18 آذر 1398 ۰ دیدگاه

عوارض لاغری بیش از حد

 بسیاری از افراد با عوارض لاغری بیش از حد آشنایی ندارند و به همین دلیل تلاشی برای اینکه لاغری بیش از حد خود را درمان نمایند نمی‌کنند. بیش از اینکه در مورد عوارض لاغری بیش از حد صحبت کنیم باید بدانید که لاغری نتایج خوبی دارد ولی اگر بیش از حد باشد خطرات بسیاری دارد، به همین دلیل باید تلاش کنید که اندازه وزن خود را متعادل کنید. زمانی که شما بیش از حد لاغر می‌شوید صورت شما هم زیبایی خود را از دست می‌دهد، چرا که بافت های عضله و چربی صورت هم از بین می‌رود. برای اینکه به عوارض لاغری بیش از حد دچار نگردید ورزش کردن و تغذیه درست را هرگز فراموش نکنید.

برای اینکه با عوارض لاغری بیش از حد آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه توضیحاتی را ارائه می‌دهیم تا اطلاعات شما در این زمینه بیشتر شود.

برای اینکه اطلاعات بیشتری در زمینه چاقی و لاغری  و تاثیرات آن‌ها داشته باشید مقاله‌های ما را در زمینه رژیم چاقی، رژیم لاغری دنبال کنید.

معرفی عوارض لاغری بیش از حد :

‌همانطوری که بیان کردیم عوارض لاغری بیش از حد بسیار خطرناک می‌باشد و به همین دلیل شما باید با عوارض آن آشنایی بیشتری داشته باشد که این عوارض عبارتند از :

عوارض لاغری بیش از حد

  1. از دست دادن عضله :

یکی از مهمترین عوارض لاغری بیش از حد این است که بافت عضلانی بدن خود را از دست می‌دهید و زمانی این موضوع را متوجه‌ می‌شوید که ضعف عضلانی دارید. در برخی از مواد امکان دارد که یکی از اندام های بدن شما از دیگری کوچکتر باشد و این یک مشکل بسیار بزرگ است. همه ما به خوبی می دانیم که بدن ما از بافت های چربی، عضله و استخوان تشکیل شده است، بر این اساس اگر عضله خود را از دست بدهید مشکل بسیار بزرگتری برای شما به وجود می‌آید. یکی از نکاتی که بسیار اهمیت دارد و شما باید آن را بدانید این است که ورزش و تغذیه مناسب می‌تواند از عوارض لاغری بیش از حد شما و همچنین از دست دادن عضله هایتان جلوگیری کند.

  1. پرکاری تیروئید :

یکی دیگر از عوارض لاغری بیش از حد پرکاری تیروئید می‌باشد که این امر بسیار اهمیت دارد. اگر تیروئید شما پرکار شود شما به طور کلی وزن خود را از دست می‌دهید و دیگری غضله و بافتی در بدن شما باقی نمی‌ماند. دقت داشته باشید که پرکاری تیروئید عوارض دیگری هم دارد و این عوارض شامل اضطراب، خستگی، مشکل در خواب و … می‌باشد. اگر می‌خواهید این بیماری را درمان کنید باید به سن و شدن بیماری خود دقت بسیاری داشته باشید و همچنین نزد پزشکی که در زمینه پرکاری تیروئید تخصص دارد بروید.

  1. آرتریت روماتوئید :
[section bg=””  border=”3px!important ” border_color=”#b5dee5″  border_size=”5px”   title=”” padding=”5px” parallax_text=”0″ parallax=”0″ margin=”10px”]

این بیماری یکی از بیماری هایی خود ایمنی می‌باشد که از جمله عوارض لاغری بیش از حد به شمار می‌رود. در این بیماری سیستم ایمنی بدن به پوششی که در مفاصل وجود دارد حمله می‌کند و التهاب آن را بسیار بیشتر می‌نماید. وزن شما در اثر این بیماری کاهش بیشتری خواهد داشت و به همین دلیل سوخت و ساز بدن هم افزایش پیدا می‌کند. یکی از مهمترین عوارضی که این بیماری دارد این است که مفصل های شما درد و ورم می‌کند که در هر دو طرف بدن خود می‌توانید آن را مشاهده کنید. عوامل زیادی در شکل‌گیری این بیماری تاثیر دارد که یکی از مهمترین آنها کاهش وزن بیش از حد می‌باشد.[/section]

  1. دیابت :

یکی دیگر از بیماری هایی که امروزه بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و از جمله مهمترین عوارض لاغری بیش از حد است بیماری دیابت می‌باشد. در این بیماری گلوکز خون بسیار بیشتر می‌شود و به همین دلیل کلیه مقدار بسیار زیادی از گلوکز خون را از طریق ادرار دفع می‌کند. این بیماری یکی از بیماری‌های خطرناکی می باشد که بسیاری از افراد شاید با آن مواجه شده باشند، درمان کردن این بیماری تا حدودی دشوار است.

