انتخاب ضد افتاب برای پوست مستعد آکنه
30 تیر 1400 ۳ دیدگاه

چگونه یک ضد آفتاب برای پوست مستعد آکنه انتخاب کنیم؟

انتخاب ضد افتاب برای پوست مستعد آکنه

انتخاب ضد افتاب برای پوست مستعد آکنه

شما می‌ترسید که ضد آفتاب باعث شود پوست مستعد اکنه شما بیشتر دچار اکنه شود. علاوه بر این، چه کسی می‌خواهد هر روز یک کرم غلیظ و سنگین بر روی صورت خود استفاده کند؟

اما شما واقعاً نیاز به استفاده از یک ضدافتاب برای محافظت پوست خود در برابر آفتاب دارید و در واقع هیچ چیزی برای تکان دادن این قانون وجود ندارد و این فقط برای دور نگه داشتن خود از آفتاب سوختگی نیست.سرطان پوست، پیری زودرس و بیش از حد پوست، همه رنگ آمیزی ناشی از آفتاب است.هنگامی که شما از داروهای حساس به آکنه استفاده می‌کنید، استفاده از ضد آفتاب حتما ضروری است.

محصولات ضد آفتاب راه طولانی را طی کرده‌اند، بنابراین با استفاده روزانه از ضد آفتاب پوست خود را خوشحال کنید. یک ضد افتاب که مناسب پوستتان هست را انتخاب کنید و دیگر بد نیست که هر روز از آن استفاده کنید.به دنبال محصولاتی باشید که دارای برچسب بدون روغن و غیر دارویی هستند.اول از همه، برای استفاده روزانه شما یک محصول بدون روغن (oil free) می‌خواهید. محصولات فاقد روغن به شما کمک می‌کند تا پوست صورت خود را مانند لکه‌های روغن احساس نکنید.

همچنین، به دنبال کلمه غیر کومدوژنیک یا غیرکومدون زا باشید. این بدان معناست که این محصول شامل موادی نیست که برای مسدود شدن منافذ شناخته شده باشند.این تضمین کننده این نیست که محصول شما را بدون جوش حفظ خواهد کرد، اما شروع خوبی است.از کرم ضد آفتاب مخصوص بدن روی صورت خود استفاده نکنید. اینها معمولاً خیلی ضخیم، سنگین و چرب هستند و ممکن است به زدن جوش کمک کنند.

مایعات ، ژل ها و اسپری ها برای پوست چرب مفید هستندلوسیون ها و کرم های ضد آفتاب برای انواع  پوست های طبیعی و خشک مناسب هستند. اما اگر پوست چربی دارید، با محصولی که سریع جذب پوستتان می شود، خوشحال خواهید شد.لوسیون ها و مایعات خالص بسیار سبک وزن هستند و متناسب با صورت حساس هستند. هنوز هم احساس راحتی بیش از حد برای پوست چرب خود دارید؟ ژل ضد آفتاب باعث شادی شما می‌شود. اینها آبی هستند و بدون هیچ اثری در پوست شما جذب می‌شوند.

از ژل می‌توان در مناطقی که فکر استفاده از لوسیون را ندارید نیز استفاده کنید – به عنوان مثال پوست سر، استفاده کنید. (بله ، شما می توانید روی پوست سر خود از ژل ها استفاده کنید! ژل ها از سر شما محافظت می‌کنند بدون اینکه موهایتان چرب به نظر برسد).ژل های ضد آفتاب را نیز به راحتی در قسمت های بدن که موهای زیادی دارند می‌مالند. اینها گزینه های خوبی برای پاها و سینه شما هستند.اسپری های ضد آفتاب نیز محبوب و بسیار سبک وزن هستند. با این حال ، مطمئن شوید که به اندازه کافی از ان برای محافظت از پوست خود استفاده می‌کنید. به اندازه کافی اسپری کنید تا پوست با محصول درخشان شود.

ضد افتاب برای پوست چرب

کرم ضد آفتاب باید دارای قدرت محافظت در برابر هر دو اشعه UVA و UVB خورشید را داشته باشد.

اشعه UVB یا اشعه “سوختن و برنزه شدن” بیشتر آسیب خورشید را که روی پوست ایجاد می‌شود، تشکیل می‌دهد. برخی از ضد آفتاب ها فقط در برابر این نوع نور ماورا بنفش محافظت می‌کنند.اشعه UVA به پوست نیز آسیب می‌رساند و این اشعه ها هستند که باعث پیری پوست می‌شوند. قرار گرفتن در معرض بیش از حد نیز می تواند باعث سرطان پوست شود.برای محافظت کامل از پوست در برابر آفتاب، باید محصولی داشته باشید که هم اشعه UVA و هم اشعه UVB را مسدود کند.

