بار صورت خود را بشویند، در واقع برای شستشوی پوست جوش دار یکبار در روز و یکبار در شب اقدام کنید. اگر شما پوست خود را صبح زود شستشو دهید، چهره شما تسکین پیدا می‌کند و باکتری‌هایی که در شب روی پوستتان رشد کرده‌اند را از بین می‌برد. همچنین باید بدانید شستشو پوست جوش دار در شب هم مزیت‌های بسیاری دارد و تمامی عرق‌ها، آرایش‌ها و گرد و خاکی که در طول روز بر روی صورت شما نشسته است را از بین می‌برید. بسیاری از افرادی که پوست جوش دار دارند بر این باور می‌باشند که اگر بیشتر از دو بار صورت خود را شستشو دهند جوش‌های آنها از بین می‌رود، شما باید بدانید که این باور بسیار اشتباه است.

شما برای شستشوی پوست جوش دار باید به خوبی در مورد این موضوع آگاه باشید که پوست صورت بسیار شکننده است و اگر بیش از اندازه آن را شستشو دهید امکان دارد ضعیف و یا پاره شود. اگر شما بر این باور می‌باشید که باید پوست بسیار تمیزی داشته باشید، بهتر است تنها از آب ساده استفاده کنید و زیاد از مواد شیمیایی و صابون های خاص استفاده ننمایید.

۲.پاک کننده های مناسب :

برای شستشوی پوست جوش دار باید از پاک کننده‌هایی که خاص و مواد ترکیبی با کیفیت دارند استفاده کنید، چرا که برخی از آنها کیفیت مناسبی ندارند و به همین دلیل موجب می‌شوند که پوستتان آکنه بیشتری بزند. مواد شیمیایی یکی از ویژگی‌های خاصی که دارند این است که پوست را تحریک می‌کنند و و یا به درون منافذ پوست وارد می‌شوند و آنها را از بین می‌برند، به همین دلیل باید شما برای شستشوی پوست جوش دار از مواد شیمیایی استفاده کنید که مخصوص پوست جوش دار می‌باشد. بسیاری از افرادی که پوست خشک دارند بدون شک از جوش‌های روی صورت رنج می‌برند، ولی کسانی که پوست چرب دارند زیاد بر روی صورت خود جوش نمی‌زنند، به همین دلیل بیشتر افرادی که پوست خشک دارند باید از محلول‌های شیمیایی خاص که جوش ها را از بین می‌برد استفاده کنند.

برخی از افراد هستند که جوش‌های بسیار شدیدی بر روی پوست خود می‌زنند که این دسته از افراد باید برای شستشوی پوست جوش دار از پاک کننده‌هایی استفاده کنند که مواد تشکیل دهنده درون آنها خاصیت دارویی داشته باشد، در این مواد تشکیل دهنده باکتری‌هایی وجود دارد که آنها به درون منافذ پوست وارد می‌شوند و آنها را مسدود می‌کنند تا فرد جوش نزند. اگر شما می‌خواهید بهترین پاک کننده‌ها را در صورت خود مورد استفاده قرار دهید، باید با پزشکی که در این زمینه تخصص بسیاری دارد مشورت کنید.

۳.صورت خود را اسکراب نکنید :

یکی از نکاتی که در شستشوی پوست جوش دار بسیار اهمیت دارد و شما باید به آن توجه بسیاری داشته باشید این است که، به هیچ عنوان پوست خود را اسکراب نکنید. این دسته از افراد می‌خواهند از این طریق منافذ پوست خود را مسدود کند که با این روش در واقع پارگی‌های بسیار کوچکی در پوست ایجاد می‌شود و به همین دلیل مشکلات بسیار بیشتری از آکنه برای شما به وجود می‌آید. اگر روی پوست شما آکنه و یا جوش وجود داشته باشد باید به آرامی با پوست خود رفتار کنید، در واقع اگر شما می‌خواهید لایه برداری هم انجام دهید باید با ملایم این روش را انجام دهید. شما برای اینکه پوست خود را اسکراب کنید باید با پزشک متخصص در این مورد مشورت کنید تا بهترین راه حل را به شما ارائه دهد.

۴.اجتناب از آب گرم :

شما برای شستشوی پوست جوش دار خود به هیچ عنوان نباید از آب گرم استفاده کنید، چرا که پوست را بسیار قرمز و ملتهب می‌کند. بر این اساس باید از آب خنک استفاده نمایید تا پوست شما آسیب بیشتری نبیند. برخی از افراد بر این باور می‌باشند که با بخور می‌توانند جوش‌های خود را از بین ببرند، که این دسته از افراد اشتباه می‌کنند و با بخور جوش های آنها بیشتر می‌شود، چرا که گرما مشکلات را بسیار بیشتر می‌کند.

۵.به آرامی صورت خود را خشک کنید :

شما برای شستشوی پوست جوش دار نیازی نیست از یک حوله خشن استفاده کنید، بلکه باید با جوش‌هایتان به آرامی و با ملایمت برخورد کنید. شما برای پاک کردن صورت خود باید از یک حوله نرم استفاده کنید و همچنین دقت داشته باشید که حوله شما بسیار تمیز باشد، چرا که اگر آلودگی بر روی حوله شما وجود داشته باشد به درون منافذ پوست وارد می‌شود و جوش های شما بر روی صورت بسیار بیشتر می‌شود.

۶.استفاده از مرطوب کننده بدون روغن :

اگر پوست شما برای جوش زدن و آکنه آمادگی زیادی دارد باید برای شستشوی پوست جوش دار از مرطوب کننده‌هایی استفاده کنید که بدون روغن می‌باشد. شما پیش از اینکه از این محصولات استفاده کنید باید مقداری از آن را بر روی پوست خود بزنید تا بعد از چند روز از عملکرد آن مطمئن شوید.

به طور کلی شما باید بدانید برای شستشوی پوست جوش دار نکات بالا بسیار مهم است و اگر می‌خواهید پوست زیبا و سالمی داشته باشید باید این نکات را بسیار جدی بگیرید. اگر به این نکات توجه زیادی داشته باشید پیش از اینکه پوست شما جوش بزند می‌توانید مانع آن شوید. اگر آلودگی و چربی زیادی بر روی پوست شما وجود نداشته باشد بدون شک جوش و آکنه زیادی نمی‌زنید، به همین دلیل بهتر است با مواد پاک کننده پوست خود را به خوبی تمیز کنید. برای اینکه بهترین مواد پاک کننده را انتخاب کنید باید از پزشک و یا متخصصی که در این زمینه تخصص بیشتری دارد راهنمایی های لازم را دریافت کنید، چرا که آنها دانش و تخصص بیشتری در این زمینه دارند.

23 دی 1398 ۱ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.

1 دیدگاه برای نکاتی در مورد شستشوی پوست جوش دار

👌