سالم
8 بهمن 1396 ۰ دیدگاه

چهره‌ای سالم داشته باشیم (قسمت دوم)

۱. پوست صورت را با نوازش ملایم شست و شو دهید.

از پاک‌کننده‌ای استفاده کنید که با نوع پوست شما (پوست چرب، پوست مختلط، پوست خشک) هماهنگ باشد. از پاک‌کننده‌های خشن اجتناب کنید چون که پوست طبیعی را خشک می‌کنند. مواد شیمیایی مانند اسید سالیسیلیک و پراکسید بنزوئیل می‌توانند باعث تحریک و ایجاد تعادل هیدراتاسیون (که به‌خصوص برای ورزشکاران اهمیت دارد) شوند. از آنتی‌باکتریال‌های طبیعی مانند عسل یا جو استفاده کنید. اگر صورت را با محصولات اشتباه شست و شو دهید ممکن است خسته، نحیف و پر چین و چروک به‌نظر برسد.

– ژل شست و شو برای پوست روغنی مناسب است [در مقاله قبلی، «چگونه چهره‌ای سالم داشته باشم ۱» به انواع پوست اشاره کردیم. ] ولی برای پوست خشک، کرم مرطوب‌کننده مناسب‌تر است. شست و شو با اسید سالیسیلیک یا پراکسید بنزوئیل می‌تواند به پاک‌کردن پوست مبتلا به آکنه مفید باشد.

– چهره خود را در نظر بگیرید. می‌توانید از مواد غذایی طبیعی استفاده کنید. بسیاری از آنها حتی ممکن است در خانه نگهداری شوند. این مواد غذایی تمیزکننده و مرطوب‌کننده‌های خوبی برای پوست هستند.

 ۲ . از شستن صورت خود با صابون ساده اجتناب کنید

مواد شیمیایی خشن که در بسیاری از صابون‌ها ساده وجود دارند، برای پاک کردن پوست مفید است؛ اما برای محافظت از آن مفید نیست. این صابون‌ها بر روی بقیه بدن عملکرد خیلی خوبی دارند ولی پوست صورت بسیار ظریف است و به راحتی زخمی می‌شود. در عوض، شستن صورت با محصولات با کیفیت بالا نوعی سرمایه‌گذاری است.

– پوست شما اسیدی است، در حالی که صابون قلیایی است. مانع طبیعی پوست از اسید مانتل ساخته شده است. هنگامی که مقیاس pH (میزان اسیدی بودن) ۷ باشد طبیعی است. صابون‌هایی که کمتر ۷ باشد اسیدی است و اگر بیشتر از آن باشد قلیایی است. تعادل pH پوست، حتی زمانی که پوست بسیار چرب باشد، به طور کلی باید بین ۴ و ۶٫۵ باشد.

– از سوی دیگر، صابون بسیار قلیایی است بنابراین، اگر از صابون بر روی پوست خود استفاده کنید، درنظر گرفتن تعادل PH و اسید مالته، باعث ایجاد بیماری‌های پوستی می‌شود

۳٫ هر روز، صبح و شب، صورت خود را تمیز کنید

صورت خود را با آب گرم و پاک‌کننده ملایم صورت در سینک یا دوش شست و شو دهید. این مراحل را دنبال کنید:

– پوست خود را با آب گرم بشویید تا منافذ باز شود و رطوبت بیشتر شود.

– دست‌های خود را با صابون بشویید. چهره خود را به آرامی با نوک انگشتان خود، با استفاده از حرکات دایره‌ای کوچک، شست و شو دهید. بر روی پیشانی، بینی، گونه‌ها و چانه‌ها فشار بیشتری بیاورید.

– در ادامه با استفاده از یک لیف یا کیسه گرم و تمیز الگوی دایره‌ای را تکرار کنید. برای از بین بردن خاک و پوست مرده فشار کافی بیاورید. صورت را بشویید و این حرکات را با آب و پارچه تکرار کنید.
-در آخر آب خنک را روی صورت بپاشید تا منافذ پوست بسته شود. پوست شما باید براق و پاکیزه شده باشد. مرطوب‌کننده‌ای استفاده کنید و کار را تمام کنید.

۴.صورت خود را با یک کرم آکنه تمیز کنید

این ترکیب می‌تواند منافذ پوست را تمیز کند ولی ممکن است کمی زمان ببرد پس در کنار آن درمان‌های روزانه را ادامه دهید. هنگامی که پوست خود را شناختید، باید از یک رژیم پوستی استفاده کنید که شامل موارد زیر است:

شستن صورت، یک تونر، داروهای ضد آکنه (اگر پوست دارای آکنه است) و یک مرطوب کننده متناسب با پوست یا از همه این موارد بهتر وسیله ای به نام فیس براش که در انتهای مطلب به آن اشاره خواهیم کرد.

– از کرم‌های ضد آکنه استفاده کنید، که حاوی اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید هستند. این محصولات می‌توانند در پاک کردن منافذ باکتری‌هایی که باعث آکنه می‌شوند، بسیار موثر باشند؛ اما در عین حال ممکن است پوست را از رطوبت و مواد مغذی تخلیه کنند. پس از خطرات و همچنین مزایای آن‌ها آگاه باشید.

 ۵.اجازه ندهید عرق روی صورت شما خشک شود

بلافاصله بعد از اینکه کارتان را انجام دادید و عرق کردید خود را در محیط گرم نگه دارید و از آب یا یک حوله پاک استفاده کنید تا عرق را از چهره خود بشوید. هنگامی که عرق خشک می‌شود، پوست شما هر گونه باکتری‌ای را که به عرق منتهی می‌شود، خیس می‌کند.

اما برای به کار گرفتن تمام توصیه ها یکجا می توان از وسیله ای به نام فیس براش استفاده کرد. این وسیله به جرأت می توان گفت بهترین راه برای شست و شوی صورت از کثیفی هاست و کارکرد آن ۶ برابر بهتر از شست و شو با دست است. شست و شوی آن به شدت نرم و ملایم است. در ضمن برای ماساژ و ریلکس کردن عضلات صورت و در نهایت جوان تر ماندن عضلات صورت و جلوگیری چین و چورک های زودرس پوست بسیار موثر است و اینکه برای آرایش صورت و پخش مواد آرایشی بهترین وسیله است. برای آشنایی بیشتر با این محصول اینجا را کلیک کنید.

8 بهمن 1396 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.