ایجاد چال گونه
29 دی 1399 ۲ دیدگاه

راهکارهای ایجاد چال گونه

مطالب مرتبط:
ایجاد چال گونه

داشتن یک جفت فرورفتگی کوچک و دوست‌داشتنی روی گونه، آرزوی بسیاری از ماست چراکه جذابیت و معصومیت خاصی به چهره می‌بخشد اما همۀ ما خوش شانس نیستیم! فکر می‌کنید راهی برای ایجاد چال گونه وجود داشته باشد؟

چال گونه که امروزه یکی از معیارهای زیبایی به شمار می‌رود، یک نقص کوچک عضلانی است که باعث جمع شدن پوست گونه زمان حرکت شده و فرورفتگی‌ای را روی آن ایجاد می‌کند. اگرچه این جذابیت دوست‌داشتنی معمولاً ژنتیکی است اما افرادی که بدون چال گونه متولد شده‌اند هنوز هم می‌توانند از طرق مختلف این گودی را روی گونه ایجاد کنند! در این مقاله روش‌های مختلف ایجاد چال گونه با جراحی و بدون جراحی را به‌طور مفصل شرح داده‌ایم، با ما همراه باشید.

  • دیمپلاستی یا عمل کاشت چال گونه چیست؟
  • مراقبت‌های قبل و بعد از عمل کاشت چال گونه
  • راهکارهای ایجاد چال گونه بدون جراحی!

دیمپلاستی یا عمل کاشت چال گونه چیست؟

چال گونه نوعی فرورفتگی یا همپوشانی کوچک روی بافت گونه است؛ درواقع یک نقص کوچک عضلانی، که باعث شده پوست گونه زمان حرکت، کشیده شده و درنتیجه آن چال گونه ایجاد شود. این فرورفتگی‌های جذاب روی گونه، ارثی هستند و درصورتی‌که یکی از والدین دارای چال گونه باشد احتمال اینکه فرزندان این فرورفتگی را روی صورت خود داشته باشند بسیار زیاد است. اما مسئله این است که تنها ۲۰ درصد از جمعیت جهان به‌طور طبیعی دارای چال گونه هستند و ۸۰ درصد باقی‌مانده با ناامیدی خواستار این چاله‌های دوست‌داشتنی هستند!

چال گونه نوعی فرورفتگی یا همپوشانی کوچک روی بافت گونه است که در اثر تغییر شکل و کشیده شدن عضلات صورت حین لبخند، ایجاد می‌شود.
دیمپلاستی

عمل کاشت چال گونه که غالباً به آن دیمپلاستی گفته می‌شود یک جراحی زیبایی است که می‌تواند گودی‌هایی با ظاهر طبیعی روی گونه‌ها ایجاد کند. این جراحی تحت تأثیر بی‌حسی موضعی و معمولاً به‌صورت سرپایی انجام می‌شود به این معنی که حین عمل، فرد کاملاً بیدار است؛ درصورتی‌که نیاز به بیهوشی عمومی باشد هماهنگی‌های لازم قبل از عمل انجام خواهد شد. در این جراحی بدون درد، یک برش کوچک داخل گونه ایجاد می‌شود. این برش از داخل دهان انجام می‌شود بنابراین هیچ برش یا زخمی روی سطح پوست دیده نمی‌شود.

اندازه، شکل و عمق گودی‌ها کاملاً متناسب با ویژگی‌های صورت بیمار تنظیم می‌شود. حین عمل کاشت چال گونه یک ابزار نمونه‌برداری در بافت داخلی گونه قرار می‌گیرد که با حرکت‌های چرخشی، بخشی از بافت را برمی‌دارد اما به پوست گونه آسیبی وارد نمی‌کند. بعد از ایجاد برش، بسته به جایی که فرد می‌خواهد چال گونه داشته باشد، بخیه قابل‌جذب از داخل آن عبور داده می‌شود. با این کار پوست، به عضله زیرین متصل شده و چال گونه ایجاد می‌شود. این جراحی معمولاً ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و نیازی به بستری بیمار در بیمارستان نیست. از دیگر مزایای عمل چال گونه این است که فرد بلافاصله بعد از عمل می‌تواند فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرد.

مراقبت‌های قبل و بعد از عمل کاشت چال گونه

ازآنجایی‌که دیمپلاستی یک روش کمتر تهاجمی است لذا قبل از جراحی نیاز به مراقبت خاصی نیست. در جلسه اولیه ویزیت، جراح از شما در مورد اندازه، شکل و عمق گودی سؤال می‌کند. سپس برای تجزیه‌وتحلیل نتایج جراحی، عکسی از فرم صورت شما گرفته می‌شود. برای پارامترهای اساسی در جراحی، ممکن است از شما آزمایش خون و ادرار بگیرند. اگر بیماری خاص یا هرگونه آلرژی دارید پزشکتان را در جریان بگذارید. حداقل ۶ ساعت قبل از عمل کاشت چال گونه، هیچ نوشیدنی یا غذایی نخورید. از مصرف داروهای ضدالتهاب یا داروهایی مانند آسپرین نیز خودداری کنید زیرا می‌توانند خونریزی را حین عمل افزایش دهند. علاوه­براین حداقل برای یک ماه قبل و بعد از عمل، از مصرف سیگار و نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید. همچنین رعایت موارد زیر برای بعد از عمل را جدی بگیرید:

