6 آذر 1398 ۰ دیدگاه

کانتورینگ صورت

اگر که از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید بدون انجام جراحی‌های زیبایی نواقص صورت خود را بپوشانید، پیشنهاد ما به شما استفاده از کانتورینگ می‌باشد. کانتور کردن یکی از روش های گریم صورت و یا اجزای بدن می‌باشد که به کمک استفاده از کرم‌هایی با رنگ هایی روشن‌تر و یا تیره‌تر از رنگ پوست شما می‌تواند باعث ایجاد خطای دید در افراد شود و علاوه بر پوشاندن نواقص صورت و یا حتی بدن شما، فرم صورت شما را نیز تغییر دهد. اگر که می‌خواهید اطلاعات بیشتری را در رابطه با نحوه‌ی صحیح اجرای کانتورینگ برای صورت‌هایی با فرم‌های متفاوت، بدست بیاورید با ما همراه باشید.

انواع کانتورینگ

افراد می‌توانند با توجه به نوع پوست خود از کانتورینگ استفاده کنند. کانتورینگ به طورکل به دو صورت ارائه می‌شود یک نوع به صورت کرم و نوع دیگر به صورت پودر می‌باشد که شما می‌توانید با توجه اینکه کدامیک از این روش‌ها تناسب بیشتری با پوست شما دارند از آن استفاده کنید. کانتورینگ در رنگ‌های متفاوتی ارائه می‌شود که می‌بایست برای اینکه تاثیر بهتری بر روی پوست داشته باشد و رنگ پوست را به صورت طبیعی زیبا و یکدست کند، رنگی که به رنگ پوست شما نزدیک‌تر می‌باشد استفاده کنید. شما برای کانتور کردن به دو رنگ نیاز دارید که یک رنگ می‌بایست یک و یا دو درجه از پوست شما روشن تر و یک رنگ نیز می‌بایست از پوست شما تیره‌تر باشد.

کانتورینگ صورت

 

 

اگر که می‌‌خواهید رنگ‌های متفاوتی از پودرهای کانتورینگ داشته باشید تا بتوانید سبک های متفاوتی از آرایش را با آن تجربه کنید می‌توانید از پالت‌های کانتورینگ که دارای چندین رنگ‌ متفاوت میباشد، استفاده کنید. اگر که نمی‌خواهید از کرم‌های مخصوص کانتور کردن استفاده کنید می‌توانید از کرم‌های آرایشی، پودرهای آرایشی، مدادهای مات که رنگی روشن‌تر و یا تیره‌تر از پوست شما دارند برای این کار استفاده کنید و نتایجی مشابه با استفاده از محصولات مخصوص کانتورینگ بگیرید. ما در ادامه نحوه‌ی صحیح کانتور کردن برای صورت‌هایی با فرم‌های متفاوت به شما آموزش خواهیم داد.

این نکته را در نظر داشته باشید قبل از یادگیری کانتورینگ باید با نحوه صحیح آرایش و نکات کلیدی آرایش صورت آشنا باشید. برای آشنایی بیشتر با این مفاهیم می‌توانید مقالات ما را در زمینه آرایشی صورت بخوانید.

 

 

کانتورینگ صورت

کانتورینگ به طور معمول برای برجسته سازی و یا کوچکتر نشان دادن اجزای صورت و یا اجزای بدن استفاده می‌شود. به طور کل در کانتور کردن برای برجسته سازی و بزرگتر نشان دادن اجزا از رنگ روشن و برای کوچکتر نشان دادن اجزا از رنگ تیره استفاده می‌شود. اگر که می‌خواهید کانتورینگ بیشترین تاثیر را بر روی صورت شما داشته باشد در ابتدا می‌بایست با فرم و حالت صورت خود آشنا باشید و کانتورینگ متناسب با آن را اجرا کنید؛ پس صحیح‌ترین نحوه‌ی اجرای کانتورینگ متناسب با صورت خود را از مقاله زیر بیاموزید.

کانتورینگ

آموزش کانتورینگ صورت گرد

صورت‌های گرد به صورت‌هایی گفته می‌شود که طول و عرض آن به صورت تقریبی با هم برابر باشد و یا صورت دارای گوشه نباشد. برای کانتور کردن و زیباتر نشان دادن صورت‌های گرد بهتر است از رنگ‌های تیره در نواحی مانند شقیقه، فک و گردن استفاده کرد تا به کمک آن گوشه‌هایی برای صورت بسازیم و فرم صورت را از گرد بودن بیرون بیاوریم؛ همچنین برای نواحی مانند چانه، پیشانی، خط وسط بینی و وسط گونه‌ها از هایلایت و یا کرم رنگ روشن استفاده کنید تا این نواحی بیشتر به چشم بیاید. بهترین ناحیه برای استفاده از رژگونه در صورت‌های گرد نیز زیر استخوان گونه می‌باشد.

