شست و شوی پوست خشک
10 خرداد 1397 ۰ دیدگاه

شست‌وشوی پوست خشک

امروز می خواهیم راه های صحیح شست و شوی پوست خشک را خدمتتان معرفی کنیم. با یک شست و شوی صحیح بخش مهمی از سلامت و زیبایی پوستتان را تامین کرده اید.

۱) یک بار در روز صورتتان را بشویید:

اگر پوست شما کاملا خشک باشد، بیش از یک بار شستن آن در روز فقط آن را خشک تر می کند.

بهتر است که پوست خود را شب ها بشویید تا پیش از رفتن به رختخواب، گرد وخاک، عرق و آلودگی ها از پوست برطرف شود. صبح ها، فقط روی صورتتان آب گرم بپاشید یا آن را با دستمال مرطوب پاک کنید. لزومی ندارد از شست و شوی کامل استفاده کنید. همیشه مرطوب کننده به صورت داشته باشید تا پوستتان از لکه زدن در امان بماند.

۲) از صابون ملایم یا روغن به عنوان پاک کننده استفاده کنید:

پوست خشک شما هنگام شست و شو خشک تر می شود، بنابراین مهم است که تمیزکننده خود را با دقت انتخاب کنید.

به دنبال پاک کننده ای بسیار سبک باشید که برای پوست خشک فرموله شده باشد، یا سعی کنید از روغن به عنوان پاک کننده استفاده کنید. برای استفاده از روغن، به راحتی صورت خود را مرطوب و روغن خود را اعمال کنید. می توانید از روغن بادام، زیتون، ججوبه، نارگیل و غیره استفاده کنید. برای پاک کردن صورت خود با حرکت دایره ای از روکش استفاده کنید، سپس روغن را با آب گرم بشویید.

اگر می خواهید از یک پاک کننده بازاری استفاده کنید، به دنبال آن باشید که لارو سدیم یا سولفات لورث نداشته باشد. سولفات ها مواد تمیز کننده خشنی هستند که پوست شما را خشک تر می کنند.

۳) برای از بین بردن پوست مرده لایه برداری کنید:

اگر پوست شما خشک است ممکن است به بیش از یک یا دو بار در هفته نیاز به لایه برداری داشته باشید.

با استفاده از یک فیس براش نرم(توضیح در انتهای متن) یا با حرکت دایره ای دست ها لکه های خشک را روزانه ماساژ دهید. کلید آن این است که بدون اینکه پوستتان خشک یا تحریک شود آن را لایه برداری کنید.

اگر پوستتان بسیار خشک باشد، می توانید از روغن استفاده کنید. گوشه ای از یک حوله نرم یا پنبه را به روغن نارگیل (یا یک روغن غنی به انتخاب خودتان) آغشته کنید و روی صورت بکشید. با حرکت دایره ای، روغن را به صورت خود بمالید. این کار نه تنها پوست شما را تغذیه می کند، آن را می پوشاند.

از برس دست و یا سایر مواد ساینده بر روی پوست خود استفاده نکنید. پوست خشک نسبت به پوست نرمال و چرب بیشتر در معرض پوسیدگی و چروک شدن است، بنابراین مهم است که آن را به آرامی ماساژ دهید.

شست و شوی پوست خشک

۴) شستشو با آب سرد یا ولرم:

آب داغ باعث می شود پوست خشک، خشک تر شود، بنابراین از آب سرد یا ولرم برای شستشو استفاده کنید. استفاده بیش از حد از آب راه دیگری برای خشک کردن پوست است، بنابراین فقط از چلپ چلوپ یا پاشیدن آب استفاده کنید. همچنین می توانید میزان آب مورد استفاده خود را کاهش دهید و صورت خود را با حوله ای مرطوب به جای میزان زیاد آب شست و شو دهید.

۵) پوست خود را با یک حوله نرم نوازش دهید و خشک کنید:

از یک حوله نرم و کرکی استفاده کنید تا رطوبت را از پوست خود بیرون بکشید. آن را به جلو و عقب بکشید. زیاد فشار دادن حوله باعث می شود که پوست ملتهب یا پوسته پوسته شود.

۶) شست‌و شو را با یک مرطوب کننده غنی پایان دهید:

برای پوست خشک مرطوب کننده ای را انتخاب کنید تا پوست شما تازه و هیدراتاسیون شود.

مرطوب کننده های طبیعی یا دست ساز اغلب برای پوست خشک مناسب هستند، زیرا سایر مرطوب کننده ها حاوی مواد شیمیایی اند و می توانند باعث تحریک و خشکی شوند. به دنبال مرطوب کننده ای باشید که حاوی کره شیا، کیک کیک، یا یکی دیگر از مواد مغذی و نرم کننده پوست است تا پوست شما از خشک شدن محافظت شود. اگر پوست شما چند ساعت پس از شستشو تمیز ماند، سعی کنید از روغن نارگیل یا آلوئه ورا برای پوست خود تجدیدنظر کنید.

برای اینکه عملکرد شست و شوی صورت را بهبود بخشیده و تسهیل کنید ما به شما دستگاه فیس‌براش را توصیه می کنیم. فیس‌براش وسیله ای دستی و کوچک است که با برس های متعددی که دارد ۶ برابر بهتر از حالت معمول صورت را شست و شو می دهد چرا که حرکتی سریع و در عین حال ملایم دارد. شستشو با فیس براش پوست را به خوبی ماساژ می دهد و باعث تقویت عضلات زیر پوست و پرخون شدن آن می شود. از این وسیله همچنین می توانید برای پخش کردن مواد آرایشی روی صورت استفاده کنید. فیس براش کثیفی و جوش های سرسیاه را از صورت به راحتی برطرف می کند و استفاده از آن باعث جلوگیری از بروز چین و چروک ها می شود. برای آشنایی بیشتر با این محصول اینجا را کلیک کنید.

10 خرداد 1397 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.