اشتباه رایج در مصرف مرطوب کننده
18 مرداد 1397 ۰ دیدگاه

۹اشتباه رایج در مصرف آب رسان

مطالب مرتبط:

خیلی از افراد از اهمیت مصرف آب رسان برای پوست بی اطلاعند و جدیت لازم برای انجام مرتب این کار را ندارند. پوستی که اب لازم را از دست داده باشد مستعد مشکلاتی مثل شیوع جوش و التهاب می‎باشد. ممکن است اگر پوست چربی دارید فکر کنید این مشکل ربطی به شما ندارد. افراد با پوست چرب فکر می‎کنند آبرسانه به پوست، پوستشان را چرب تر می‎کند. پس از محصولاتی که چربی پوستشان را از بین می‎برد استفاده می‎کنند و پوستشان را خشک می‎کنند . بدون اینکه بدانند اینکار پوستشان را مجبور به تولید چربی بیشتری خواهد کرد. همه افراد بدون نظر گرفتن نوع پوست باید به ابرسانی پوستشان توجه کنند. بزرگترین اشتباهات رایج در این زمینه را مطرح می‎کنیم.

انجام ندادن تست حساسیت برای مصرف آبرسان جدید

همان طور که هنگام خرید رژ لب، سایه و لوازم ارایش انها را پشت دستتان تست می‎کنید باید با کرم آب رسان هم اینکار را انجام دهید. دکتر دندی انگلمن به تمام مراجعینش پیشنهاد می‎کند قبل از مصرف هر کرم مراقبت پوستی جدید برای یک هفته انرا روی قسمت کوچکی از گردن تست کنند.(برای جلوگیری از واکنش‎های الرژیک ،بسته شدن منافذ یا شیوع جوش روی پوست فرد) اگر اینکار را انجام نمی‎دهید میزان مواد محرک تشکیل دهنده کرم مثل AHA .BHA .رتینول .فرمالیدها و ….را چک کنید .برای افراد با پوست حساس دقت بیشتری لازم است، آن‎ها باید از مصرف مواد معطر کننده کرم‎ها ،پارابن‎ها و روغن‎های معدنی معطر هم اجتناب کنند.

 از آب‎رسان مناسب پوستتان استفاده نمی‎کنید

بهترین کرم برای شما آن است که روی پوستتان جواب مناسبی بدهد. با توجه به انواع مختلف کرم‎ها ،لوسیون‎ها ،پمادها ،ژل‎ها و … کلید انتخاب مناسب انها شناختن مواد اولیه‎ی تأثیر گذار روی پوستتان است.

  • اگر پوستتان خشک است دنبال هیالورونیک اسید و سرامید باشید.
  • اگر پوستتان چرب است ژل‎ها ،سرم‎ها و محصولاتی که بر پایه روغن نباشند (OIL-FREE ) بهترین انتخابند.
  • اگر پوستتان جوش می‎زند از مصرف موادی مثل الکل ،روغن‎های سنگین و وازلین اجتناب کنید و در عوض از آب رسان‎هایی مصرف کنید که موادی مثل سیالیک اسید ،بنزوئیل پراکسید و اداپالین داشته باشند.

از روغن برای آب رسانی به پوستتان استفاده می‎کنید

با اینکه روغن‎ها برای اب رسانی و لطفات پوستهای اسیب دیده گزینه خوبی هستند ولی به این معنی نمیباشد که جایگزین کرم آب رسان شوند. چرب شدن پوست شما با آب رسانی به آن کاملا متفاوت است. به همین دلیل بعضی افراد با پوست چرب تجربه بدی در این زمینه دارند. اگر شما پوست چربی دارید و دائما به آن چربی اضافه کنید منافذ پوستیتان بسته شده و شاهد شیوع جوش در سطح پوستتان خواهید بود. به همین دلیل افراد با پوست چرب باید از مواد بدون روغن آب رسان برای درمان پوست چرب و دهیدراته(بی آب) خود استفاده کنند. مهمترین چیزی که باید به آن توجه شود این است که اگر پوست چربی دارید فرض نکنید که قطعا پوستتان بی آب نمی‎باشد. بلکه هر نوع پوستی احتیاج به آب رسانی دارد.

آب رسان را روی پوست کثیف می‎مالید

بهترین روش مصرف آب رسان روی پوست تمیز است تا تمام رطوبت جذب پوست شود و پوستتان مدت زیادتری مرطوب بماند. شستشوی پوست باعث حذف شدن عوامل اضافی و موانع سطحی که موجب کاهش جذب کرم‏‎ها و محصولات مراقبت پوستی از منافذ آن می‎شود می‎باشد. هر چقدر این شستشو کامل‎تر و عمیق‎تر باشد پوستتان توانایی جذب بهتری خواهد داشت. به عنوان مثال شستشو با دستگاه‎های فیس براش کیوت اسکین ۶ برابر موثرتر از شستشوی دستی است. این دستگاه باعث پاکسازی کامل عمق منافذ پوستیتان می‎شود. از این رو تا ۱۰ دقیقه بعد از شستشو مناسب ترین زمان برای مصرف کرم آب رسان یا محصولات مراقبت پوستی می‎باشد. بعد از شستشوی پوست دستمال و یا حوله را محکم روی پوست نکشید! بهترین حالت این است که حوله‎ای بسیار لطیف یا دستمال کاغذی لطیفی را یکبار روی هر قسمت از پوست قرار دهید و آن را بردارید. هنگام استفاده از آب رسان خوب است که پوست شما کمی نم‎دار(نه خیس) باشد.