آموزش کانتورینگ صورت قلبی شکل
برای پیدا کردن فرم صورت قلبی شکل می‌بایست به اندازه‌ی پیشانی و گونه نسبت به اندازه فک توجه کرد؛ در صورتیکه این اندازه به صورت قابل توجهی بیشتر باشد می‌توان گفت که فرم صورت شما قلبی شکل می‌باشد. برای کانتور کردن صورت‌ قلبی شکل بهتر است که نواحی شقیقه و چانه را توسط رنگ تیره کانتور کرد و برای کانتورینگ زیر گونه و روی خط فک، از رنگ های روشن استفاده کرد؛ همچنین بهتر است رژگونه نیز بر روی استخوان گونه استفاده شود.

آموزش کانتورینگ صورت لاغر و کشیده

در صورت لاغر و کشیده پیشانی ها بیشتر به چشم می‌خورند و تشخیص صورت‌های کشیده کار سخت و دشواری نیست و به سادگی می‌توان آن را تشخیص داد. برای کانتور کردن صورت کشیده می‌بایست از رنگ تیره برای قسمت‌هایی مانند چانه، زیر گونه و قسمت‌هایی از پیشانی که مو رشد کرده است، استفاده کرد؛ همچنین می‌بایست رنگ روشن را در بالای استخوان گونه و پیشانی به کار برد. بهترین ناحیه برای استفاده ار رژ گونه روی استخوان گونه می‌باشد.

آموزش کانتورینگ صورت مربع شکل

اگر از آن دسته افرادی هستید که طول و عرض صورتتان به یک اندازه است و گوشه های صورتتان دارای زاویه می‌باشد شما دارای صورتی با فرم مربع می‌باشید. برای صورت‌هایی با فرم مربع برای متناسب کردن زاویه‌های صورت باید فک و شقیقه‌ها را تیره کرد و برای نواحی مانند وسط بینی، وسط گونه و چانه باید از رنگ روشن استفاده کرد همچنین برای تکمیل کانتورینگ می‌بایست رژگونه را در دو طرف استخوان گونه استفاده کرد.

آموزش کانتورینگ صورت بیضی شکل

صورت بیضی شکل، صورتی متناسب و زیبا می‌باشد که برای اعمال کانتورینگ بر روی آن فقط به کرم رنگ روشن و یا هایلایت نیاز می‌باشد و برای زیباتر کردن این مدل صورت می‌توان از هایلایت برای پیشانی، زیر چشم و روی چانه استفاده کرد.

آموزش کانتورینگ صورت لوزی شکل

اگر که پهنای صورت شما در قسمت گونه بیشتر از پهنای قسمت پیشانی و فک صورتتان می‌باشد شما دارای صورتی با فرم لوزی می‌باشید. برای کانتور کردن صورت لوزی شکل می‌توانید تنها به کمک کرم رنگ تیره در زیر گونه، صورتی زیباتر بسازید. برای نتیجه گیری مناسب‌تر در این کانتورینگ بهتر است از سمت گوش‌ها شروع کنید و به سمت گونه‌ها بروید.

 

کانتورینگ صورت گرد

نکات کلیدی در کانتورینگ صورت

اگر که می‌خواهید کانتور زیباتری داشته باشید می‌بایست این کار را به صورتی انجام دهید که به هیچ عنوان مرز بین کرم های استفاده شده قابل دیدن نباشد. شما می توانید برای بهتر انجام دادن این کار و مشاهده‌ی نتایج بهتر از وسیله‌ها و براش‌هایی که برای این کار وجود دارد استفاده کنید.

 

بعضی از افراد از کانتور کردن فقط برای زیباتر کردن و یا پوشش نواقص بینیشان استفاده می‌کنند. اگر که شما نیز به کانتورینگ بینی علاقه دارید پس حتما نکاتی را که در زیر بیان شده است را مطالعه کنید.

  • برای کانتور بینی‌های باریک می‌بایست در طرف بینی را با استفاده از هایلایت روشنتر کرد و باعث شد بینی پهن‌تر دیده شود.
  • اگر که می‌خواهید برآمدگی‌های موجود بر روی بینی خود را پوشش دهید می‌توانید با استفاده از کرم رنگ تیره بر روی برآمدگی ها و استفاده از رنگ روشن در دو طرف آنها این کار را به سادگی انجام دهید.
  • اگر بینی شما از آن دسته بینی‌های گوشتی می‌باشد و می خواهید پهنای آن را کمتر کنید بهتر است از کرم تیره برای دو طرف بینی و از کرم روشن برای وسط بینی استفاده کنید.
  • برای کوتاهتر نشان دادن بینی‌های بلند بهتر است از کرم تیره در نواحی نوک و زیرین بینی استفاده کنید.
  • این نکته را در نظر داشته باشید قبل از یادگیری کانتورینگ باید با نحوه صحیح آرایش و نکات کلیدی آرایش صورت آشنا باشید. برای آشنایی بیشتر با این مفاهیم می‌توانید مقالات ما را در زمینه آرایشی صورت بخوانید. 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 آذر 1398 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.