لیفت ابرو
23 تیر 1399 ۰ دیدگاه

همه‌چیز درباره لیفت ابرو

همه ما دوست داریم تا زمانی که ممکن است صورتمان صاف و جوان به نظر برسد اما ازآنجایی‌که نمی‌توان از پیری فرار کرد بنابراین باید راه‌هایی برای به تعویق انداختن آن بیابیم. لیفت ابرو که یک عمل زیبایی برای بالا بردن ابروهاست می‌تواند شگفتی‌هایی روی صورت شما بیافریند به‌خصوص برای افرادی که به دنبال درمان‌های ضد پیری هستند! در این مقاله قصد داریم بیشتر در مورد این روش درمانی صحبت کنیم؛ با ما همراه باشید.

لیفت ابرو چیست؟

به‌مرورزمان و با افزایش سن ابروها به سمت پایین حرکت می‌کنند زیرا پوست و بافت نرم آن، قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد، درنتیجه فاصله بین ابرو و مژه نیز کوتاه می‌شود. با افتادگی ابروها صورتتان خسته، عصبانی و ناراحت به نظر می‌رسد اما لیفت ابرو می‌تواند شادابی و جوانی ظاهرتان را به شما بازگرداند.

لیفت ابرو

لیفت ابرو که با عنوان لیفت پیشانی یا جوان‌سازی پیشانی نیز شناخته می‌شود نوعی درمان زیبایی است که باعث بهبود ظاهر ابرو، پیشانی و ناحیه چشم می‌شود. این روش برای از بین بردن پوست اضافه و بازگرداندن عضلات و بافت در پیشانی، به‌خصوص برای افرادی که ابروی افتاده، نامتقارن و خطوط عمیقی روی پیشانی دارند، استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند به‌تنهایی یا با سایر درمان‌های زیبایی صورت مانند جراحی پلک یا لیفت صورت انجام شود.

لیفت ابرو که با عنوان لیفت پیشانی یا جوان‌سازی پیشانی نیز شناخته می‌شود نوعی درمان زیبایی است که باعث بهبود ظاهر ابرو، پیشانی و ناحیه چشم می‌شود.

مزایای لیفت ابرو

لیفت  یکی از محبوب‌ترین روش‌های جوان‌سازی است که می‌تواند با سایر درمان‌های ضد پیری انجام شود. برخی از مزایای لیفت ابرو عبارت‌اند از:

 • کاهش خطوط و چین‌وچروک‌های پل بینی و پیشانی
 • صاف کردن خطوط اخم بین دو ابرو
 • سفت کردن و از بین بردن افتادگی ابرو
 • بهبود افتادگی پلک‌ها
 • بهبود خستگی ظاهری و جوان‌تر به نظر رسیدن فرد

لیفت ابرو

عوارض لیفت ابرو

اگرچه بالا بردن ابروها در افزایش اعتمادبه‌نفس شما تأثیرگذار است اما می‌تواند با عوارضی نیز همراه باشد:

 • جای زخم:

ممکن است جای زخم لیفت باقی بماند و قابل‌مشاهده باشد.

 • تغییر در احساس پوستی:

لیفت  می‌تواند باعث بی‌حسی موقت یا دائمی در پیشانی یا پوست سر شود.

 • عدم تقارن در ابروها:

گاهی بالا بردن ابروها می‌تواند منجر به عدم تقارن ابروها شود اگرچه ممکن است در طول روند بهبود این عدم تقارن از بین برود.

 • مشکلات مو:

لیفت ابرو می‌تواند باعث افزایش یا ریزش مو در محل جراحی شود. اگر ریزش به‌خودی‌خود برطرف نشود می‌توان با برش جای زخم یا پیوند مو آن را درمان کرد.

 • عوارض بیهوشی:

این عمل نیز مانند هر عمل جراحی دیگری ممکن است با خطر خونریزی، عفونت و حساسیت به مواد بیهوشی همراه باشد.

