• بهترین نکات زیبایی برای لبهای صورتی
26 آذر 1399 ۰ دیدگاه

۱۴ نکته زیبایی برای لب های صورتی سالم

مطالب مرتبط:
لب های صورتی سالم

لب‌های صورتی نرم می توانند چهره هر فرد را روشن کنند و لبخند را به لب اضافه کنند. رنگ صورتی روی لب ها نشانه سلامتی است،بنابراین باید مراقبت های مناسبی انجام شود. همچنین لب ها ظریف ترین قسمت صورت ما هستند که هیچ غده چربی برای خود ندارند و از این رو رطوبت خارجی برای نرم نگه داشتن لب ها بسیار مهم است.اگر میخواهید لب های زیبا داشته باشید مجله سلامت کیوت اسکین رو دنبال کنید.

  • بهترین نکات زیبایی برای لبهای صورتی:
  • گلبرگهای گل رز برای لبهای نرم صورتی:

بهترین نکات زیبایی برای لب‌های صورتی

۱- لب های خود را مرطوب کنید

خشکی و پارگی لب ها اگر در زمان مناسب درمان نشوند، باعث ایجاد لبهای تیره می شوند. استفاده از بالم لب به صورت مداوم مفید هست و مرتباً در طول روز از آن استفاده کنید. استفاده از بالم لب اعتیاد آور است ، بنابراین آنها را عاقلانه انتخاب کنید. از بالم لب های حاوی Petroleum (مواد نفتی)خودداری کنید.مواد تشکیل دهنده ای مانند عسل طبیعی ، گلیسیرین ، روغن بادام و ویتامین E را در بالم لب خود بررسی کنید. یا بسیار ساده از روغن ویتامین E قبل از خواب استفاده کنید. این از اولین نکته، از داشتن لب‌های صورتی است.

درمان خشکی و پارگی لب

۲- خودتان را هیدراته کنید تا لب‌هایتان هم هیدراته شوند

آبرسانی ،رنگ مایل به صورتی و آبدار به لب می دهد ، در حالی که لب های خشک کاملاً برعکس ، تیره و کسل کننده به نظر می رسند. هیدراته نگه داشتن خود ، بدون توجه به فصل ، با خشکی لب ها مقابله می کند. فقط کاربرد خارجی رطوبت کافی نیست ، آبرسانی داخلی نیز مهم است.

 ۳.قبل از استفاده از رژ لب ، لبهای خود را با بالم لب بپوشانید:با این کار اطمینان حاصل می کنید که لبهایتان با وجود رژ لب ، مرطوب هستند. از رژ لب های مات خودداری کنید؛زیرا باعث خشکی لب ها می شود. مطمئن شوید که قبل از زدن رژ لب یا برق لب،لب های خود را به خوبی مرطوب کرده اید. 

۴- لب هایتان را ماساژ دهید

مالش لب به شما کمک می کند تا از سلول های مرده خلاص شوید و در نتیجه لب های قابل بوسیدن و نرم ایجاد کنید. روش های مختلفی برای ماساژ لب وجود دارد ، شما می توانید لب های خود را صبح هرروز هنگام مسواک زدن لب ها با مسواک مالش دهید.یا یک اسکراب لب شکری درست کنید ، مقداری شکر دانه ریز را به بالم لب خود اضافه کنید ، آن را خوب مخلوط کنید و یک لایه روی لب های خود بمالید. لب های خود را با حرکت دورانی مالش دهید و با یک پارچه یا دستمال مرطوب پاک کنید.

۵- از رنگ های تیره دور شوید:رژ لب های تیره و رنگی ممکن است حالت صورتی رنگ را از لب های شما گرفته و در نهایت منجر به لب های تیره برای شما شود. از رنگ های ملایم یا حتی روشن استفاده کنید. همچنین از مارک های شناخته شده باید برای رژ لب استفاده شود؛ زیرا ممکن است حاوی سمومی باشند که به لب های شما آسیب می رسانند.
لبهای صورتی

۶- گلبرگ‌های گل رز برای لبهای نرم صورتی

مقداری گلبرگ گل سرخ را خرد کرده و یک قاشق چای خوری عسل به آن اضافه کنید. اگر لب های شما دارای رنگدانه ملانین است ، یک قاشق چای خوری پودر شیر به آن اضافه کنید.

