2 دی 1398 ۱ دیدگاه

عوارض استفاده از قرص‌های لاغری

بسیاری از افرادی که از قرص‌های لاغری استفاده می‌کنند در مورد عوارض استفاده از قرص‌های لاغری اطلاعاتی ندارند. در واقع از آنجایی که امروزه افراد زیادی به دنبال لاغر کردن خود هستند دست به هر کاری می‌زنند و یکی از این کارها استفاده کردن از قرص‌‌های لاغری می‌باشد، در صورتی که عوارض استفاده از قرص‌های لاغری بسیار خطرناک است و بدون شک اگر از عوارض آن آگاهی داشته باشند از آنها استفاده نمی‌کنند. برای اینکه با عوارض استفاده از قرص‌های لاغری آشنایی بیشتری داشته باشید و از خوردن آنها پرهیز کنید باید با برخی از عوارض قرص‌های لاغری آن آشنایی داشته باشید، به همین دلیل در ادامه برخی از عوارض آن‌ها را نام می‌بریم.

معرفی عوارض استفاده از قرص‌های لاغری

همانطوری که بیان کردیم بسیاری از افراد در مورد عوارض استفاده از قرص‌های لاغری اطلاعاتی ندارند و اگر در مورد عوارض قرص‌های لاغری اطلاعات کاملی داشته باشند از آنها استفاده نمی‌کنند. برخی از این عوارض عبارتند از :

  1. اعتیاد آور بودن برخی از آنها 

بر اساس تحقیقاتی که بر روی قرص‌های لاغری انجام شده است، بسیاری از محققان به این نتیجه رسیده‌اند که فوایدی را که در مورد قرص‌های لاغری تبلیغ می‌کنند واقعیت ندارد، به همین دلیل باید به خوبی در مورد عوارض قرص‌های لاغری اطلاعات کاملی داشته باشند. یکی از مهمترین عوارض استفاده از قرص‌های لاغری این است که برخی از آن‌ها اعتیاد آور می‌باشد. شما به جای اینکه رژیم غذایی خود را رعایت کنید، عادت می‌نمایید که از این قرص‌ها استفاده کنید و این قرص‌ها هیچ فایده ای برای شما ندارند بلکه به بدن شما آسیب جدی وارد می‌کنند.

  1. بروز مشکلات کبدی 

به دنبال تولید کردن قرص‌های لاغری، سازمان غذا و دارو اعلام کرد که این قرص‌ها عوارض بسیاری دارند و باید افراد به طور جدی از خوردن آنها جلوگیری کنند. از جمله دیگر عوارض استفاده از قرص‌های لاغری این است که به کبد آسیب جدی وارد می‌کند و اگر شما استفاده از آنها را ادامه دهید کم کم کبد خود را از دست می‌دهید. بر این اساس اگر دچار زردی چشم، مدفوع تیره، خارش و ادرار تیره شدید باید سریعا مصرف آنها را متوقف کنید.

همچنین یکی دیگر از عوارض مهم استفاده کردن از آنها و اینکه دچار نارسایی کبد می‌شوید این است که اشتهای خود را از دست می‌دهید. بر این اساس اگر تبلیغ هایی را به عنوان اینکه اشتهای شما کم می‌شود، در یک هفته لاغر می‌شوید و … را مشاهده کردید به هیچ عنوان به آنها اعتماد نکنید، چرا که این تبلیغ ها همه دروغ است و در صورت استفاده از آنها بدون شک به بدن شما آسیب جدی وارد می‌شود.

 

  1. دچار افسردگی، سکته مغزی و … می‌شوید 

از آنجایی که عوارض قرص‌های لاغری بسیار خطرناک می‌باشد، سازمان غذا و دارو در سال ۲۰۰۸ مصرف آن‌ها را ممنوع کرد تا هیچ کس از آن‌ها استفاده نکند. سازمان غذا و دارو نگرانی بسیاری در مورد ترکیبات غیرمجاز درون قرص‌های لاغری دارد و به همین دلیل در مورد عوارض استفاده از قرص‌های لاغری هشدار جدی داده است. سیبوترامین یکی از ماده‌های بسیار خطرناکی می‌باشد که در این داروها وجود دارد، چرا که این ماده فشار خون را بسیار بالاتر می‌برد و همچنین فرد دچار تشنج، حمله قلبی، تپش قلب و سکته مغزی می‌شود. یکی دیگر از ماده‌هایی که در این محصولات وجود دارد و بسیار خطرناک می‌باشد ریمونوبانت است که فروش این دارو در ایالت متحده آمریکا ممنوع است، چرا که موجب افسردگی و بیماری‌های روانی در فرد می‌شود.

