28 دی 1398 ۰ دیدگاه

چه نکاتی را باید در آرایش شب رعایت کنیم؟

این موضوع که آرایش شب با آرایش روزانه تفاوت دارد امر بدیهی می‌باشد و شما هم باید با نکاتی آن آشنایی بیشتری داشته باشید. سیاری از خانم‌ها در مورد آرایش شب اطلاعات زیادی ندارند و در همان سبکی که روزانه آرایش خود را انجام می‌دهند آرایش شب خود را هم انجام می‌دهند، این دسته از خانم‌ها باید به برخی از نکات بسیار مهم در مورد آرایش خود در شب اهمیت بدهند تا زیبایی بیشتری در چهره خود داشته باشند. برای اینکه آشنایی شما در مورد آرایش شب بیشتر شود و نکات مهم آن را در آرایش خود انجام دهید، در ادامه توضیحاتی را بیان می‌کنیم.

برای آشنایی بهتر با نکات و آموزش‌های آرایشی دیگر مقاله‌های ما در این زمینه را مطالعه کنید.

کانتورینگ _ محصولات آرایشی  _  نحوه آرایش صحیح _ آرایش چشم _ همه چیز در مورد لوازم آرایش طبیعی _ نکاتی که لازم است در هنگام خرید و استفاده از لوازم آرایش بدانید _ نکات کلیدی آرایش صورت _ تاثیر فرم صورت در آرایش _ باورهای غلط آرایشی ،آرایش لب‌ها ،معرفی برخی از مهمترین ابزار آرایش صورت

آرایش صورت

نکاتی در مورد آرایش شب

همانطوری که می‌دانید بسیاری از مراسم‌های مهم، شب‌ها برگزار می‌شود و به همین دلیل آرایش شب بسیار اهمیت دارد، نوع آرایش کردن شما در شب باید با نوع آرایش شما در روز تفاوت‌هایی داشته باشد تا زیبایی بیشتری در صورت شما به وجود آید. برخی از نکات بسیار مهمی که در آرایش شب باید به آن توجه داشته باشید عبارت می‌باشد از :

 1. تناسب لباس شما با آرایش

بسیاری از خانم‌ها بدون اینکه به رنگ بندی و نوع لباس خود توجه داشته باشند، آرایش شب خود را انجام می‌دهند، این دسته از خانم‌ها نه تنها زیبایی لباسشان مشخص نمی‌شود، بلکه زیبایی صورتشان هم چندان به چشم نمی‌آید. شما باید آرایش خود را با نوع و رنگ لباسی که بر تن دارید هماهنگ کنید، اگر این دو عامل با یکدیگر هماهنگی داشته باشند زیبایی بیشتری در چهره شما به وجود می‌آید.

در نظر داشته باشید که اگر لباس مجلل و پر زرق و برقی پوشیده باشید، و آرایش شما هم شلوغ باشد، در این صورت یک حالت بسیار زشتی در صورت و ظاهر شما به وجود خواهد آمد. شما برای اینکه بین لباس و آرایش خود هماهنگی لام را به وجود آورید باید نزد آرایشگر حرفه ای بروید.

 1. پرایمر باکیفیت

برای اینکه آرایش شب شما تا چندین ساعت به خوبی بر روی صورتتان دوام بیاورد، بهتر است از یک پرایمر عالی و باکیفیتی استفاده کنید. در واقع بسیاری از خانم‌ها در خرید پرایمر خود دقت کافی ندارند و به همین دلیل شاید از برندهای متفرقه پرایمر خود را خریداری کنند، در این صورت در نیمه‌های شب شاید آرایش چشم به صورت لکه لکه شود. بنابراین در خرید پرایمر دقت بسیاری داشته باشید تا بهترین و با کیفیت‌ترین آن را خریداری نمایید تا به خوبی بر روی پوست صورت شما بماند.  یکی از ویژگی‌های مهمی که پرایمرها دارند، این است که صورت را بسیار صاف و زیبا می‌کند و همچنین با استفاده کردن از آن آرایش شما تا چندین ساعت بر روی صورت ماندگار خواهد بود.
 1. آرایش پوست

یکی دیگر از نکاتی که در آرایش شب بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید، آرایش پوستتان می‌باشد. شما باید بدانید پوستتان برای آرایش کردن مانند بوم نقاشی می‌باشد، به همین دلیل اگر هر لکه و یا تغییر رنگی بر روی آن وجود داشته باشد، جذاب‌ترین آرایش چشم و لب را هم بر روی آن انجام دهید، زیبا نخواهد شد. اگر پوست خود را با بهترین و با کیفت‌ترین کرم ها پوشش دهید، بدون شک دیگر آرایش‌های صورت شما هم زیباتر خواهد شد. در واقع زیرسازی پوست اهمیت بسیاری دارد و به همین دلیل شما باید از کرم ها و پرایمرهایی استفاده کنید که کیفیت خوبی دارند.