این مخلوط را به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه بر روی لب های خود بمالید و با دستمال مرطوب پاک کرده و سپس بالم لب خود را بزنید.

گل رز ، پودر شیر و عسل لب ها را روشن می کند و رنگ مایل به صورتی به لب می دهد. استفاده منظم یا روزانه از این برای لطیف و صورتی نگه داشتن لب ها ضروری است.

۷- سیگار کشیدن ممنوع

نیکوتین باعث تیرگی و تغییر رنگ لب ها می شود ، بنابراین اگر لب های صورتی و سالم می خواهید بهتر است سیگار را ترک کنید.

 ۸- بدون قهوه یا چای:از آنجا که اجزای کافئین باعث سیاه شدن لب ها می شود ، بنابراین باید از مصرف چای و قهوه خودداری کرد. 

۹- از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید

تیرگی لب ها ممکن است به دلیل وجود بیش از حد رنگدانه ملانین در لب  رخ دهد. خورشید باعث افزایش سنتز ملانین در بدن می شود. بنابراین ، برای اطمینان از صورتی و سالم بودن لب ها از خود در برابر اشعه های مضر مانند اشعه ماورا بنفش آفتاب، با استفاده از محصولات لب مانند بالم لب که حاوی SPF یا کرم های ضد آفتاب دیگر است ، محافظت کنید.

۱۰- اطمینان از استفاده از مواد آرایشی خوب:
استفاده از مقدار زیادی رژ لب یا سایر مواد آرایشی مصنوعی روی لب ها به دلیل وجود مواد شیمیایی خورنده و ناسالم در آنها می تواند مضر باشد.استفاده بیش از حد و طولانی مدت از مواد آرایشی ، به ویژه آنهایی که از نظر کیفیت پایین هستند ، روی لب ها می توانند باعث ایجاد رنگدانه شوند. رژ لب ، براق کننده لب و غیره باید ترجیحاً با روغن های طبیعی مانند روغن نارگیل یا بادام پاک شوند. تاریخ انقضا مواد آرایشی قبل از استفاده، باید بررسی شود زیرا استفاده از ماده منقضی شده باعث حساسیت شدید می شود.

۱۱- یک رژیم غذایی سالم داشته باشید

پیروی از یک رژیم غذایی که در آن مقدار میوه و سبزیجات بسیار باشد برای داشتن لب های سالم بسیار ضروری است. ویتامین هایی مانند ویتامین C ، به طور طبیعی لب ها را مرطوب کرده و رنگدانه ها را کاهش می دهد. از این رو داشتن یک رژیم غذایی غنی از ویتامین ضروری است.

 ۱۲- از تماس با کلر خودداری کنید:همچنین آب کلر باعث ایجاد رنگدانه در لب ها می شود. از این رو بهتر است از تماس لب با آب کلر دار خودداری شود. 
سلامتی لب ها
 ۱۳- ویژگی ژنتیکی: 

برخی از افراد با لبهای تیره متولد می شوند ، که این نتیجه عوامل ژنتیکی است. در چنین مواردی برای روشن کردن رنگ لب ها به طور طبیعی بسیار دشوار است و تنها عمل جراحی برای دستیابی به لب های صورتی است

۱۴- برخی دیگر از داروهای طبیعی

چگونه لب های صورتی سالم را به طور طبیعی بدست آوریم؟ جدا از روش های آرایشی ، عادی و جراحی ، استفاده از برخی محصولات طبیعی مانند آب آهک ، روغن بادام ، گلیسیرین ، عسل ، عصاره گلبرگ ، آب خیار ، آلوئه ورا و غیره در مرطوب سازی و تغذیه لب ها مفید است و به آنها سلامتی می بخشد.

۱۵- ماساژ لب با آیون ماساژور کیوت اسکین

ماساژ دادن یکی از راهکارهای موثر برای حفظ زیبایی و شادابی لب‌هاست. پیشنهاد ما این است که به صورت روزانه لب‌هایتان را با آیون ماساژور ماساژ دهید.

با این نکات و راه حل های ساده و آسان ، دستیابی به لبهای نرم و سالم بسیار آسان است. امیدوارم این مقاله را در مورد نکات شگفت انگیز لبهای صورتی دوست داشته باشید. چگونه از لب های خود مراقبت می کنید؟ در زیر با ما در میان بگذارید
26 آذر 1399 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.