17 اسفند 1398 ۱ دیدگاه

آشنایی با روش های آرایش روزانه

آرایش روزانه :

آرایش روزانه یکی از انواع آرایش‌های روزانه می‌باشد که بسیاری از خانم‌ها به صورت روزانه آن را بر روی صورت خود انجام می‌دهند. یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که آرایش روزانه باید داشته باشد و شما هم آن را در آرایش خود رعایت کنید این است که به صورت ساده و ملایم باشد. همچنین دقت داشته باشید که آرایش شما به صورت روزانه، نباید به گونه‌ای باشد که پوست شما را در معرض خطر قرار دهد و به بافت‌های پوست آسیب وارد سازد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به صورت روزانه، آرایش روزانه خود را انجام می‌دهید باید به سلامت پوست خود اهمیت بسیاری دهید. برخی از نکات بسیار مهم در آرایش‌های روزانه وجود دارد که در ادامه توضیحاتی بیشتری را ارائه می‌دهیم تا آشنایی شما با این موضوع بیشتر شود.

آرایش روزانه

نکاتی در مورد آرایش روزانه

همانطوری که بیان نمودیم برای آرایش روزانه شما باید به برخی از نکاتی که بسیار اهمیت دارد توجه داشته باشید تا بر این اساس همیشه پوست زیبا و سالمی داشته باشید. بسیاری از خانم‌ها به صورت روزانه آرایش صورت انجام می‌دهند، به همین دلیل بسیار باید مراقب سلامت پوست و زیبایی خود باشند برخی از نکاتی که در آرایش‌های روزانه خود باید انجام دهید عبارت می‌باشد از :

  1. استفاده کردن از بی بی کرم ها 

شما برای آرایش روزانه خود به هیچ عنوان نباید از کرم پودرهایی که پوشش دهی بالایی دارند استفاده کنید، بلکه باید از بی بی کرم‌ها استفاده کنید تا به سلامت پوست شما آسیبی وارد نشود. بی بی کرم‌ها در انواع متفاوتی می‌باشند و هر یک از آنها ویژگی‌های گوناگونی دارد، برخی از آنها برای پوست‌های خشک و برخی دیگر از آنها برای پوست‌های چرب مناسب می‌باشند. خانم‌هایی که عادت دارند به صورت آرایش کنند به هیچ عنوان نباید کرم پودرها را انتخاب کنند، چرا که بعد از مدت مرور زمان پوست آنها چروک می‌شود و جوش‌های زیادی روی صورت خود می‌زنند.

  1. رژگونه کمرنگ و ملایم

همانطوری که بیان نمودیم در آرایش روزانه همه چیز باید به صورت ملایم و کمرنگ باشد تا هم زیبایی خود را داشته باشد و همی صورت شما را زیباتر نشان دهد. شما باید برای آرایش‌های روزانه خود رژگونه‌ای را انتخاب کنید که ملایم و سبک می‌باشد. دقت داشته باشید باید رنگ آن با پوست شما تناسب داشته باشد و رنگ آن هم بسیار ملایم باشد. رژگونه هایی که رنگ آنها هلویی می‌باشد بهترین انتخابی است که می‌توانید برای آرایش‌های روزانه خود داشته باشید و از آنها استفاده کنید.
  1. آرایش چشم ساده

در آرایش روزانه به هیچ عنوان نباید از سایه‌های متنوع چشم و خط چشم استفاده کنید، شما برای اینکه چشم‌هایتان زیبا شود تنها کافی است مقداری ریمل بزنید و یا اینکه از مداد چشم هم استفاده کنید. اگر شما یک ریمل خوب و پرپشت کننده به مژه‌های خود بزنید، مژه‌های خود را می‌توانید بسیار زیبا و پر کنید. در واقع ریمل یکی از بهترین لوازم آرایشی می‌باشد که شما می‌توانید در آرایش روزانه خود از آن استفاده کنید تا زیباتر شود و چشم‌های زیبایی داشته باشید.

  1. رژلب مناسب

همه ما به خوبی می‌دانیم رژلب در انواع گوناگونی می‌باشد و هر یک از آنها رنگ های متنوعی دارند، ولی اگر شما از آن دسته افرادی هستید که آرایش روزانه روی صورت خود انجام می‌دهید، باید بدانید که رنگ‌های رژلب برای آرایش های روزانه کمرنگ و ملایم باشد. رژلب هایی که رنگ تیره دارند بهترین انتخابی می‌باشد که شما می‌توانید داشته باشید. اگر می‌خواهید آرایش شما در صورت تان زیباتر نشان داده شود، می‌توانید رنگ رژلب خود را با رنگ رژگونه‌تان هماهنگ انتخاب کنید تا زیباتر شوید.  

