4 اردیبهشت 1399 ۰ دیدگاه

چطوری موهای پرپشت داشته باشیم ؟

اینکه شما موهای پرپشت داشته باشید بدون شک یکی از مهمترین خواسته‌هایی می‌باشد که برای زیبایی تان دارید. هر فردی که موهای کم پشت دارد و یا اینکه موهای او نازک است به دنبال روش‌های پرپشت کردن موها می‌باشد. بر همین اساس شما باید بدانید برای اینکه مو پرپشت داشته باشید چه روش‌هایی را بهتر است انجام دهید. برای اینکه با این روش ها آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه برخی از مهمترین این روش ها را معرفی می‌کنیم تا اطلاعات و دانش شما در این زمینه بیشتر شود.

موهای پرپشت

روش های داشتن موهای پرپشت

امروزه بسیاری از افراد به دلایل متنوع امکان دارد که موپرپشت خود را از دست بدهند و موهای نازک داشته باشند. این دسته از افراد برای اینکه موهای کم پشت خود را درمان کنند و موهای خود را پرپشت تر نمایند باید به برخی از راهکارها و روش‌های مهم توجه داشته باشند که این روش ها عبارت می‌باشد از :

  1. استفاده کردن از محصولات طبیعی

برخی از افراد امکان دارد برای اینکه موهای پرپشت داشته باشند از محصولاتی استفاده کنند که ارزان قیمت هستند و به ریشه و ساقه مو آسیب وارد می‌سازند. شما زمانی که می‌خواهید موهای خود را زیباتر و پرپشت تر نمایید باید به محصولاتی که برای پرپشت کردن مو وجود دارد دقت بسیاری داشته باشید تا یکی از بهترین آنها را خریداری کنید. دقت داشته باشید که این محصولات باید از برند معتبری باشند و برای مو حساسیت ایجاد ننمایند، به همین دلیل پیش از اینکه محصولاتی را برای زیبایی موهای پرپشت خریداری کنید باید به برند آن محصولات توجه بسیاری داشته باشید.  
  1. تغذیه سالم

از دیگر روش‌هایی که برای زیبایی موهای پرپشت مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسیاری از پزشکان این راهکار را توصیه می‌کنند تغذیه سالم می‌باشد. در واقع بدون شک همه شما به خوبی می‌دانید که تغذیه در زیبایی مو، پوست و … تاثیر دارد، به همین دلیل باید به تغذیه و خوراکی‌هایی که به صورت روزانه میل می‌کنید توجه بسیار زیادی داشته باشید. ویتامین‌هایی که برای موهای پرپشت مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار متنوع می‌باشد و هر یکی از آنها در پرپشت کردن موها تاثیر بسیاری دارند، شما می‌توانید برای استفاده کردن از آنها با پزشک مشورت کنید تا یکی از بهترین آنها را بر اساس نوع رژیم غذایی تان به شما معرفی کند.

موهای پرپشت

  1. بیش از حد از سشوار و اتوی مو استفاده نکنید

از دیگر راهکارهایی که برای داشتن موهای پرپشت توصیه می‌شود و باید به آن اهمیت زیادی دهید، این است که، بیش از حد از سشوار و اتوی مو استفاده نکنید، چرا که این وسایل برقی هستند و اگر شما به صورت روزانه از آنها استفاده کنید، امکان دارد که موهایتان دچار موخوره شود و همین مسئله پرپشت بودن موهایتان را از بین خواهد برد. اگر می‌خواهید از این وسایل استفاده کنید و به موهایتان آسیب جدی وارد نشود، بهتر است درجه آن را روی کم بگذارید و در طول هفته یک الی دو بار از این وسیله های برقی استفاده نمایید، البته باید بدانید اگر موهای شما خیس نباشد و درجه سشوار و اتوی مو هم کم باشد آسیب بسیار زیادی به موهایتان وارد نخواهد شد.

  1. مراقبت از موهای مرطوب 

 یکی دیگر از راهکارهایی که برای داشتن موهای پرپشت توصیه می‌شود و شما باید به آن دقت بسیاری داشته باشید، این است که، اگر موهایتان رطوبت دارد و خیس است بگذارید آنها خشک شوند و از زیر حوله آنها را در بیاورید. موهایی که رطوبت دارند و خیس هستند را نباید شانه بزنید و موها زمانی که به خوبی خشک شدند و دیگر خیس نبودند با شانه ای که دنده ها آن بزرگ است موهای تان را شانه بزنید. موهای شما با این روش ها و راهکارها بسیار زیباتر می‌شود و به سلامت آنها هم آسیب جدی وارد نمی‌گردد.
  1. استفاده از روغن‌های طبیعی

در ابتدا باید برای شما بیان کنیم که نیازی نیست شما هر روز موهای خود را شستشو دهید و با شامپو موها را بشویید، البته این مورد به سلامت موهای پرپشت شما آسیب جدی وارد نمی‌کند و بسیاری از افراد هستند که به صورت روزانه موهای خود را شستشو می‌دهند.

