ماساژ، راهی برای پاکسازی و سفت کردن صورت
8 مرداد 1397 ۰ دیدگاه

ماساژ، راهی برای پاکسازی و سفت کردن صورت

ماساژ، راهی برای پاکسازی و سفت کردن صورت

صورت انسان نیاز به مراقبت داشته و همانطور که بقیه اعضای بدن نیاز به ورزش و ریلکس کردن دارد عضلات زیر پوست، به خصوص پوست صورت نیز نیاز به ریلکس کردن دارد. با کمک ماساژِ صورت، هم می توان آن را به شکل صحیح پاکسازی نمود و هم به سفت شدن آن برای جلوگیری از چین و چروک زودرس و پیری یاری رساند. در اینجا یکی از راه های صحیح ماساژ صورت را خدمتتان ارائه می کنیم.

۱- روی پوستتان لایه ای روغن اعمال کنید.

روغن کمک می کند تا انگشتان شما به راحتی بر روی صورت صورت حرکت کند و از کشیده شدن پوست جلوگیری می کند. همچنین سلامت پوست را تضمین می کند و ظاهر خطوط و چین و چروک را از بین می برد. یک لایه سبک از یکی از روغن های زیر را روی پوست صورتتان اعمال کنید:
برای پوست خشک: روغن نارگیل یا روغن آرگان.
برای پوست متوسط: روغن بادام یا ججوبه.
برای پوست چرب: روغن ججوبه یا مرطوب کننده مورد علاقه.

 

۲- ماساژ دادن اطراف و گوشه های دهان.

ماساژِ پاکسازی کننده، تمرکزش بر روی مناطقی از پوست است که تمایل دارید. با استفاده از انگشتان خود، حرکات دایره ای کوچک را روی خطوط در هر دو طرف دهان خود قرار دهید. همیشه فشار را رو به بالا بیاورید و سعی کنید به جای کشیدن پوست آن را بلند کنید و فشار دهید. یک دقیقه به این کار ادامه دهید.

۳- ماساژ نواحی مختلف صورت

بر روی سیب گونه های خود حرکات دایره ای را مانند کوک کور انجام دهید. مانند گوشه های لب ها پوست را ضربه زده و بلند کنید. حرکات ا به سمت بالا انجام دهید و فشار انگشتان دست خود را به سمت داخلی صورت بیاورید. سپس به کناره های صورت و پشت سرتان دست ها را حرکت دهید. این کار را یک دقیقه ادامه دهید.

مراقبت از پوست در سنین مختلف
۴- ماساژ چشم ها.

انگشتان دست خود را به آرامی گوش های خود قرار دهید و سپس آنها را در اطراف گوشه های بیرونی چشم خود قرار دهید. به آرامی آنها را زیر چشمان خود قرار دهید و انگشتان خود را در گوشه های چشم خود ببندید. در دو طرف بینی و در کنار خطوط چهره این کار را ادامه دهید. این حرکت را برای یک دقیقه تکرار کنید.
ماساژ چشم به شما کمک می کند تا این نواحی را پاکسازی کنید.
در صورت لزوم از روغن اضافی استفاده کنید تا حرکت انگشتانتان باعث کشیده شدن پوست ظریف اطراف چشم نشود.

۵- حالا ماساژ پیشانی را شروع کنید!

این ماساژ برای کسانی که پیشانی شان خطوط افقی دارد بسیار مناسب است. دست ها خود را به طرف یکدیگر به صورت عمودی قرار دهید، انگشتان دست ها را روی پیشانی خود قرار دهید. حرکات زیگزاکی را از یک دست به دست دیگر انجام دهید. به طوری که به آرامی پوست پیشانی خود را بالا و پایین بکشید. این حرکت را در طول یک دقیقه تمام در پیشانی خود ادامه دهید.

۶- ماساژ خط خفگی.

خطوط عمودیِ بالای بینی می توانند به صورت افقی ماساژ داده شوند. انگشتان خود را به طور افقی در خطوط خالی صورت خود قرار دهید. به آرامی انگشتان را به عقب و جلو ببرید تا پوست را خارج از موقعیت معمول قرار دهید.

۷- دوباره ماساژ را روی همه نواحی صورت تکرار کنید

به آرامی ماساژ هر بخش از چهره خود را دوباره تکرار کنید. هنگامی که ماساژ به پایان رسید، احساس می کنید که پوست شما جوان تر شده است. برای گرفتن بیشترین نتیجه این ماساژ را هر روز تکرار کنید.

ماساژ با فیس براش

فیس براش وسیله ای است که کار ماساژ را برای شما آسان می کند. به جای خسته کردن دست ها می توانید این کار را با فیس براش انجام دهید چون سرعت بیشتری دارد و عملکرد ملایم آن به پوست آسیب نمی زند. برای این نوع ماساژ یعنی ماساژ پاکسازی فیس براش گزینه بسیار مناسبی است. در ضمن فیس براش شستشوی صورت را ۶ برابر بهتر از حالت معمول انجام می دهد. این وسیله باعث ریلکس شدن عضلات زیر پوست شده، جوش های سرسیاه را از بین می برد و مانع بروز چین و چروک زودرس می شود. از فیس براش برای پخش کردن مواد آرایشی بر روی صورت هم می توان استفاده کرد.برای مشاهده فیس براش اینجا کلیک کنید.

8 مرداد 1397 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.