لیفت ابرو

لیفت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

روش استاندارد بیهوشی مورداستفاده برای لیفت ابرو، بیهوشی کامل یا بی‌حسی موضعی است و جراح شما حین عمل تصمیم می‌گیرد که کدام روش بیهوشی برای شما بهتر است. بسته به آناتومی، میزان تصحیح موردنیاز ابرو و نتیجه‌ای که بیمار به دنبال آن است، سه روش برای لیفت ابرو وجود دارد:

 • لیفت آندوسکوپی:

در این روش جراح چندین برش کوچک در پشت خط رویش مو ایجاد می‌کند. سپس یک لوله نازک بلند با یک نور و یک دوربین کوچک نصب‌شده در انتهای آن(آندوسکوپ) را وارد این برش‌ها می‌کند تا ماهیچه‌ها و بافت‌های زیرین پوست را مشاهده کند. سپس با استفاده از ابزاری که از طریق برش دیگر درج‌شده، بافت و پوست پیشانی بیمار را بلند کرده و با بخیه در محل مناسب قرار می‌دهد. در انتها، این برش‌ها با بخیه یا پنس‌های کوچک بسته می‌شوند.

 • لیفت تاج ابرو یا لیفت کلاسیک:

لیفت کلاسیک روشی سنتی برای لیفت ابرو به شمار می‌رود و چون تهاجمی‌تر از سایر روش‌هاست کمتر از آن استفاده می‌شود. در این روش جراح، برشی را پشت خط رویش مو در انتهایی‌ترین قسمت سر( گوش تا گوش) ایجاد می‌کند و پوست پیشانی را کشیده و در موقعیت جدید قرار می‌دهد. سپس پوست و چربی اضافی را برش داده و پوست باقی‌مانده را به پوست سر می‌دوزد. این روش برای افرادی که چین‌وچروک‌های عمیقی روی پیشانی دارند مناسب است اما برای کسانی که دچار طاسی هستند مناسب نیست.

 • لیفت خط ابرو:

در این روش جراح در قسمت بالای پیشانی و ابتدای خط رویش مو برشی ایجاد می‌کند. سپس مقدار کمی از پوست و بافت را از بالای پیشانی تا پوست سر جدا می‌کند. درنتیجه موهای شما به عقب کشیده نمی‌شود. در صورت داشتن خط موی زائد اغلب از لیفت خط ابرو استفاده می‌شود. در این روش ممکن است جای زخم قابل‌مشاهده باشد.

جراحی لیفت ابرو به‌طورمعمول حدود یک تا دو ساعت طول می‌کشد. البته غیر از جراحی از روش‌های موقتی مانند لیزر، بوتاکس و لیفت با نخ نیز می‌توان برای لیفت ابرو استفاده کرد.

مراقبت‌های بعد از عمل لیفت 

 • بعد از عمل لیفت ممکن است کمی درد و تورم و همچنین سفتی را در ناحیه پیشانی تجربه کنید و اثرات آن ممکن است تا ۱۰ روز ادامه داشته باشد اما بعد از دو هفته بهبود می‌یابد. البته دوره بهبود با توجه به نحوه پاسخ بدن، در افراد مختلف متفاوت است.
 • هنگام استراحت سرتان را بالاتر از سطح بدن قرار دهید؛ می‌توانید دو بالشت زیر سر بگذارید.
 • برای تسکین تورم می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • حین بهبود، جای برش‌ها ممکن است دچار خارش یا بی‌حسی شود که احتمالاً با گذشت زمان کاهش می‌یابد. خطوط بخیه نیز با گذشت زمان محو می‌شوند.
 • در مورد از سرگیری فعالیت‌های روزانه مانند شستشو و خشک‌کردن موها یا حمام کردن، از پزشک خود بپرسید؛ به یاد داشته باشید که بهبود تورم ممکن است چند هفته طول بکشد.
 • با تشخیص پزشک، بعد از دو تا چهار هفته می‌توانید فعالیت‌های روزانه و ورزش خود را از سر بگیرید.
 • از انجام فعالیت‌هایی که به سرتان فشار می‌آورد جداً خودداری کنید.
 • بعد از عمل لیفت در صورت تنگی نفس، درد در قفسه سینه و نامنظم شدن ضربان قلب فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

 

خلاصه اینکه همه مراقبت‌های ضد پیری نمی‌توانند به‌طور کامل چین‌وچروک و خطوط را از بین ببرند اما با انجام عمل‌های جراحی مثل لیفت ابرو می‌توانید به‌طور سریع و مؤثر جوانی خود را بازیابید. اگر تجربه­ای در این زمینه داشته‌اید خوشحال می‌شویم با ما به اشتراک بگذارید.
23 تیر 1399 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.