30 بهمن 1398 ۰ دیدگاه

آشنایی با روش های شناسایی طبع گرم و سرد

طبع ( مزاج ) خود را بشناسید

اینکه شما در شناسایی طبع خود آگاهی لازم را داشته باشید امری حیاتی می‌باشد و شما باید به این امر مهم توجه بسیاری داشته باشید. چرا که شما با شناسایی طبع خود می‌توانید سلامت عمومی بدن خود را به خوبی حفظ کنید. برخی از افرادی که طبع سرد دارند باید خوراکی‌هایی را میل کنند که مخصوص طبع سرد می‌باشد و برخی از افراد دیگری که طبع گرم دارند باید خوراکی‌هایی را که مخصوص این طبع می‌باشد را میل کنند. شناسایی طبع از راه‌های متفاوتی مشخص می‌شود و شما باید پیش از اینکه خوراکی‌های خود را در رژیم غذایی رعایت کنید، با طبع خود آشنایی بیشتری داشته باشید. برای اینکه شما به خوبی شناسایی طبع خود را انجام دهید و به خوبی مزاج خود را بشناسید در ادامه توضیحاتی را ارائه می‌دهیم که برایتان سودمند است.

 

شناسایی طبع افراد سرد مزاج

برای شناسایی طبع کسانی که سرد مزاج هستند راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که برخی از مهمترین آنها عبارت می‌باشد از :

  • کسانی که طبع سرد دارند هرگز تحمل سرما ندارند و به هیچ وجه نمی‌توانند در سرمای زیادی بمانند، در واقع آنها همیشه سعی می‌کنند لباس های زیادی بپوشند. یکی از مهمترین راه‌های شناسایی طبع افرادی که سرد مزاج هستند همین مورد می‌باشد که شما اگر سرد مزاج باشید به خوبی می‌توانید با این امر مهم متوجه مزاج خودتان شوید. اگر سرد مزاج باشید در تابستان هم به قدری لباس می‌پوشید که در زمستان هم می‌پوشید. همچنین در زیر دوش حمام این دسته از افراد ترجیح می‌دهند که همیشه آب داغ را باز بگذارند.
  • یکی دیگر از ویژگی‌هایی که با آن می‌توانیم شناسایی طبع سرد را به خوبی انجام دهیم این است که این دسته از افراد همیشه کم اشتها می‌باشند و میل به خوردن غذاهای زیاد ندارند، به همین دلیل آنها همیشه لاغر هستند. البته تمامی کسانی که لاغر هستند دلیلی ندارد که طبع سرد داشته باشند، ولی به طور کلی داشتن طبع سرد در این مورد تاثیر بسیاری دارد.
  •  یکی دیگر از راه‌های شناسایی طبع سرد این است که آنها همیشه گوشه نشین می‌باشند و ترجیح می‌دهند در یک گوشه‌ای خلوت کنند و تنها باشند. این دسته از افراد از نظر روحی و روانی نیاز شدیدی به تنهایی دارند و زیاد با افراد دیگر ارتباط برقرار نمی‌کنند. به همین دلیل است که این دسته از افراد بیشتر از افراد دیگر در معرض افسردگی قرار می‌گیرند و شاید بیماری‌هایی هم در معده خود داشته باشند.

شناسایی طبع  افراد گرم مزاج

همانطوری که بیان نمودیم شما به خوبی با افرادی که سرد مزاج هستند آشنایی لازم را به دست آوردید و راه‌های شناسایی طبع آنها را به خوبی متوجه شدید، اکنون نوبت آن است که در مورد راه‌های شناسایی طبع گرم اطلاعات بیشتری به دست آورید تا با این دسته از افراد هم به خوبی آشنا شوید. برخی از مهمترین ویژگی‌هایی که افراد طبع گرم دارند عبارت می‌باشد از :

