17 اردیبهشت 1399 ۰ دیدگاه

دردهای کف دست نشانه چیست ؟

بسیاری از کسانی که دردهای کف دست دارند به دنبال این هستند که علت آن را متوجه شوند و به دنبال درمان آن هم می‌باشند. در واقع دردهای کف دست نشانه‌های خاصی دارد و برخی از افراد امکان دارد که به این دردها دچار شوند و به دنبال علت آن باشند. برای اینکه شما با درد کف دست آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه برخی از علائم و نشانه‌های آن را بیان می ‌کنیم تا اطلاعات شما در مورد آنها بیشتر شود و همچنین روش‌های درمان آن دردها را هم که کف دست شما به وجود می‌آید را بیان می‌کنیم تا شما به خوبی بدانید که علت و روش درمان آنها به چه نحوی انجام می‌شود، بنابراین برای اینکه با درد کف دست آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه با ما همراه باشد تا آنها را به طور کامل برای شما معرفی کنیم.

دردهای کف دست

معرفی برخی از دردهای کف دست و روش درمان آنها :

همانطوری که در بیان کردیم بسیاری از افراد هستند که دردهای کف دست زیادی دارند و با علت این دردها این دسته از افراد آشنایی ندارند. برای اینکه آشنایی شما با این دردها و علت آنها بیشتر شود در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم که عبارت هستند از :

  1. آسیب دیدگی :

یکی از مهمترین علت‌هایی که برای دردهای کف دست وجود دارد و بسیاری از افراد به این نوع درد دچار می‌شوند آسیب دیدگی می‌باشد. برخی از افرادی که ابزارهای سنگینی از جای بلند می‌کنند و ورزش های سنگینی انجام می‌دهند، امکان دارد که دچار درد در کف دست خود شوند. البته باید بدانید برخی از موارد هم کف دست خشک می‌شود و یا کبودی در کف دست خود مشاهده می‌کنید که باید آنها را درمان نمایید یکی از بهترین روش های درمانی که برای این نوع از دردهای کف دست توسط بسیاری از پزشکان معرفی شده است، این است که به دستان خود استراحت بدهید.

همچنین بسیاری از از افراد که درد دستشان شدید می‌باشد می‌توانند از کمپرس یخ استفاده کنند و آن را هر بیست دقیقه یک بار روی دست قرار دهید. برخی از داروها هم که به عنوان مسکن آنها را می‌شناسید و غیر نسخه ای می باشد را می توانید برای درمان دردهایی که در کف دست به وجود می‌آید استفاده کنید.

  1. سندرم تونل کارپال :

زمانی که برخی از افراد به سندرم تونل کارپال دچار می‌شوند، دردهای کف دست خواهند داشت و این بیماری و درد هم در بین برخی از افراد شایع می‌باشد. تونل کارپال در مچ دست قرار دارد و زمانی که ملتهب شود درد و فشار خود را به کف دست وارد می‌سازد. شما اگر به این سندرم دچار شوید توانایی بلند کردن اشیاء را نخواهید داشت و به صورت مدام در کف دستان خود احساس درد خواهید داشت. این نوع از دردهای کف دست با استفاده از عضو بند و یا اسپلینت درمان می‌شود و شما می‌توانید درد آن را کاهش دهید.

البته برخی از پزشکان داروهای دیگری مانند آسپرین و یا ایبوپروفن را هم تجویز می‌کنند تا شما از آنها استفاده کنید. ورزش یوگا و یا طب سوزنی هم تاثیر بسیاری در درمان دردهای این سندروم در کف دست دارد. تا زمانی که این نوع از دردهای کف دست شما درمان نشده است و نتوانسته اید آن را درمان کنید، باید بسیار دقت داشته باشید که وسایل سنگین بلند نکنید تا سریعتر درمان شوید.

درد کف دست

  1. نوروپاتی محیطی :

عصب هایی که در قلب وجود دارد زمانی که به خوبی کار نکند و در آنها اختلال به وجود آید، موجب دردهای کف دست می‌شود. گاهی اوقات دردهای ناشی از این بیماری به قدری زیاد می‌شود که افراد قادر نخواهند بود چیزی را لمس کنند، در برخی از موارد هم فرد احساس سوزش و یا مور مور در کف دستان خود خواهد داشت که به بی حسی دستان او منتهی می‌شود.