آرایش صورت

  1. استفاده از کانسیلر 

تاکنون در مورد برخی از لوازم آرایش‌هایی که در آرایش روزانه باید مورد استفاده قرار بگیرد صحبت کردیم، در واقع کسانی که ایرادی در صورت خود ندارند باید طبق 4 گزینه اولی که بیان کردیم به صورت روزانه آرایش خود را انجام دهند. اما برخی از افراد هستند که در صورت خود بخش‌های تیره ویا جوش‌هایی دارند که نمی‌خواهند آنها را افراد دیگری مشاهده نمایند.

این دسته از افراد به دنبال بهترین مواد و لوازم آرایشی هستند که تیرگی و یا جوش‌های صورت آنها را از بین ببرد. استفاده کردن از کانسیلر بهترین لوازم آرایشی می‌باشد که آنها می‌توانند از آن به صورت روزانه استفاده کنند. شما باید مقداری از کانسیلر را بر روی آن نواحی که می‌خواهید بپوشانید بمالید و دقیقا مانند کرم پودر آن را روی آن ناحیه پخش کنید. شما اگر می‌خواهید از کانسیلر در آرایش روزانه خود استفاده کنید، باید بهترین برند آن را که با پوست‌تان سازگاری دارد را انتخاب کنید، در غیر این صورت به بافت‌های صورت شما آسیب جدی وارد می‌شود.

  1. آرایش ابروها

امروزه روش‌های متعددی وجود دارد که ابروها را زیباتر می‌کند و به همین دلیل دیگر استفاده از مداد ابرو در آرایش روزانه مانند گذشته رایج نیست. برخی از افراد هستند که در صورت خود ابروهای زیادی ندارند و ابروهای آنها پرپشت نمی‌باشد، این دسته از افراد روش‌های متعددی را برای زیبایی ابروهای خود انتخاب می کنند تا ابروهای خود را پرپشت کنند. اما برخی از افراد که ابروهای پرپشت دارند نیازی به این روش‌های زیبایی نخواهند داشت و بهترین راهی که می‌توانند از این طریق ابروهای زیبایی داشته باشند، این است که دور ابروهای خود کادر نکشند و ابروهای خود را به حالت طبیعی خود نگه دارند. اگر شما ابروهای خود را به صورت مرتب آرایش کنید، بعد از مدتی زیبایی خود را از دست می‌دهد و همچنین پرپشت بودن خود را به طور کلی از دست می‌دهد.
  1. شستشوی صورت 

یکی از نکات دیگر یکه در آرایش روزانه باید به آن دقت و توجه ویژه‌ای داشته باشیم این است که هر روز صورت خود را دو الی سه بار شستشو دهیم. زمانی که شما از لوازم‌های آرایشی استفاده می‌کنید، بدون شک باید بدانید که مواد شیمیایی با پوست شما در ارتباط خواهند بود و به همین دلیل بافت‌های پوست شما اگر به طور مداوم با این مواد شیمیایی در ارتباط باشد، امکان دارد که جوش بزنید و یا چروک‌های زیادی روی پوستت‌تان ایجاد شود. به همین دلیل شما باید بهترین مواد شوینده را انتخاب کنید و از آن برای شستشوی صورت خود استفاده کنید.

آرایش صورت

هرگز با آرایش روزانه خود به رختخواب نروید و این نکته مهم را فراموش نکنید آنچه که اهمیت دارد و باید برای آن ارزش قائل شوید این است که پوست زیبا و سالمی داشته باشید، به همین دلیل از مواد شوینده‌ای که برای شستشو صورت مناسب است باید استفاده کنید و هر شب پیش از اینکه به رختخواب می‌روید از آن استفاده کنید. همچنین صبح زود بعد از اینکه از خواب بیدار شدید هم باید با استفاده از این مواد شوینده صورت خود را تمیز کنید.

17 اسفند 1398 ۱ دیدگاه
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.

1 دیدگاه برای آشنایی با روش های آرایش روزانه

نکته هاتون عالیه