27 اسفند 1398 ۰ دیدگاه

معیارهای شناخت پوست سالم

بدون شک همه شما به خوبی می‌دانید که معیارهای زیادی برای شناخت پوست سالم وجود دارد که باید با آنها آشنایی داشته باشید. در واقع همه ما به خوبی می‌دانیم که پوست یکی از مهمترین بخش‌های بدن به شمار می‌رود که باید از آن مراقبت زیادی نماییم. برای شناخت پوست سالم روش‌ها و راهکارهای بسیاری وجود دارد که شما اگر این راهکارها را جدی بگیرید و به آن توجه داشته باشید می‌توانید به خوبی متوجه شوید که آیا پوست شما سالم است و یا اینکه پوست سالمی ندارید. برخی از افراد هستند که در شناخت پوست سالم قدرت و توانایی تشخیص ندارند و این مسئله به این دلیل است که دانش آنها در این مورد کمتر از دیگران می‌باشد، بر همین اساس در ادامه برخی از روش‌هایی که برای شناختن پوست سالم وجود دارد را بیان می‌کنیم تا اطلاعات شما در این زمینه بیشتر شود.

شناخت پوست سالم

روش‌هایی که در شناخت پوست سالم  وجود دارد

همانطوری که بیان نمودیم برای شناخت پوست سالم باید به برخی از ویژگی‌های پوست خود دقت داشته باشید تا در مورد سالم بودن پوست خود اطمینان کافی را به دست آورید. نشانه هایی که در پوست سالم وجود دارد عبارت می‌باشد از :

  1. رنگ یکنواخت 

یکی از نشانه‌های اصلی که در شناخت پوست سالم می‌توانید به آن دقت نمایید، این است که رنگ تمامی نواحی پوست باید یکنواخت باشد. اگر شما از آن دسته افرادی باشید که پوست سالم و زیبایی دارند در تمامی بخش های پوست خود تمیزی و یکدستی را مشاهده خواهید کرد. زمانی که رنگ پوست یکنواخت باشد نشانه این است که پوست شما سالم و جوان می‌باشد. در صورتی که رنگ پوست شما یکنواخت نباشد و در برخی از نواحی آن رنگ‌های تیره و یا  لکه هایی وجود داشته باشد، به این معنا است که پوست سالم ندارید و دچار مشکل پوستی شده‌اید.باید بدانید که یکدست نبودن پوست شما متاًثر از عوامل بیرونی و درونیست که برای ریشه یابی و تشخیص درست بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید.  

  1. بافت صاف

یکی دیگر از روش‌هایی که در شناخت پوست سالم اهمیت بسیاری دارد و باید به آن توجه داشته باشید، این است که به پوست خود دست بکشید تا صاف بودن آن را متوجه شوید. اگر دست شما با برخی از ناهمواری‌ها برخورد کرد، باید بدانید که پوست شما سالم نمی‌باشد و باید به صورت جدی‌تری به پوست خود نگاه کنید. زمانی که جوش‌های زیادی روی پوست ایجاد می‌گردد، بدون شک ناهمواری‌هایی را در سطح پوست ایجاد می‌کند، بر همین اساس باید به فکر حل کردن مشکل پوستی خود باشید و بتوانید این مشکل را درمان کنید. برخی از مشکلات اینچنین که روی پوست ایجاد می‌شود را شما خودتان به تنهایی می‌توانید درمان کنید ولی برخی دیگر از آنها اگر می‌خواهید درمان کنید باید نزد پزشک متخصص بروید، چرا که پزشک پوست در این زمینه تخصص بیشتری دارد و به راحتی می‌توانید مشکلات پوستی شما را درمان کند.

پوست سالم

  1. آبرسانی

بدون شک شما با پوست‌هایی که بسیار خشک هستند و به آنها آبرسانی نمی‌شود آشنایی دارید، بر این اساس باید بدانید یکی دیگر از معیارهایی که برای شناخت پوست سالم مورد استفاده قرار می‌گیرد و از آن می‌توانید کمک بگیرید، این است که آبرسانی کافی به پوست شما شده باشد. به طور معمول پوست‌هایی که سالم هستند به طور کامل آبرسانی شده‌اند و رطوبت کافی در پوست خود دارند. زمانی که آبرسانی پوست سالم به خوبی انجام شده باشد، بدون شک شما احساس زیبایی زیادی خواهید کرد و آسیب‌های جدی به پوست شما وارد نمی‌گردد.

 برای شناخت پوست سالم و اینکه پوست شما خشک نیست، باید دقت کنید به پوست خود که آیا در برخی از نواحی پوسته پوسته شده و یا نشده است. اگر شما در صورت خود مشاهده نمودید که صورت تان پوسته پوسته شده است، باید بدانید مشکل پوستی در صورت خود دارید  و شما پوست سالمی ندارید. 

 

اینکه شما پوستتان آبرسانی نداشته باشد، به این معنی نیست که تغذیه شما نامناسب است، بلکه در این روش شناخت پوست سالم به این معنی است که از روش‌های افزایش آبرسانی استفاده نکرده‌اید و بر همین اساس پوست شما آبرسانی نشده است. بر همین اساس شما باید برای حل این مشکل نزد پزشک که در زمینه آبرسانی پوست مراجعه کنید تا مشکل آبرسانی پوست شما را درمان کند.

  1. حس ها

حس ها یکی از بهترین معیارها و روش‌های شناخت پوست سالم به شمار می‌رود . اینکه شما صبح زود با احساس سوزش و یا خارش در پوست خود بیدار می‌شوید یعنی مشکل پوستی دارید و بر همین اساس حس شما این موضوع را برایتان مشخص می‌کند. هر یک از این نشانه‌هایی که شما در پوست خود احساس می‌کنید، نشانه بیماری پوستی خاصی می‌باشد، به عنوان مثال زمانی که شما حس می‌کنید خارش زیادی در پوست‌تان وجود دارد، باید بدانید که به کهیرهای پوستی دچار شده‌اید.

پوست

اگر شما چنین حس‌هایی را در پوست خود داشتید باید سریعا نزد پزشک مراجعه کنید تا شما را درمان نماید. برخی از مشکلات که در پوست ایجاد می‌شود بسیار خطرناک است و برخی از آنها حساسیت زا است، به هر صورت شما باید برای درمان آنها به پزشک مراجعه کنید تا با شناخت مشکل پوستی شما، مشکل را رفع کند.

نتیجه گیری در مورد شناخت پوست سالم 

 تمامی مواردی که در بالا بیان کردیم برای شناخت پوست سالم مورد استفاده قرار می‌گیرد و شما می‌توانید با استفاده از این روش ها و معیارهایی که بیان کردیم به خوبی پوست خود را مورد بررسی قرار دهید تا متوجه گردید که آیا پوست سالم و زیبایی دارید. اینکه پوست هر فردی زیبا و بدون عیب باشد، آرزوی هر فردی است و بر همین اساس باید شما با روش‌هایی که پوست را زیباتر می‌کند و جوان تر می‌سازد آشنایی پیدا کنید تا از آنها استفاده نمایید.

از آنجایی که هر نوع پوست دارای ویژگی‌های خاصی می باشد شما باید برای شناخت پوست سالم و استفاده از برخی روش‌ها برای اینکه پوست خود را زیباتر کنید، در ابتدا نوع پوست خود را مشخص نمایید، چرا که برخی از افراد دارای پوست چرب، برخی پوست خشک و … هستند که باید در ابتدا نوع پوست مشخص شود و سپس به فرکر زیباتر نمودن آن باشید.

27 اسفند 1398 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.