برای اینکه این اختلال را که موجب دردهای کف دست شما شده است درمان کنید، باید به نزد پزشک مراجعه کنید و پزشک روش‌های درمانی که عصب های قلب شما را کنترل می‌کند معرفی نماید و شما با به کار گرفتن آن روش ها دردهای خود را که در کف دستتان به وجود آمده است را از بین ببرید.  برخی از پزشکان امکان دارد داروهایی که مربوط به افسردگی و یا داروهای ضد تشنج می‌باشد را برای شما تجویز کنند که از آنها استفاده کنید.

  1. واسکولیت :

واسکولیت یکی از التهاب هایی می‌باشد که در رگ‌های خونی کف دست به وجود می‌آید و موجب دردهای کف دست می‌شود. بیشترین دردی که شما با این اختلال در کف دست خود خواهید داشت دردهای سوزان؛ و یا بی حسی می‌باشد، البته در برخی از موارد هم امکان دارد که شما قدرت دست های خود را از دست بدهید و به خوبی نتوانید وسایل را بلند کنید. برای درمان کردن اختلالات واسکولیت و دردهای کف دست باید روش‌های درمانی مفیدی را به کار بگیرید تا بتوانید دردهای خود را کنترل کنید. داروهای بسیاری برای درمان این اختلالات تجویز می‌شود که پزشک به شما آنداروهای ار ارائه می دهد و می‌توانید از آنها برای اینکه درد کف دست خود را از بین ببرید استفاده نمایید.

درمان درد کف دست

  1. فاسیت پالمار :

فاسیت پالمار یکی از اختلال های پزشکی بسیار نادر به شمار می‌رود که بافت های کف دست را دچار درد می‌کند. التهاب و دردهایی که موجب دردهای کف دست در این نوع اختلال می‌شود به قدری دردناک است که انگشتان فرد هم تکان نمی‌خورد و فرد نمی‌تواند انگشتان خود را به خوبی تکان دهد و دستانش دچار درد زیادی می‌شود. این اختلال امکان دارد که در هر دو دست فرد ایجاد شود و او به خوبی نتواند با دستان خود کار کند.

البته همانطوری که بیان نمودیم این اختلال بسیار نادر می‌باشد و تنها در برخی از افراد به وجود می‌آید. برای درمان این نوع از دردهای کف دست که برای افراد به وجود می‌آید، باید فرد به نزد پزشکی که در زمینه ماساژ عمقی تخصص بسیاری دارد مراجعه شود. همچنین استفاده کردن از داروهایی که مسکن هم هستند تاثیر بسیاری در از بین بردن دردها دارد. بدون شک فرد یکه دچار این اختلال می‌شود باید برای درمان آن به نزد پزشکی که در این زمینه تخصص بسیاری دارد مراجعه کند.

درمان کلی برای درد کف دست :

به طور کلی شما باید بدانید هر نوع دردهای کف دست داشته باشید می‌توانید با برخی از روش ها آن دردها را تا حدی کاهش دهید که این روش ها عبارت می‌باشد از :

دردهای کف دست

  1. استراحت دادن دست های شما تاثیر بسیاری در درمان کردن درد کف دست دارد، به همین دلیل شما هر نوع اختلالی که در کف دست خود داشته باشید، باید بدانید با استراحت دادن می‌توانید آن را درمان کنید.
  2. اگر شما به مدت بیست دقیقه یخ را روی کف دست خود بگذارید باید بدانید که می‌توانید دردهای کف دست خود را تا حد بسیار زیادی درمان کنید، به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم در طول روز یک بار از این روش استفاده کنید.
  3. استفاده کردن از داروهایی که غیر نسخه ای هم هستند تاثیر بسیاری در درمان کردن دردها دارد ، به همین دلیل شما خودتان هم می‌توانید از این داروها استفاده کنید و نیازی نیست برای دریافت این داروها به پزشک مراجعه کنید تا آنها را در نسخه برای شما بنویسد.
  4. استفاده کردن از تمرین‌های کششی هم تاثیر بسیاری در درمان کردن دردهای کف دست دارد. به همین دلیل شما می‌توانید برخی از تمرین هایی را که برای کف دست می‌باشد، مانند گرفتن توپ ورزشی را امتحان کنید تا درد خود را کاهش دهید.
  5. ماساژ دادن یکی از بهترین روش‌هایی شناخته می‌شود که از گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفته و افراد زیادی برای درمان کردن دردهایی که در کف دستشان ایجاد می‌شود از این روش استفاده می‌کرده اند. بر همین اساس شما اگر دچار دردهای کف دست شدید می‌توانید به مراکز و یا پزشکانی که دست‌های شما را ماساژ می‌دهند بروید و دست‌های خود را به آنها بسپارید تا با ماساژ دادن دردهای شما کاهش پیدا کند.
17 اردیبهشت 1399 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.