7 اسفند 1398 ۰ دیدگاه

آشنایی با روش‌های پاکسازی پوست توسط پزشک

روش‌های پاکسازی پوست توسط پزشک :

برای معرفی روش‌های پاکسازی پوست که روش های پزشکی باشد باید به پزشک مراجعه کنید تا پوست شما را مورد بررسی قرار دهد و یکی از روش‌هایی را که برای شما مناسب‌تر است را بر روی پوستتان اجرا کند. در واقع باید بدانید پاکسازی پوست اهمیت بسیار زیادی دارد و هر فردی به آن نیاز دارد، چرا که پوست شما با پاکسازی بسیار زیباتر و تمیز می‌شود. روش‌های پاکسازی پوست که به وسیله پزشک معرفی می شود بسیار متنوع می‌باشد و هر یک از این روش‌ها مزیت‌هایی  دارد و با ابزار خاصی انجام می‌شود.

روش‌های پاکسازی پوست

برخی از افرادی که نیاز به پاکسازی بیشتری دارند باید از روش‌های پیشرفته‌تری برای آنها استفاده شود، ولی برخی از افراد دیگر نیازی به روش‌های چندان پیشرفته‌ای ندارند. اینکه کدام یک از روش‌های پاکسازی پوست که توسط پشک معرفی می شود برای شما انجام شود به پزشک شما بستگی دارد  که کدام یکی از آن روش‌ها را برای شما مناسب‌تر بداند. برای اینکه با این روش‌ها آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه آنها را توضیح می‌دهیم.

معرفی روش‌های پاکسازی پوست توسط پزشک :

همانطوری که بیان نمودیم روش‌های پاکسازی پوست که به وسیله پزشک معرفی می شود متنوع می‌باشد و هر یک از این روش‌ها مزیت‌ها و ویژگی‌های خاصی دارد، از آنجایی که شاید شما با این روش‌ها آشنایی نداشته باشید برخی از آنها را در ادامه معرفی می‌کنیم. این روش‌ها عبارتند از :

  1. پیلینگ شیمیایی :

پیلینگ شیمیایی که همان لایه برداری شیمیایی می‌باشد، یکی از روش‌های پاکسازی پوست که به وسیله پزشک معرفی می باشد به شمار می‌رود. پیلینگ به این معنی است که لایه‌هایی از پوست را که فرسوده شده است، با این روش از بین می‌برند. هدف اصلی که در برداشتن لایه‌های فرسوده در این روش دنبال می‌شود این است که، آثار باقیمانده از آکن‌ ها و لک‌هایی که روی پوست ایجاد شده است را از بین ببرد. این روش شیمیایی زمانی که روی پوست شما انجام می‌شود، بستگی به عمق پوست شما و لایه‌های فرسوده‌ای که در پوستتان وجود دارد بین یک روز تا یک هفته زمان می‌برد تا پوسته قبلی را از بین ببرد.

زمانی که پوسته قبلی ریخته می‌شود، یک پوسته جدید جایگزین آن می‌گردد که بسیار پاکیزه و دور از هرگونه آلودگی می‌باشد. یکی از نکاتی که در این روش بسیار اهمیت دارد عمق ماده پیلینگ می‌باشد، اگر عمق این ماده شیمیایی زیاد باشد و در سطح پوست به خوبی نفوذ کند تعداد دفعاتی که شما باید به پزشک مراجعه کنید بسیار کمتر می‌شود، همچنین باید بدانید مدت زمانی که این ماده روی پوست می‌ماند هم تاثیر بسیاری در غلظت این ماده دارد. روش‌های پاکسازی پوست با دانش و آگاهی که پزشک در آن مورد دارد انجام می‌شود و به همین دلیل شما نگران تعداد دفعات و چگونگی آن نباید باشید.

  1. پیلینگ مکانیکی یا Dermaberasion :

یکی از روش‌های پاکسازی پوست که در صورت عمقی‌تر بودن جوش‌ها و آکنه‌های روی پوست، توسط پزشک از آن استفاده می‌شود پیلینگ مکانیکی می‌باشد. در این روش پزشک به وسیله دستگاه‌های خاصی که دارد پوست را ساییده می‌نماید، و این روش تاثیر بسیاری در از ین بردن لایه‌های فرسوده پوست دارد. در واقع شما باید بدانید اگر جوش و آکنه زیادی روی پوست خود دارید این روش تاثیر بسیار بیشتری در از بین بردن آنها دارد. بر همین اساس پزشک زمانی که پوست شما را مشاهده کند به خوبی متوجه می‌شود که شما به این روش مکانیکی نیاز دارید و یا اینکه نیازی نیست از این روش استفاده کنید.