مراقبت¬های بعد از عمل کاشت چال گونه
  • به‌طورکلی دوره بهبودی این جراحی۶ تا ۱۰ روز است و بافت گونه پس از چند هفته کاملاً بهبود می‌یابد.
  • در ابتدا ممکن است با کمی اختلال در حرکات صورت مواجه شوید. بنابراین توصیه می‌شود فعالیت‌های خود را محدود کنید و چند روز اول پس از جراحی، هنگام خواب سرتان را بالاتر از بدن نگه دارید.
  • ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول ممکن است کمی تورم، کبودی و درد داشته باشید که موقتی است و با پیشرفت بهبودی، کاهش می‌یابد.
  • خونریزی بیش‌ازحد حین جراحی یا بعد از آن، از عوارض عمل چال گونه است که با رعایت بهداشت دهان و دندان می‌توان از این امر جلوگیری کرد. عفونت و التهاب، آسیب عصب و عضله صورت و فرورفتگی‌های نامتقارن از دیگر عوارض عمل چال گونه هستند که در موارد نادر رخ می‌دهند. برای جلوگیری از این عوارض، حتماً با یک جراح ماهر و باتجربه مشورت کنید.
  • حداقل برای ۱۵ روز بهداشت دهان و دهان را رعایت کنید. همچنین آنتی‌بیوتیک‌ها را طبق تجویز پزشک مصرف کنید.
  • نتیجه نهایی عمل بعد از یک ماه مشاهده خواهد شد. بااین‌حال شما باید از نوشیدن یا خوردن هر چیز خیلی سرد یا خیلی گرم بپرهیزید زیرا این نوع غذا یا نوشیدنی می‌تواند باعث تب‌خال یا سوختگی شود.

راهکارهای ایجاد چال گونه بدون جراحی!

اگر به‌طور طبیعی چال گونه ندارید، می‌توانید از روش‌های زیر برای ایجاد چال گونه در خانه و بدون جراحی استفاده کنید!:

۱.ایجاد چال گونه با آرایش:

اگر می‌خواهید ایجاد چال گونه را به‌طور طبیعی یاد بگیرید لوازم‌آرایش خود را آماده کنید! ابتدا پرایمر را به‌صورت یکنواخت روی صورت بمالید. یک مداد چشم قهوه‌ای تیره بردارید و نقطه‌ای بالاتر از خط لبخندتان که زمان خندیدن چین می‌خورد را علامت بزنید. از رنگی استفاده کنید که به رنگ پوستتان نزدیک‌تر باشد در غیر اینصورت چال گونه ایجادشده مصنوعی به نظر می‌رسد. سپس با استفاده از سایه چشم و یک برس کوچک، روی نقطه ایجادشده یک هلال کوچک ایجاد کنید. درنهایت با کمک کرم پودر هلال را محوتر کنید.

ایجاد چال گونه با ورزش

۲.ایجاد چال گونه با ورزش:

این تمرین ساده به شما کمک می‌کند تا بدون عمل جراحی، فرورفتگی‌های دوست‌داشتنی را روی گونه‌های خود ایجاد کنید؛ می‌توانید در هر زمان و مکانی آن را انجام دهید. برای این کار کافی است گونه‌هایتان را به داخل بکشید تا لب‌هایتان شبیه لب‌های ماهی شود. برای چند ثانیه عضلات صورتتان را در این حالت نگه دارید و سپس رها کنید. می‌توانید با انگشتان خود فرورفتگی‌ها را فشار دهید و نگه دارید. سپس همان‌طوری که انگشتان خود را روی نقطه موردنظر محکم نگه داشته‌اید سعی کنید لبخند بزنید. این تمرین را برای مدت ۱۰ دقیقه و چند بار در روز تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

۳.ایجاد چال گونه با مداد:

جلوی آینه بایستید و لبخند بزنید. سپس بررسی کنید که می‌خواهید چال گونه را کجای صورت ایجاد کنید. سپس با کمک دو مداد نقاط موردنظر را فشار دهید و نگه دارید. می‌توانید در فواصل معین از روز این کار را برای چند دقیقه تکرار کنید تا به نتایج مطلوب برسید. فقط دقت کنید که نوک مداد یا خودکار تیز نباشد.

اگرچه امروزه به دنیا آمدن با چال گونه یک نعمت محسوب می‌شود! اما برای کسانی که به‌طور طبیعی از این نعمت بی‌نصیب مانده‌اند راهکارهای زیادی مثل عمل کاشت چال گونه وجود دارد که می‌توانند این فرورفتگی جذاب را روی صورت خود ایجاد کنند. علاوه بر این با کمک یکسری حرکات ورزشی و حتی آرایش نیز می‌توان خیلی سریع و بدون جراحی این چاله‌ها را روی گونه ایجاد کرد.
29 دی 1399 ۲ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.