14 دی 1398 ۰ دیدگاه

مراقبت از پوست در هوای آلوده

 امروزه از آنجایی که هوا بسیار آلوده است باید به مراقبت از پوست در هوای آلوده اهمیت بسیاری دهید تا به پوست شما آسیبی وارد نشود. از آنجایی که پوست یکی از مهمترین عضو بدن به شمار می‌رود باید به آن رسیدگی و دقت بیشتری داشته باشید، به همین دلیل در مورد نکاتی که درباره مراقبت از پوست در هوای آلوده می‌باشد باید اطلاعات خود را بیشتر کنید. از آنجایی که امروزه بیشتر روزهای هفته هوای آلوده‌ای در سطح شهر وجود دارد باید برای مراقبت از پوست در هوای آلوده نکات مهمی را رعایت کنید، برای اینکه با این نکات مراقبتی آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه برخی از مهمترین نکات را برای شما بیان می‌کنیم.

نکاتی مهم در مورد مراقبت از پوست در هوای آلوده

همانطوری که بیان کردیم بسیاری از افراد امروزه به دنبال نکاتی در مورد مراقبت از پوست در هوای آلوده می‌باشند تا از این طریق پوست خود را از آلاینده‌ها و مواد مضری که در هوا وجود دارد ایمن نگه دارند، برای آشنای بیشتر برخی از نکات مهمی را که در هوای آلوده باید برای مراقبت کردن از پوست خود رعایت کنید را بیان می‌کنیم که آنها عبارتند از :

  1. مرطوب کننده‌ها

یکی از مهمترین کرم‌هایی که شما می‌توانید برای مراقبت از پوست در هوای آلوده استفاده کنید مرطوب کننده ها می‌باشند، این مرطوب کننده‌ها خاصیت آبرسانی به پوست دارند و به همین دلیل اگر پوست شما خشک باشد به عنوان آبرسانی بسیار قوی برای پوست عمل می‌کند. آلاینده‌هایی که وارد پوست شما می‌شوند بعد از مدتی امکان دارد به پوست ضربه جدی وارد کنند، در صورتی که پوست شما خشک باشد این آلاینده‌ها به صورت قوی‌تری پوست شما را تخریب می‌کنند، به همین دلیل سعی کنید از موادی که مرطوب کننده هستند استفاده کنید.
  1. ضد آفتاب

استفاده کردن از ضد آفتاب یکی از مهمترین و اساسی‌ترین اقداماتی می‌باشد که شما در هر صورت باید به آن بی توجه نباشید. ولی باید بدانید برای مراقبت از پوست در هوای آلوده به ضد آفتاب خود و استفاده مداوم از آن باید حساسیت بیشتری نشان دهید، چرا که موادی که درون ضد آفتاب می‌باشد بسیار قوی است و مانع ورود مواد دیگر مانند آلاینده‌های آلوده می‌گردد.

مراقبت از پوست

همه ما به خوبی می‌دانیم هوای آلوده لایه ازن را تخریب می‌کند و به همین دلیل اگر درون پوست وارد شود اثرات مخرب‌تری را به وجود می‌آورد. بر این اساس توصیه جدی ما به شما این است که در هوای آلوده به استفاده کرده از این کرم ها دقت بیشتری داشته باشید و حتی در روزهایی که هوا ابری است و آفتابی در آسمان وجود ندارد از این کرم استفاده کنید. بسیاری از پزشکان و متخصصانی که در این زمینه تجربه و دانش زیادی دارند به افراد توصیه می‌کنند که برای مراقبت از پوست در هوای آلوده حتما از ضد آفتاب استفاده نمایند.

  1. نوشیدن آب

در هر صورت نوشیدن آب یکی از الزامی‌ترین اقداماتی می‌باشد که شما باید آن را جدی بگیرید و روزانه ۸ لیوان آب بنوشید، ولی در هوای آلوده و برای مراقبت از پوست در هوای آلوده باید به این نکته توجه بیشتری نشان دهید. زمانی که شما آب زیادی را در روزهای آلوده بنوشید آبرسانی به پوست شما با کیفیت بهتری انجام می‌شود و از این طریق رشد سلول‌های پوست و گردش خون در پوست را بسیار بیشتر می‌کند. از آنجایی که نوشیدن برخی از آب‌های آلاینده دار امکان دارد به پوست شما آسیب جدی‌تری را وارد کند، بر همین اساس سعی کنید از آب‌هایی که سالم هستند استفاده کنید. به طور کلی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها پزشکان نوشیدن آب را توصیه می‌کنند که برای مراقبت از پوست در هوای آلوده هم به این نکته بسیار مهم اهمیت می‌دهند.

