شستشو و لایه برداری پوست
23 اردیبهشت 1397 ۳ دیدگاه

راه‌های پاک‌سازی پوست

شستشو و پاکسازی روزانه پوست:

اگر پوستی تمیز و صاف می خواهید، باید برنامه روزانه مراقبت از پوست برای خود تنظیم کنید. اگر در معرض آکنه هستید، باید اقدامات لازم را برای پیشگیری از بروز و درمان آکنه انجام دهید. برای سلامت پوست حتما باید آن را به بهترین شکل تغذیه کنید.

چگونه یک برنامه روزانه برای سلامت پوست صورتمان داشته باشیم؟

۱٫از پاک کننده مناسب استفاده کنید.
پوست ممکن است خشک، چرب یا معمولی باشد. هنگام انتخاب پاک کننده، نمونه ای را انتخاب کنید که با نوع پوست شما منطبق باشد. روی بطری ها نوع پوست مشخص می شود که برای کدام یک از پوست های چرب، خشک، ترکیبی یا انواع پوست مناسب است.
-پاک کننده های ملایم را انتخاب کنید، مثل نمونه هایی که برای پوست های حساس به کار می روند. اسکراب های خشن ممکن است به پوست شما آسیب برسانند.
۲٫ صورت خود را دو بار در روز شستشو دهید.
صورت خود را دو بار در روز، صبح و شب بشویید. مهم این است که آن را در شب بشویید و گریم های روزانه را از روی صورت خود پاک کنید. اگر پوستتان چرب است می توانید آن را در طول روز چندین بار با شستشودهنده صورت غیر کمدوژنیک صورتتان را بشویید تا از گرفتگی عضلات جلوگیری شود.
۳٫پوست خود را مرطوب کنید.
اگر پوست شما خشک است، مرطوب کننده استفاده کنید. بهتر است بعد از هر بار شستن صورت، مرطوب کننده صورت را به کار ببرید. ایده خوب دیگر این است که قبل از اینکه آرایش کنید، آن را روی صورت بمالید. مرطوب کننده ای را انتخاب کنید که برای نوع پوست شما مناسب است. به نوشته های روی قوطی کرم که نوع پوست را مشخص کرده اند دقت کنید. صبح ها بهتر است از مرطوب کننده ای استفاده کنید که حاوی ضدافتاب نیز باشد.
۴٫ پوست خود را لایه برداری کنید.

شستشو و لایه برداری

برخی افراد، موفق به انجام لایه برداری پوست می شوند و پوست را روشن تر می کنند. نباید بیش از حد لایه برداری کنید، زیرا ممکن است به پوست صدمه بزند.

به طور کلی، می توانید چند بار در هفته از این روش استفاده کنید. همچنین بهتر است در طول درمان آکنه های صورت اقدام به تمیز کردن پوست نکنید، زیرا این کار نیز می تواند مشکلات پوستی را بیشتر کند.

انواع لایه برداری:

-لایه برداری شیمیایی عموما خشن تر است. چرا که شامل استفاده از مواد شیمیایی برای کمک به حذف لایه بالای پوست مرده امی شود. این درمان برای کسانی که دارای پوست چرب هستند بهتر است.

-لایه برداری فیزیکی برای حذف پوست مرده از سایش استفاده می کند. لایه برداری های فیزیکی معمول دارای اسکراب صورت، شستشو دهنده و دستکش های لایه برداری هستند. این نوع برای افرادی که دارای پوست خشک هستند بهتر است اما ممکن است پوست حساس را تحریک کند. شما می توانید برای این کار به متخصص پوست، موسسه های زیبایی یا آبگرم درمانی ها مراجعه کنید.

-همیشه بعد از لایه برداری صورت خود را مرطوب کنید.

برای لایه برداری ما به شما وسیله ای به نام فیس براش را توصیه می کنیم. فیس‌براش وسیله‌ای کوچک و دستی است که عملکرد شست و شو و پاکسازی پوست صورت را شش برابر بهتر از حالت معمول انجام می دهد. برس های متعددی دارد که برای ماساژ صورت، لایه برداری، پخش کردن کرم های آرایشی، پاک سازی و شست و شو کاربرد دارد. فیس براش عملکردی بسیار نرم و سریع دارد که هر دو ویژگی از فاکتورهای مهم در ماساژ و شست وشوی صورت است. نتایجی که استفاده از فیس براش در بر خواهد داشت شامل جلوگیری از چین و چروک و ایجاد جوش های سرسیاه، ریلکس کردن عضلات پوست و… و در نتیجه شادابی و طراوت پوست است.

برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر درباره این پدیده بهداشت صورت و پوست اینجا را کلیک کنید.

23 اردیبهشت 1397 ۳ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.

3 دیدگاه برای راه‌های پاک‌سازی پوست