 1. زیباترین قسمت صورت خود را پیدا کنید

  شما اگر می‌خواهید آرایش شب زیباتری داشته باشید، بهتر است به دنبال زیباترین نقاط صورت خود بگردید، بدون شک هر فردی در صورت خود جذابیت‌هایی دارد که این جذابیت‌ها را شما خودتان بهتر می‌شناسید. برخی از افراد چشم، و یا برخی دیگر از افراد لب‌های زیبایی دارند، به همین دلیل باید آن نقطه را پیدا کنید و برای آرایش کردن روی آن متمرکز شوید. شما اگر آن بخش از زیباترین نقطه صورت خود را پیدا کنید، و برای آرایش کردن بیشتر روی آن متمرکز شوید، صورت زیباتر و جذاب‌تری خواهید داشت.
  آرایش شب

  یکی دیگر از نکاتی که در این مورد برای آرایش شب بسیار اهمیت دارد و باید به آن اهمیت دهید این است که، شاید در صورت خود به عنوان مثال ابروهای زیبایی نداشته باشید، به همین دلیل سعی نکنید آنها را بولد و یا پر رنگ کنید، چرا که در این صورت زیبا نبودن آنها بیشتر مشخص می‌شود.  

 2. پودر براق کننده

برای آرایش شب از هر نوع پودر براق کننده می‌توانید استفاده کنید، اما باید دقت داشته باشید که تمامی بخش‌های صورت خود را با این پودر نپوشانید، چرا که در این صورت تنها زیبایی شما برق زدن در صورتتان می‌شود. بیشترین بخش‌های صورت که با این پودر براق کننده زیباتر می‌شود استخوان ابرو و گونه ها می‌باشد. استفاده کردن از این ترفند آرایشی تاثیر بسیاری در زیبایی صورت شما دارد و بدون شک آرایش شما با این پودر بسیار زیباتر خواهد شد.

آرایش شب

 1. انتخاب رژ لب مناسب

بسیاری از خانم‌ها برای اینکه آرایش شب زیبایی داشته باشند از رژ لب‌های قرمز استفاده می‌کنند. در واقع باید بدانید رژ لب قرمز تاثیر بسیاری در زیباتر نشان دادن آرایش صورت شما دارد، البته اگر می‌خواهید از این رژ استفاده کنید باید به سبک و نوع آرایش خود دقت بسیاری داشته باشید، چرا که اگر شما بخواهید از رژ قرمز استفاده کنید باید دیگر بخش‌های صورت شما تیره و مات باشد تا زیادی آرایش شما شلوغ نشود، ولی اگر چشمانتان آرایش زیادی دارد بهتر است از رژ قرمز استفاده نکنید، چرا که در این صورت آرایش صورت شما بیش از حد شلوغ می‌شود و زیبایی صورت شما بسیار کمتر می‌گردد.

 1. رژ گونه زدن

 یکی دیگر از نکاتی که در آرایش شب اهمیت بسیار زیادی دارد، رژگونه زدن می‌باشد. در واقع بسیاری از خانم‌ها از این وسیله آرایشی استفاده می‌کنند ولی در مورد نحوه صحیح زدن آنها بسیاری از افراد شاید اطلاعات درستی نداشته باشند و به خوبی نتوانند از آن استفاده کنند. شما باید برای رژگونه زدن لبخند بزنید تا سیب گونه‌های خود را پیدا کنید، بعد از اینکه سیب گونه‌های خود را پیدا کردید بر روی آن رژگونه خود را بزنید.
 1. استفاده کردن از خط چشم و ریمل

بدون شک استفاده کردن از خط چشم و ریمل در آرایش شب بسیار اهمیت دارد و شما باید از این وسیله‌های آرایشی استفاده کنید. شما باید برای اینکه زیبایی بیشتری در چشم های خود داشته باشید به نحو صحیح و درست از ای وسیله‌های آرایشی استفاده کنید. ریمل را باید به مژه‌های پایین و بالای خود بزنید تا چشمان شما درشت تر و زیباتر نشان داده شود، برای زدن خط چشم هم می‌توانید آن را به صورت خط درشت و یا خط نازک بر پشت پلک خود بکشید، که چگونگی استفاده از آن به اندازه چشمان شما بستگی دارد.

آرایش شب

برای آشنایی بهتر با نکات و آموزش‌های آرایشی دیگر مقاله‌های ما در این زمینه را مطالعه کنید.

کانتورینگ _ محصولات آرایشی  _  نحوه آرایش صحیح _ آرایش چشم _ همه چیز در مورد لوازم آرایش طبیعی _ نکاتی که لازم است در هنگام خرید و استفاده از لوازم آرایش بدانید _ نکات کلیدی آرایش صورت _ تاثیر فرم صورت در آرایش _ باورهای غلط آرایشی ،آرایش لب‌ها ،معرفی برخی از مهمترین ابزار آرایش صورت

28 دی 1398 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.