برای شفافیت پوست صورت چه کنیم
28 اردیبهشت 1397 ۰ دیدگاه

محدودیت ها در درمان برای ماساژ صورت

ماساژ صورت و بدن:

هزاران سال است که مردم در سراسر جهان، مزایای بهداشتی ماساژ را به رسمیت شناخته‌اند. ماساژ، نوعی مکمل و جایگزین پزشکی، در کنار درمان‌های استاندارد پزشکی مانند درمان سرطان است. ماساژ مزایای زیادی دارد؛ از جمله موجب از بین رفتن استرس، مدیریت درد و تقویت ایمنی می‌شود. ماساژِ صورت نه‌تنها همه این مزایا را در یک منطقه به¬خصوص از بدن دارد بلکه باعث جوانه‌زنی و تغذیه پوست نیز می‌شود. البته نباید فراموش کرد که محدودیت‌هایی نیز برای ماساژ صورت وجود دارد که باید آن‌ها را مدنظر داشت.

در صورت بروز بیماری‌های عفونی نباید از ماساژ صورت استفاده کرد:

طیف وسیعی از بیماری‌های عفونی روی صورت ظاهر می‌شود که از جمله آن‌ها تبخال‌های اطراف لب، عفونت قارچی و زونا(هرپس زوستر) است. زونا به‌خصوص برای افرادی که هنوز آبله مرغان نگرفته‌اند مسری است. با این حال، انتقال ویروس به آن فرد، منجر به آبله مرغان می‌شود نه زونا. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها به روشنی هشدار می‌دهند که ویروس هرپس زوستر می‌تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود. اگر این بیماری به اطراف چشم برسد ممکن است منجر به ایجاد تورم ویروسی شود.

پوست آفتاب‌سوخته را ماساژ ندهید:

قرار گرفتن در معرض نور بیش‌از‌حد آفتاب باعث سوختن پوست، تورم، قرمزی، تحریک و درد می‌شود. جفری سبل، مدیر فتومدیکن در دانشکده پزشکی دانشگاه توفت، توضیح می‌دهد که آفتاب‌سوختگی در واقع یک واکنش سمی به اشعه ماوراء بنفش خورشید است. ماساژ صورت آسیب دیده بیشتر می‌تواند پوست را به خطر بیندازد و احتمال این که آن را پاره یا کبود کند بیشتر است.

ماساژ صورت
اگزما از موارد منع ماساژ صورت است:

مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، اگزما را مانعی برای ماساژ معرفی می‌کند. اگزما، خانواده‌ای از بیماری‌های پوستی است که در آن پوست تحریک شده، متورم است و می‌خارد. گرمای بیش‌ازحد می‌تواند شرایط را تشدید کند و دست‌کاری پوست آسیب‌دیده اصلا کار درستی نیست. این کار باعث می‌شود پوست مستعدِ عفونت شود. ماساژ نه‌تنها دمای پوست موردنظر را افزایش می‌دهد، بلکه می‌تواند موجب بدتر شدن اگزما شود.

با این همه ماساژ می‌تواند استرس را کاهش دهد، و این موضوع به افراد مبتلا به اگزما کمک می‌کند و به طور کلی میزان بروز عوارض را کاهش می‌دهد. برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های فعال باید مراقبت کامل از پوست صورت فراموش نشود.

مدت زمان قرار گرفتن روی تخت ماساژ:

ماساژ درمانی برای کشش و شُل کردن عضلات، تحریک جریان خون، کمک به حذف متابولیک از بین‌رفته، آزاد سازی آندورفین‌ها(درد موضعی طبیعی بدن) و افزایش سطح اکسیژن در خون است و همه این‌ها برای بدن و ذهن مفید است. با این حال ماساژ صورت نباید بیش از ۲۰ دقیقه طول بکشد چراکه در غیر این صورت ممکن نیست افزایش طول عضلات صورت را کاهش دهد.

ملاحظات:

درمانگرانِ مجاز ماساژ و زیبایی شناسان در مورد موارد منع مصرف ماساژ آموزش می‌بینند. مشاوره اولین گام برای ماساژ حرفه‌ای یا ماساژ صورت است. در هنگام مشاوره، مشتریان باید هرگونه مشکل بهداشتی احتمالی و هر گونه عفونت احتمالی را به درمانگر اطلاع دهند. اغلب، ماساژ را می‌‌توان در اطراف ناحیه تحریک شده یا آلوده انجام داد.

اگر تمایل دارید خودتان بدون نیاز به درمانگر ماساژ صورت را انجام دهید می‌توانید از وسیله‌ای به‌نام فیس‌براش استفاده کنید. این دستگاهِ دستی، ۶ برابر عملکرد بهتری از دست انسان دارد. می‌توانید با فیس‌براش بسیار نرم و در عین‌حال سریع صورتتان را ماساژ دهید و در وقتتان هم صرفه‌جویی کنید. این وسیله به ریلکس کردن عضلات پوستی صورت کمک زیادی می‌کند و با کمک آن می‌توانید برای جلوگیری یا رفع چین‌وچروک و حتی پاکسازی و آرایش صورت خیالتان راحت باشد. برای آشنایی با این پدیده بهداشت صورت و پوست اینجا را کلیک کنید.

28 اردیبهشت 1397 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.