عوارض لاغری بیش از حد

  1. افسردگی :

یکی دیگر از عوارض لاغری بیش از حد افسردگی می‌باشد، بسیاری از افرادی که لاغری بیش از حد دارند بعد از مدتی دچار افسردگی می‌شوند و یا احساس غم و سرشکستگی بسیاری پیدا می‌کنند. زمانی که شما افسرده شوید بر روی تمامی فعالیت های زندگیتان اثر بدی می‌گذارد و دیگر نمی‌توانید تمامی کارهای روزمره خود را انجام دهید، در این صورت دیگر زندگی برای شما جذاب و زیبا نیست و افسردگی بر روی روی تک تک لحظه‌های زندگی شما اثر می‌گذارد.

  1. بیماری التهاب روده :

یکی دیگر از بیماری‌هایی که عوارض لاغری بیش از حد است التهاب روده می‌باشد. این بیماری چندین اختلال در بدن شما به وجود می‌آورد که در سیستم گوارشی شما تاثیر بسیار بدی می‌گذارد. علائم و دردهایی که این بیماری دارد بسیار زیاد است و به همین دلیل هر فردی که به آن دچار شود باید در خوراک خود دقت بسیاری داشته باشد تو بهترین و سالم‌ترین خوراکی‌ها را روزانه مصرف کند.

  1. بیماری مزمن انسدادی ریه :

[section bg=”#c5ede8″  border=”3px!important ” border_color=”#46a397″  border_size=”5px”   title=”” padding=”5px” parallax_text=”0″ parallax=”0″ margin=”10px”]

این بیماری یکی از بیماری‌های تصاعدی ریه می‌باشد که اگر فردی به آن دچار شود مشکلات تنفسی پیدا می‌کند. این بیماری یکی از عوارض لاغری بیش از حد است که در ابتدا خفیف می‌باشد ولی به مدت مرور زمان رشد می کند و هیچ نشانه ای برای اینکه آن را تشخیص دهید پیدا نمی‌کنید. این بیماری موجب می‌شود که کاهش وزن بسیاری داشته باشید و همچنین در نفس کشید اختلال به وجود می‌آورد. افرادی که به این بیماری دچار می‌شود به هیچ عنوان نمی‌توانند هم بخورند و هم اینکه نفس بکشند. یکی از موارد دیگری که موجب می‌شود این بیماری شدت پیدا کند سیگار کشیدن است، همچنین قرار گرفتن در معرض هوای آلوده موجب بدتر شدن این بیماری می‌شود.[/section]

  1. اندوکاردیت :

عوارض لاغری بیش از حد بسیار خطرناک می باشد و به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند به خوراک و ورزش کردن خودتان دقت بسیاری داشته باشید. اندوکاردیت یکی از بیماری‌هایی می باشد که افرادی که بیش از حد لاغر می‌شوند هم به آن دچار می گردند. در این بیماری لایه درونی قلب دچار التهاب می‌شود و در این صورت فرد آزار می‌بیند. بسیاری از افرادی که به این بیماری دچار می‌شوند تب می‌کنند و اشتهای خود را هم از دست می‌دهند. همه ما به خوبی می دانیم زمانی که سوخت و ساز بدن بالاتر می‌رود فرد چربی بیشتری می‌سوزاند و به این دلیل وزن او هم کاهش پیدا می‌کند.

عوارض لاغری بیش از حد

اگر می خواهید به عوارض لاغری بیش از حد دچار نشوید باید از کسانی که در زمینه خوراک و تغذیه تخصص لازم را دارند کمک بگیرید تا آنها بهترین روش های تعادل وزن را در اختیار شما قرار دهند تا شما وزنی متعادل و سالم داشته باشید و به بیماری‌های مزمن هم دچار نشوید.

لاغری بیش از حد عوارض زیادی برای پوست نیز دارد. برای مطالعه این عوارض و راه‌های مقابله با آن مقاله تاثیر لاغری بر پوست را مطالعه کنید.

 

18 آذر 1398 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.