SPF 30 یا بالاتر را انتخاب کنید

SPF، همچنین به عنوان عامل محافظت در برابر آفتاب شناخته می‌شود، روشی برای اندازه گیری میزان محافظت در برابر اشعه UVB است. هرچه SFP بالاتر باشد، از محافظت بیشتری نیز برای شما برخوردار است.آکادمی پوست آمریکا توصیه می‌کند هر روز از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل ۳۰ یا بالاتر استفاده کنید. با این کار حدود ۹۷٪ از اشعه ماورا بنفش مسدود می‌شود.به یاد داشته باشید، ضد آفتاب باید هر روز در طول سال استفاده شود تا بهترین محافظت را داشته باشد، حتی اگر هوا ابری یا بارانی باشد.

ضد آفتاب

اگر پوستتان حساس است از اکسی بنزون ​​و PABA دور شوید

آیا از پوست های حساس، اگزما، پسوریازیس، روزاسه یا .. هستید که پوستتان تحریک شده است زیرا از داروهای خشک کننده آکنه استفاده می‌کنید؟ از ضد آفتاب هایی که حاوی مواد فعال اکسی بنزون ​​و PABA (پارا آمینو بنزوئیک اسید)هستند خودداری کنید. اینها بیشتر باعث تحریک پوست می‌شوند.اگر پوست شما نسبت به محصولات بسیار حساس است، باید یک ضد آفتاب طبیعی در نظر بگیرید. این محصولات از دی اکسید تیتانیوم ویا اکسید روی به عنوان ماده فعال استفاده می‌کنند. این مواد کمتر از سایر مواد ضد آفتاب برای تحریک پوست استفاده می‌کنند.

یک مرطوب کننده صورت حاوی ضد آفتاب در نظر بگیرید

این محصولات ممکن است یکی از بهترین محصولات مراقبت از پوست باشد که از قرن ۲۰ تولید شده است. شما در حال حاضر از مرطوب کننده استفاده می‌کنید، نه؟ اگر نه گفتید، شاید باید استفاده کنید! اینها هم لازم نیست سنگین یا چرب باشند. و استفاده هر روز از مرطوب کننده به شما کمک می‌کند تا خشکی درمان آکنه را از بین ببرید.این ترکیبات ضد آفتاب مرطوب کننده می‌توانند به اندازه یک ضد آفتاب مستقل از شما در برابر آفتاب محافظت کنند، شما باید محصولی را انتخاب کنید که حداقل از SPF 30 محافظت کند.

اگر یک محصول کاملاً مورد نظر شما نیست، محصول دیگری را امتحان کنید.این ضدافتاب ها برای استفاده روزمره عالی هستند، اما آنها به اندازه کافی برای پوست شما در طول روز در ساحل یا کنار استخر نیستند. برای این منظور، محصولی ضدآب و مقاوم در برابر عرق را انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که هر ۲ ساعت یا هر ۴۰ دقیقه هنگام شنا یا تعریق دوباره از آن استفاده می‌کنید.از ضد آفتاب خود به همراه محصولات ضد آکنه استفاده کنید.

از درمان موضعی آکنه استفاده می کنید؟ شما می توانید (و باید) از ضد آفتاب استفاده کنید.ابتدا داروی درمان آکنه خود را استفاده کنید و سپس ۲۰ دقیقه تا زمان جذب کامل آن صبر کنید. سپس می توانید ضد آفتاب خود را استفاده کنید.

ضد آفتاب مرطوب کننده

کلام آخر

ضد آفتاب برای انواع پوست بسیار مهم است، حتی اگر به طور معمول نسوزید. گرچه صدها گزینه طاقت فرسا به نظر می‌رسند، اما در واقع چیز خوبی است. شما انتخاب های زیادی دارید که قطعاً یک ضد آفتاب وجود دارد که برای پوست شما مناسب است.

بنابراین، به آنچه از ضد آفتاب نیاز دارید، فکر کنید. افرادی که تمام روز در یک دفتر کار می‌کنند، نیازهای محافظتی در برابر آفتاب بسیار متفاوت تری نسبت به افرادی که در فضای باز کار می‌کنند دارند. شما برای استفاده روزانه به محصولی متفاوت نسبت به گذراندن یک بعدازظهر طولانی در پارک یا ساحل نیاز خواهید داشت.هرچه مدت بیشتری را در فضای باز سپری کنید، با یک محصول مقاوم در برابر آب، مقاوم در برابر عرق، شرایط بهتری خواهید داشت. اگر بیشتر وقت خود را در محیط بسته می گذرانید، یک مرطوب کننده حاوی SPF 30 از شما محافظت می‌کند.

هر محصولی را که انتخاب کردید، اطمینان حاصل کنید که از آن به درستی استفاده می‌کنید و هیچ اشتباه حیاتی در برابر محافظت در برابر آفتاب که بعداً شما را آزار می دهد، انجام نداده‌اید. وقتی عادت کردید، محافظت در برابر آفتاب کار سختی به نظر نمی‌رسد.و اگر هنوز در انتخاب محصول مناسب ضد آفتاب برای کمک به کمک نیاز دارید، از متخصص پوست خود کمک بخواهید.

30 تیر 1400 ۳ دیدگاه
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.