موهای پرپشت

مسئله‌ای که در این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که، بعد از هربار حمام کردن اگر از روغن‌های طبیعی استفاده کنید مو پرپشت شما همیشه سالم تر خواهد ماند و همچنین اگر دارای موهای کم پشتی هستید با این روش موهایتان بسیار پرپشت تر خواهد شد، به همین دلیل بهتر از روغن‌هایی مانند روغن نارگیل، روغن زیتون و … استفاده کنید. دقت داشته باشید که برای استفاده کردن از این روغن ها باید موهایتان مقداری نم داشته باشد، در این صورت تاثیر آن برای اینکه موهای پرپشت داشته باشید بسیار بیشتر خواهید شد.

  1. کوتاه کردن مو باعث پرپشتی مو نمی شود

بسیاری از افراد برای اینکه موهای پرپشت داشته باشند بر این باور هستند که باید موهای خود را هر از چندگاهی کوتاه کنند تا زیبایی موهای آنها بیشتر شود و یا اینکه موهایشان پرپشت تر شود. شما باید بدانید این باور بسیار غلط است و اصلا درست نیست. شما برای داشتن موهای پرپشت نیازی نیست موهای خود را کوتاه کنید، اگر شما با متخصص پوست مشورت کنید اگر موهایتان موخوره داشته باشد، به شما توصیه خواهید کرد که موخوره موهایتان را از بین ببرید، ولی اینکه موهایتان را کوتاه کنید امر درست نمی‌باشد و یک باور غلط است که از گذشته ها در بین مردم رایج بوده و هست.
  1. گول تبلیغات را نخورید

از دیگر راهکارها و روش‌هایی که برای داشتن موهای پرپشت بسیاری از شرکت ها به شما ارائه می‌دهند این است که محصولات خود را معرفی می‌کنند تا شما از آنها استفاده کنید. در واقع از آنجایی که بسیاری از کلاهبرداران می‌دانند مردم مایل هستند موهای پرپشت داشته باشند، محصولاتی تقلبی و با برند های نامشخص تولید می‌کنند و آنها را تبلیغ می‌نمایند تا افراد آنها را خریداری نماید. شما باید بدانید که این محصولات تقلبی هستند و به هیچ عنوان نباید از آنها استفاده کنید، چرا که سلامت موهای شما با این محصولات در خطر می‌افتد. شما باید تنها محصولاتی را خریداری نمایید که از برندهای معتبر تولید می‌شوند و شناخته شده هستند. برای اینکه شما در مورد محصول مورد نظر خود اطلاعات بیشتری به دست آورید بهتر است در مورد آن تحقیقات لازم را به عمل آوردی تا اطمینان پیدا کنید آنها محصولاتی با کیفیت هستند.

موهای پرپشت

  1. شناخت نوع مو

شما برای داشتن موهای پرپشت باید در ابتدا نوع پوست خود را به خوبی تشخیص دهید. برخی از افرادی که موهای چرب دارند باید از شامپوها و محصولات مراقبت از مو که ویژه موهای چرب است استفاده کنند، همچنین برخی از افرادی که موهای خشک دارند باید از محصولاتی که برای موهای خشک است و از آنها محافظت می‌کند استفاده نمایند.

پس این امر که شما نوع موی خود را بشناسید امر بسیار مهم و حیاتی می‌باشد که شما باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید و بر اساس نوع موی خود محصولات مراقبت از آنها را خریداری کنید. همچنین شما باید به نوع ژنتیک خود هم توجه بسیاری داشته باشید، چرا که برخی از افراد که دارای موهای پرپشت هستند به صورت ژنتیکی دارای این موها می‌باشند ولی آنها هم باید به خوبی از موهای پرپشت خود مراقبت نمایند و محصولات مناسبی را برای موهایشان مورد استفاده قرار دهند.
  1. مشورت با متخصص

از جمله دیگر روش‌هایی که برای داشتن موهای پرپشت  توصیه می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از این راهکار همیشه موهای زیبا داشته باشید، این است که با پزشک مشورت کنید. شما زمانی که برای داشتن موهای پرپشت به پزشک مراجعه کنید بعد از اینکه موهای شما را به خوبی معاینه کند بهترین روش را برای اینکه شما موهایی پرپشت داشته باشید معرفی می‌کند تا با استفاده از این روش سلامت و پرپشتی موهایتان را تضمین کنید. دقت داشته باشید که پزشک شما باید تخصص بسیاری در زمینه شناخت پوست و مو داشته باشد تا بتواند موهای پرپشت را برای شما به ارمغان بیاورد.

منبع:
Dermatore.com
Helloglow.co
Stylecraze.com
Rd.com
Skincare.com
Netdoctor.co.uk

4 اردیبهشت 1399 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.