عوارض استفاده از قرص‌های لاغری

عوارض قرص لاغری

  1. بی خوابی و بی قراری 

یکی دیگر از عوارض استفاده از قرص‌های لاغری که بسیار خطرناک می‌باشد، بی‌خوابی است، این عوارض قرص لاغری جانبی است، و فرد در صورت استفاده از آنها در سیستم خوابش مشکلاتی به وجود می‌آید و به خوبی نمی‌تواند در ساعت‌های مشخصی که قبلا می‌خوابیده است بخوابد. افرادی که در ساعات معینی می‌خوابند و بیدار می‌شوند باید بدانند که با مصرف این داروها بدون شک در سیستم خواب آنها مشکلاتی به وجود می‌آید. بی قراری کردن یکی دیگر از عوارض استفاده از قرص‌های لاغری می‌باشد که به این مورد هم بسیار باید دقت داشته باشید. در واقع عوارضی که این قرص ها دارند بسیار زیاد می‌باشد و اگر از آنها مصرف کنید شک نداشته باشید که برایتان هیچ سودی نخواهد داشت.

قرص‌های لاغری

عوارض قرص لاغری

  1. اسهال، سردرد، خشکی دهان و …. 

عوارض جانبی که در مصرف قرص‌های لاغری وجود دارد بسیار زیاد می‌باشد و شما زمانی که این عوارض را مشاهده کردید بدون شک باید مصرف آنها را قطع کنید. اسهال، خشکی دهان، سردرد و …. از جمله عوارض استفاده از قرص‌های لاغری می‌باشد که شما باید به این موارد دقت بسیاری داشته باشید و اگر نمی‌خواهید این عوارض را در خود احساس کنید از مصرف این قرص ها به طور جدی خودداری کنید.

عوارض استفاده از قرص‌های لاغری

عوارض قرص لاغری

 

عوارض استفاده از قرص‌های لاغری تحت نظر کدام سازمان مشخص می‌شود ؟

بسیاری از افرادی که در مورد عوارض قرص‌های لاغری اطلاعاتی ندارند و تبلیغ آنها را می‌شنوند، بر این باور هستند که این قرص‌ها تاییده خود ار از سازمان غذا و دارو گرفته‌اند و مجاز می‌باشند. در صورتی که این دسته از افراد باید بدانند سخت در اشتباه هستند و این قرص‌ها به هیچ عنوان تاییده خود را دریافت نکرده‌اند. در واقع اگر می‌خواهید در مورد عوارض استفاده از قرص‌های لاغری اطلاعات بیشتری داشته باشید و مطمئن شوید که آیا واقعا این قرص‌ها را سازمان غذا و دارو تایید کرده‌اند باید به اثر گذاری و بی‌خطر بودن آن که در درون جعبه‌های آنها ارائه شده است توجه بسیاری نشان دهید.

شرکت های تولید کننده این قرص‌ها شواهدی را از اثر گذاری داروها را بیان می‌کند که این شواهد را سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار می‌دهد تا مشخص کند آیا این محصول خطری دارد و یا اینکه بی خطر است و می‌توان به آن اعتماد کرد. به طور کلی مصرف این داروها تاییده کاملی ندارد، چرا که عوارض استفاده از قرص‌های لاغری نسبت به فواید آن بسیار بیشتر است و شما باید با عوارض قرص‌های لاغری آشنایی کاملی داشته باشید که در بالا برخی از مهمترین آن‌ها را بیان کردیم. افرادی که سازنده این قرص‌ها هستند ادعا می‌کنند که آن‌ها فواید بسیاری دارند، در صورتی که باید بدانید شواهد محکمی در مورد این ادعاها وجود ندارد.

عوارض استفاده از قرص لاغری بسیاری از کسانی که می‌خواهند در مورد عوارض استفاده از قرص‌های لاغری اطلاعات بیشتری داشته باشند باید در مورد تاییده آنها از سازمان غذا و دارو مطمئن شوند، ولی باید بدانید که سازمان غذا و دارو این قرص‌ها را چندان تایید نمی‌کند و به افراد در مورد عوارض آنها هشدار جدی می‌دهد. بنابراین اگر می‌خواهید وزن خود را کم کنید با به نزد افرادی که در زمینه لاغری تخصص دارند مراجعه کنید.

نکته

برای جلوگیری از این عوارض به شما پیشنهاد می‌کنیم که از رژیم غذایی لاغری طبیعی استفاده کنید. می‌توانید برای آشنایی بیشتر با رژیم‌ها مقاله ما در زمینه  رژیم غذایی لاغری را مطالعه نمایید. همچنین می‌توانید  دیگر مقالات ما در زمینه چاقی و لاغری را در دستبه بندی سبک زندگی مطالعه نمایید.

2 دی 1398 ۱ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.

1 دیدگاه برای عوارض استفاده از قرص‌های لاغری

سلام بنده دیشب قرص ال کارنتین دو عدد استفاده کردم …افت قندخون …سرگیجه شدید..حالت تهوع داشتم ساعت 4 صبح با تشنگی شدید بیدار شدم و الان از خشکی گلو شدید خوابم نمیبره …خواهش میکتم مراقب باشید