  •  یکی از مهمترین ویژگی‌ها و راه‌هایی که در شناسایی طبع گرم وجود دارد و شما می‌توانید از این طریق آنها را به خوبی شناسایی کنید این است که، آنها در هیچ زمانی از فصل سال نمی‌توانند لباس گرم بپوشند، چرا که بدن آنها همیشه داغ است. این دسته از افراد برای اینکه زیر دوش بروند ترجیح می‌دهند همیشه از آب سرد استفاده کنند، چرا که آنها خودشان بدن گرم و داغی دارند و نمی‌خواهند با آب داغ گرمای بیشتری وارد بدن آنها شود.
  •  یکی دیگر از ویژگی‌ها و راه‌های شناسایی طبع گرم افراد این است که آنها عصبانیت شدیدی دارند و نسبت به کسانی که سرد مزاج هستند نمی‌توانند خونسرد باشند، به همین دلیل سریع عصبانی می شوند و از خودشان واکنش نشان می‌دهند. خشکی دهان آنها بیشتر به دلیل عصبانیت و داغ بودن بیش از حدشان می‌باشد، بر این اساس همیشه دهان آنها خشک می‌باشد. شناسایی طبع افرادی که گرم مزاج هستند با چاقی آنها هم قابل تشخیص است، البته باید بدانید با اینکه آنها چاق هستند سرعت عمل بسیار بالایی دارند. همچنین باید بدانید که استخوان بندی این دسته از افراد بسیار واضح می‌باشد و برخی از آنها تناسب اندام دارند. برعکس افرادی که سرد مزاج هستند، این دسته از افراد روابط اجتماعی بسیار خوب و بالایی دارند، به همین دلیل باید بدانید آنها درون گرا نمی‌باشند و برون گرا بودن یکی از مهمترین راه‌های شناسایی طبع گرم به شمار می‌رود. از آنجایی که هوش این دسته از افراد بسیار زیاد می‌باشد در هر رشته‌ای می‌توانند موفق شوند و بیشتر در رشته‌هایی که پزشکی و هنر هستند موفق می‌شوند.

 

شناسایی طبع سرد و خوراکی‌هایی که باید میل کنند 

یکی از بهترین خوراکی‌هایی که افراد سرد مزاج باید میل کنند گوشت گوسفند، گوشت گنجشک و گوشت شتر می‌باشد. این دسته از افراد بعد از اینکه شناسایی طبع خود را انجام دادند، باید سبزی‌های گرمی مانند نعناع هم مورد استفاده قرار دهند، همچنین سبزی‌های دیگری مانند جعفری، ترخون، مرزه، انواع کلم و … هم باید استفاده شود. عسل، کشمکش، تخم شربتی، بارهنگ، زیره، زعفران و … از حمله دیگری خوراکی‌هایی می‌باشد که باید افراد سرد مزاج مورد استفاده قرار دهند. شما بعد از اینکه مزاج خود را با روش‌هایی که در بالا بیان کردیم به خوبی شناسایی کردید باید خوراکی‌هایی که برای شما مفید است را میل کنید. برای دریافت بهترین رژیم غذایی می‌توانید از پزشکانی که در این زمینه تخصص زیادی دارند مشورت‌های لازم را دریافت کنید و بهترین تغذیه را داشته باشید.

شناسایی طبع گرم و خوراکی‌هایی که باید میل کنند

از آنجایی که گرم مزاج‌ها بعد از شناسایی طبع خود به خوبی متوجه شدند که استعداد چاقی دارند باید در مصرف شیرینی دقت کنند که بیش از حد این خوراکی را مورد استفاده قرار ندهند. همچنین این دسته از افراد باید بدانند که غذاهای پرحجم مانند ماکارونی و آش رشته را نباید مصرف کنند، چرا که برای سلامتی آنها ضرر دارد. بیشتر میوه‌هایی که در هر فصل وجود دارد را این دسته از افراد می‌توانند مورد استفاده قرار دهند و میل کنند، بیشتر میوه‌هایی را که افراد سرد مزاج نباید مصرف کنند را این دسته از افراد به راحتی می‌توانند مورد استفاده قرار دهند و میل کنند. به عنوان مثال گوجه و خیار از جمله میوه‌هایی می‌باشد که افراد سرد مزاج نباید از آن استفاده کنند ولی برای کسانی که گرم مزاج هستند این میوه فواید بسیاری دارد.

شما بعد از اینکه شناسایی طبع خود را انجام دادید و به خوبی متوجه شدید که گرم مزاج هستید باید با پزشک متخصص که در زمینه شناخت انواع مزاج‌ها تخصص دارد مشورت کنید تا بهترین خوراکی‌ها و مواد غذایی را به شما معرفی کند. اگر تمامی خوراکی‌ها را در رژیم غذایی خود استفاده کردید و رعایت نمودید سلامت بدن شما تضمین می‌شود و هرگزی بیمار نمی‌شوید.

 

 

30 بهمن 1398 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.