۶قدم برای کمک به رفع سریع جوش
28 تیر 1397 ۰ دیدگاه

۶قدم برای کمک به رفع سریع جوش:

مطالب مرتبط:

۶قدم برای کمک به رفع سریع جوش:

وقتی صبح یک روز بخصوص جوش بزرگی روی صورتتان ظاهر میشود.اولین چیزی که به ذهنتان میرسد ،خلاصی از آن است و خیلی سریع…..حالا که یک چوب جادویی برای محو شدن جوش و لک و جوش سر سیاه وجود ندارد ،ما شما را با راه حلهایی آشنا میکنیم که با انجام آنها ظاهر بد انها را سریعاً کم کنیم .

۱) پوستتان را روزی دو بار تمیز کنید :

قبل از انجام هر درمانی برای جوش ها و جوشهای سر سیاه باید حتماً پوستتان را تمیز بشویید. در این صورت مواد تشکیل دهنده کرم های درمانی جوش شما به طور مناسبی جذب پوستتان میشود .پیشنهاد ما ۲ بار شستشو در طی روز است .
یک بار صبح برای شستن چربی های زائد پوست و آلودگی هایی که در طی شب بوجود آمده اند ،یکبار عصر برای شستن آرایش ،آلودگی ها و کثیفی ها از صورت .
حتماً شویندتان را متناسب با نوع پوستتان انتخاب کنید و به PH آن دقت کنید و برای حداکثر کارایی هر براش ،کیوت اسکین مناسب پوستتان را استفاده کنید .
برای مشاهده انواع دستگاه های فیس براش . سری های مختلف متناسب با انواع مختلف پوست اینجا کلیک کنید.

نکته:

توجه به این موضوع که ۲ بار شستشو در روز باعث از بین رفتن باکتری های مولد جوش میشود و در عین حال شما نمیخواهید در شستشو زیاده روی کنید،شستشوی بیشتر از این دفعات در طی روز PH پوست و چربی طبیعی آنرا مختل میسازد ،که باعث افزایش جوش میشود

۲) ماسک ضد لک پوستی را امتحان کنید:

هفته ای یک تا سه بار از ماسکهایی استفاده نید که به پاکسازی عمیق منافذ پوست کمک میکنند و پوست را ازآلودگی های ایجاد کننده لک تمیز میکنند.
ماسک رس با جذب چربی اضافی پوست باعث کاهش جوش زدن میشود.
ابتدا صورت را کامل بشورید ،ماسک رس را به مدت ۱۰ قیقه روی پوست بگذارید و بعد از ده دقیقه با کمک براش شستشوی کیوت اسکن به راحتی از صورتتان پاک کنید.

۳) درمان موضعی جوش:

یکی از بهترین روشهای درمان سریع برای رهایی از جوش درمان موضعی با ترکیباتی است که عملکرد ضد جوش آنها ثابت شده است .مثل سالیسیک اسید و بنزوئیک پراکسید .
سالیسیک اسید با لایه برداری و پاکسازی عمیق منافذ از آلودگی ها، آنها را از انسداد با کثیفی خارج میکند.در حالیکه محصولاتی حاوی بنزوئیک پراکسید ،باکتری های عامل ایجاد جوش را میکشد .

درمان جوش

۴) مرطوب کردن مرتب پوست:

برخلاف باور عموم، استفاده از مرطوب کننده برای افراد مستعد جوش بسیار حائز اهمیت است .بر اساس تحقیقات انجام شده ر اکادمی پوست امریکا زمانی که پوست شما دهیدراته (آب از دست میدهد)میشود ،بدن شما چربی بیشتری تولید میکند که باعث بسته شدن منافذ پوست و افزایش میزان جوش میشود .برای جلوگیری از این حال باید از مرطوب کننده بدون روغن و بر پایه آب استفاده کنید .
پیشنهاد متخصصان پوست به همه ی افراد (چه مستعد جوش و چه بدون جوش)استفاده مرتب و روزانه از مرطوب کننده بعد از شستشوی پوست است .

۵) اجتناب از خراش پوست تا حد امکان:

اگر روی پوستتان جوش و جوشهای سر سیاه دارید ،پوستتان در حال حاضر به حد زیادی خراشیده و آسیب دیده است و کارایی کامل خود را از دست داده است .پس به هر طریقی از وارد کردن فشار و خراش دیگری اجتناب کنید ،جوش ها را نکنید ،فشار ندهید ،خالی نکنید ،نخراشید و از هر دستگاهی که فشار و خراش بیشتری به پوست وارد میکند ،استفاده نکنید .
از آنجائیکه محصولات مبارزه با آکنه پوست را تا حد زیادی در برابر آفتاب آسیب پذیر میکنند ،هر روز صبح از ضد آفتاب استفاده کنید و طی روز آنرا تمدید کنید .

۶) به متخصص پوست مراجعه کنید:

این مشکل ساده به نظر میرسد ،ولی ملاقات با یک متخصص پوست برای از بین بردن جوش ها هوشمندانه ترین کاریست که برای دست یافتن به پوستی صاف میتوانید انجام دهید .
هر چند این درمان راه حلی سریع محسوب نمیشود ولی پزشک شما متخصص تمامی مشکلات پوستی است که در حال حاضر دارید و از شیوع مجدد جوش ها جلوگیری میکند .
پزشک با آزمایش پوستتان مشکل را تشخیص میدهد و راه های درمانی متناسب را با شما در میان میگذارد .
بر اساس تحقیقات آکادمی پوست آمریکا ،اگر نمیخواهید لک و جوش داشته باشید ،برای خالی کردن جوش ها به پزشک مراجعه کنید و هرگز خودتان این کار را انجام ندهید ،چرا که پزشکان از وسایل استریل برای این کار استفاده میکنند .

28 تیر 1397 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.