مراقبت از پوست در هوای آلوده

  1. مواد لایه بردار

یکی دیگر از مهمترین موادی که استفاده کردن از آن برای مراقبت از پوست در هوای آلوده تاثیر بسیاری دارد و بیشتر متخصصان پوست و پزشکان آن را توصیه می‌کنند مواد لایه بردار و یا همان اسکراب می‌باشد. از آنجایی که آلودگی هوا حساسیت و بستر عفونت‌های پوستی را بسیار بیشتر می‌کند باید از موادی استفاده کنید که آلاینده‌های پوستی را به طور کلی از بین ببرد. شما باید هر روز صورت خود را با مواد و پاک کننده‌هایی که مخصوص هستند شستشو دهید تا از این طریق از پوست شما مراقبت شود.

  1. مواد مکمل

یکی از مهمترین موادی که در بدن با آلاینده‌ها و آلودگی‌های پوستی مقابله می‌کند و آنها را از بدن دور می‌کند ویتامین سی می‌باشد، به همین دلیل شما می‌توانید در روزهایی که هوا آلودگی بیشتری دارد برای مراقبت از پوست در هوای آلوده مصرف ویتامین سی خود را نسبت به روزهای دیگر بیشتر کنید. در برخی از موارد ویتامین سی که شما از غذاها و خوراکی‌هایی خود دریافت می‌کنید بسیار کمتر از حد مجاز می‌باشد، به همین دلیل باید تحت نظر پزشک و متخصص مصرف آن را بیشتر کنید تا به خوبی این ویتامین بتواند از آلاینده‌های پوستی که در بدن شما به وجود می‌آیند دفاع کند.

آلودگی هوا

  1. سیگار کشیدن ممنوع

جالب است بدانید که اثر سیگار کشیدن بر روی پوست مانند اثر آلودگی هوا بر روی پوست می‌باشد، بر همین اساس اگر می‌خواهید به خوبی نکات مراقبت از پوست در هوای آلوده را رعایت کنید بهتر است  سیگار کشیدن خود را کنار بگذارید. دود سیگار نه تنها برای خود فردی که آن را مصرف می‌کند بلکه برای افرادی که در کنار او هم هستند بسیار ضرر دارد و موجب چین و چروک‌های بسیاری در سطح پوست آنها می‌شود. کلاژن یکی از مهمترین فیبرهای پوستی می‌باشد که با آلودگی‌ها از بین می‌رود و اگر سیگار هم به این آلودگی اضافه شود سرعت از بین رفتن کلاژن بسیار بیشتر می‌گردد.

  1. خوردن غذاهای حاوی آنتی اکسیدان

برخی از خوراکی ها هستند که آنتی اکسیدان بسیاری در آنها وجود دارد، آنتی اکسیدان از آنجایی که قدرت بسیاری برای مراقبت از پوست در هوای آلوده دارد، بهتر است بیشتر خوراکی‌هایی را در هوای آلوده استفاده کنید که آنتی اکسیدان دارند. خوراکی‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرند بسیار متنوع می‌باشند و هر یک از آنها ویژگی‌های متنوعی دارند، برخی از این خوراکی‌ها شامل بادمجان، سیر، ماهی، تخم مرغ، بروکلی و … می‌باشد که هر یک از آنها ویژگی‌های گوناگونی دارد. شما باید برخی از خوراکی‌هایی را که آنتی اکسیدان بیشتری دارند را انتخاب کنید و روزانه از یکی از آنها استفاده نمایید.

مراقبت از پوست صورت

پزشکان و متخصصانی که در زمینه مراقبت از پوست در هوای آلوده اطلاعات و دانش بیشتری دارند بهتر می‌توانند به شما کمک کنند، به همین دلیل بهتر است برای مراقبت از پوست خود با پزشکان و متخصصانی که تجربه بیشتری دارند مشورت کنید تا آنها بهترین مواد و خوراکی ها را در آلودگی‌ هوا به شما معرفی کنند.

14 دی 1398 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.