اشتباه رایج در مصرف مرطوب کننده

مراحل کرم زدن را درست انجام نمی‎دهید

برای نتیجه حداکثری باید مراحل استفاده درست انجام شود. اگر جوش می‎زنید و از محصولات ضد جوش استفاده می‎کنید باید روند شما به این شکل باشد:

  1.  شستشو
  2.  مصرف دارو
  3. آب رسان

اگر از سرم درمانی استفاده می‎کنید روند شما باید شامل شوینده ،سرم و آب رسان باشد.

از ضد آفتاب استفاده نمی‎کنید

ضرورت مصرف ضد افتاب حتی در روزهای ابری و بارانی بر کسی پوشیده نیست. اشعه‎های خورشید حتی در این حالات هم می‎توانند ریسک ابتلا به سرطان را افزایش دهند. بهترین کار استفاده از ضدآفتاب می‎باشد. برای اینکه شاهد بهترین نتیجه محافظت پوستی از مصرف کرم‎های ضد آفتاب باشید؛ هر دو ساعت یکبار آن را روی پوست تمدید کنید. اولین اثر مخربی که استفاده نکردن از ضد آفتابب بر پوست دارد دهیدراته(بی آب) شدن پوست است. دهیدراته شدن پوست آثار مخربی از جمله پیری زودرس و چین و چروک‎های زود هنکام بر پوست دارد.

به جای آب رسانی به پوست خشک آن را لایه برداری می‎کنید

خیلی از ما تا پوسته پوسته شدن سطح پوست را می‎بینیم به دنبال لایه برداری آن و از بین بردن لایه مرده سطحی پوست می‎رویم. اما همیشه اینگونه نیست. پوسته پوسته شدن سطح پوست می‎تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از این عوانل بی آبی بیش از حد پوست است. پوست‎های به شدت خشک و نیازمند آب، پوست های حساس و تحریک شده و پوستی که در برابر اشعه خورشید دچار آسیب‎های سوختگی شده باشد پوسته می‎آورد. پس وقتی پوستمان پوسته پوسته می‎شود ،سریعاً سراغ لایه برداری نروید ،شاید پوستتان انتظار ابرسانی را می‎کشد. اگر پوستتان خیلی پوسته پوسته شده یعنی قطعا نیاز به ابرسانی دارد.

کرم را با فشار و محکم روی پوست می‎مالید

آبرسان ها باید با لطافت روی پوست ماساژ داده شوند. انجام ماساژ گردش خون را هم افزایش می‎دهد. زیاد فشار اوردن به پوست موجب لایه برداری بیش از حد ان می‎شود ،پوست را حساس می‎کند و موجب التهاب و آسیب پذیری آن می شود. اگر برای هر بار مصرف کرم‎ها پوست را بکشید ممکن است به مرور شاهد التهاب و قرمزی پوستتان باشید. این مورد به خصوص در مورد افراد با پوست حساس و آسیب پذیر باید مد نظر قرار گرفته شود.

شبها از کرم روزتان استفاده می‎کنید

دلیل منطقی برای کمپانی‎ها وجود دارد که کرم روز و شب را جداگانه می‎فروشند. پوست شما شب‎ها در اوج بازسازی است و بیشترین تقسیم سلول‎ها در این زمان اتفاق می‎افتد به همین دلیل مصرف کرم شب که به کمک مرحله ریکاوری پوستتان می اید در این زمان تأثیر گذار است. کرم های شب حاوی موادی مثل رتینول ، و مواد معدنی اند که به لطافت و بازسازی پوستتان کمک می‎کنند. برای جذب حداکثری کرم‎ها و محصولات مراقبت پوستی بهتر است قبل از مصرف پوستتان را به طور کامل بشویید. شستشوی دستی تنها بخشی از آلودگی های سطح پوستتان را پاک می کن. شستشو با فیس براش کیوت اسکین با تمیز کردن کامل منافذ پوستتان باعث افزایش چند برابری خذب تا ۳۰ دقیقه بعد از مصرف از دستگاه می شوند.

با کمک این دستگاه همچنین می توانید پاکسازی پوستتان را به طور هفتگی به راحتی و طی ۱ دقیقه استفاده از دستگاه در منزل انجام دهید و بافت مرده پوستتان را از سطح پوست پاک کنید.

برای مشاهده انواع مختلف فیس براش و هد براش های متنوع آنها اینجا کلیک کنید.

18 مرداد 1397 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.