پاکسازی پوست توسط پزشک

  1. پیلینگ لیزری :

پیلینگ لیزری یکی دیگر از روش‌های پاکسازی پوست می‌باشد و پزشک از این روش برای پاکسازی استفاده می کند، که این روش یکی از روش‌های نوین و امروزی به شمار می‌رود. استفاده کردن از این روش به یک پزشک حرفه ای نیاز دارد و باید از دو نوع لیزر برای پاکسازی پوست استفاده شود. یکی از این لیزرها دی اکسید کربن می‌باشد و دیگری اربیم یاگ نام دارد. هر یک از آنها مزیت‌های بسیاری دارد و اینکه شما از کدام یک از روش‌ها استفاده کنید بستگی به نظر پزشک دارد، چرا که تخصص پزشک در این زمینه بیشتر است.

انواع پیلینگ پوست یکی از روش‌های پاکسازی پوست :

همانطوری که بیان نمودیم پیلینگ پوست یکی از بهترین روش‌های پاکسازی پوست به شمار می‌رود که این روش انواع متفاوتی دارد و نوع لایه برداری آن هم متفاوت است. شما برای اینکه از این روش لایه برداری استفاده کنید، پزشک عمق لایه برداری را در پوست شما مشخص می کند و سپس از آن استفاده ‌ی نماید.

پاکسازی پوست

  1. پیلینگ سطحی :

این پیلینگ یکی از روش‌های پاکسازی پوست می‌باشد که نسب به روش‌های دیگر بسیار ملایم‌تر است و توسط پزشک انجام می‌شود. در این نوع لایه برداری نیازی نیست شما بی حس شوید و به صورت سرپایی پزشک برای شما لایه برداری‌تان را انجام ‌می‌دهد، در این روش اپیدرم پوست تحت تاثیر قرار می‌گیرد. شما باید بدانید استفاده از پیلینگ سطحی برای درمان چین و چروک های بسیار ظریف، لکه‌های بارداری، کک و مک، تغییرات رنگ پوست و … انجام می‌شود. پوسته ریزی که در این روش روی پوست شما ایجاد می‌شود ۳ یا ۵ روز بیشتر زمان نمی‌برد. یکی از نکاتی که در این روش وجود دارد و شما باید به آن اهمیت دهید این است که، چین و چروک های صورت به طور کامل حذف نمی‌شوند، به همین دلیل اگر می خواهید نتیجه بهتری به دست آورید باید چندین جلسه به پزشک مراجعه کنید.

  1. پیلینگ متوسط :

پیلینگ متوسط یکی دیگر از روش‌های پاکسازی پوست می‌باشد، که در این روش لایه برداری با دقت بسیار بیشتری بیشتری انجام می‌شود و عمقی‌تر است. ترمیم پوست در این روش ۷ روز الی ۸ روز زمان می‌برد، همچنین باید بدانید در صورتی که نیاز به ترمیم داشته باشد باید تا چند هفته آن را تکرار کنید. یکی از نکاتی که در این روش اهمیت بسیاری دارد و شما باید به آن توجه داشته باشید، سوختگی درجه دو آن می‌باشد، به همین دلیل شما باید تا دو روز در خانه استراحت کنید.

 هدف اصلی که در استفاده کردن از این نوع روش‌های پاکسازی پوست توسط پزشک دنبال می‌شود از بین بردن چین  و چروک‌های خفیف، لکه های پوستی و … می‌باشد، که پزشک به بهترین نحو ممکن این عملیات را روی صورت شما انجام می‌دهد. 

 

  1. پیلینگ عمیق :

کلاژن سازی پوست در این نوع از روش‌های پاکسازی پوست بسیار بیشتر از انواع دیگر است. سوختگی که این روش در پوست ایجاد می‌کند درجه دو می‌باشد و به همین دلیل شما باید تا دو روز در خانه استراحت کنید. عوارض جانبی که در این روش وجود دارد بسیار شدیدتر می‌باشد و به همین دلیل شما باید به تمامی دستورات مراقبتی که پزشک به شما می‌دهد عمل کنید. جایگزینی پوست در این روش ۱۰ الی ۱۴ روز زمان می‌برد و به همین دلیل پوست شما تا چند روز قرمز و ملتهب می‌باشد. استراحت کردن در این نوع از روش‌های پاکسازی پوستیکی از مهمترین مواردی می‌باشد که باید پزشک به آن اهمیت بسیاری می دهد.

مقالات مرتبط:

آشنایی با مراحل پاکسازی

آشنایی با مراقبت‌های بعد از پاکسازی پوست

آشنایی با ابزار پاکسازی پوست ( میکرودرم و اسکین اسکرابر )

 آشنایی با مراحل قبل از پاکسازی پوست

 آشنایی با پاکسازی کردن پوست

آشنایی با دلایل پاکسازی پوست صورت

7 اسفند 1398 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.