15 دی 1398 ۰ دیدگاه

شستشوی پوست خشک

  بسیاری از افرادی که پوست خشک دارند در مورد شستشوی پوست خشک اطلاعات زیادی ندارند، به همین دلیل شاید پوست خود را به گونه‌ای شستشو دهند که بعد از مدتی دچار آسیب جدی شود. این دسته از افراد باید برای مراقبت کردن از پوست خود و همچنین در مورد شستشوی پوست خشک اطلاعات بیشتری به دست آورند تا به بهترین نحو ممکن بتوانند صورت خود را شستشو دهند.

 

اگر شما به صورت روزانه پوست خود را به خوبی بشویید، منافذ آن از آلودگی‌هایی که امکان دارد در درون پوست وجود داشته باشد پاکیزه می‌گردد، شما اگر از آن دسته افرادی هستید که پوست حساسی دارد باید به درستی به پوست خود رسیدگی نمایید که روشهای شستشوی پوست خشک بسیار متفاوت می‌باشد و هر یک از این روش‌ها ویژگی‌های متنوعی دارد، برای اینکه با این روش‌ها و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه برخی از مهمترین آنها را معرفی می‌کنیم.

روش های شستشوی پوست خشک

همانطوری که بیان کردیم شما باید برای شستشوی پوست خشک از برخی از روش‌هایی که شناخته شده هستند و پزشک متخصص پوست آنها را توصیه می‌کند استفاده کنید، برخی از مهمترین این روش‌ها که بسیاری از افراد باید از آن استفاده کنند، عبارت می‌باشد از :

  1. استفاده از شوینده های آبرسان

از آنجایی که پوست‌های خشک رطوبت زیادی ندارند، آب چندان مطلوبی هم در پوست خود نخواهند داشت، به همین دلیل برای شستشوی پوست خشک حتما باید از شوینده‌هایی که آبرسان هستند استفاده کنید. این شوینده‌ها در انواع متعددی تولید می‌شوند که هر‌یک از آنها ویژگی‌های گوناگونی دارند. شما برای اینکه یکی از بهترین نوع آن را خریداری نمایید باید از پزشکان و متخصصانی که در این زمینه تجربه دارند کمک بگیرید. استفاده کردن از این شوینده‌ها هر صبح و هر شب به افرادی که پوست خشک دارند توصیه می‌شود.

شستشوی پوست صورت

دقت داشته باشید که اگر پوست شما بیش از حد خشک می‌باشد باید برای شستشوی پوست خشک و استفاده کردن از این شوینده‌ها دقت بیشتری داشته باشید، چرا که چربی‌های صورت شما از این طریق به خوبی از بین می‌رود، به همین دلیل سعی کنید بهترین و ملایم‌ترین شوینده‌ها را برای پوست خود انتخاب کنید، چربی‌هایی که سطحی هستند و بر روی پوست نشسته‌اند با استفاده کردن از این شوینده‌ها به طور کامل از بین می‌روند.

  1. میسلار واترها

این نوع از موادی که برای شستشوی پوست خشک مورد استفاده قرار می‌گیرند، پوست را آرام تر می‌کنند و موجب می‌شوند که پوست دچار التهاب و یا آسیبی نشود. نیاسین امید یکی از بهترین موادی می‌باشد که در این ماده‌های شوینده قرار دارد که پوست را آرام می‌نماید و همچنین از اینکه پوست دچار التهاب شود جلوگیری می‌کند، یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده آن هیالورونیک اسید می‌باشد که این ماده رطوبت پوست را به خوبی حفظ می‌کند و می‌تواند پوست را از آلودگی‌هایی که در درون آن وجود دارد پاکسازی نماید. املاح و ترکیباتی که در این نوع مواد شوینده وجود دارد، بسیار عالی و ایده آل می‌باشد، بر همین اساس به بسیاری از کسانی که پوست خشک دارند استفاده کردن از این ماده های عالی را توصیه می‍نماییم.

  1. صابون‌های مخصوص

صابون‌هایی که معمولی هستند برای شستشوی پوست خشک به هیچ عنوان مناسب نمی‌باشند و به پوست آسیب جدی وارد می‌کنند. دقت داشته باشید حتی کسانی که پوست‌های چرب هم دارند نباید از صابون‌های معمولی استفاده کنند، چرا که در صورت خود احساس کشیدگی می‌کنند و این احساس اصلا برای پوست مناسب نمی‌باشد. شما برای انتخاب کردن صابون برای شستشوی صورت خود باید از پزشکان و متخصصانی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید، چرا که آنها تخصص و دانش بیشتری در مورد شستشوی پوست خشک دارند و می‌توانند بهترین نوع صابون شستشو را به شما معرفی کنند، این صابون‌ها متنوع هستند و هر یک از آنها ویژگی‌های گوناگونی دارند.
  1. پدهای آرایش پاک کن

پدهای آرایشی یکی از بهترین انتخاب‌هایی می باشد که برای شستشوی پوست خشک از آنها استفاده کنید. این پدها تمامی آلودگی‌هایی را که در صورت وجود دارد را به خوبی از بین می‌برد، البته دقت داشته باشید که باید از مواد عالی و با‌کیفیتی برای پوست صورت خود استفاده کنید و سپس با استفاده از این پدهای آرایش پاک کن آلودگی‌های روی صورت خود را به خوبی از بین ببرید.

شستشوی پوست

این نوع از پدها به عنوانی یکی از بهترین جایگزین‌های صورت به شمار نمی‌روند و شما در صورتی می‌توانید از آنها استفاده کنید که دسترسی به آب نداشته باشید، چرا که باید بدانید هیچ ماده‌ای مانند آب نمی‌تواند صورت شما را به خوبی تمیز کند. در انتخاب این پدها باید دقت داشته باشید که نوع نرم و پنبه‌ای آن را انتخاب کنید، چرا که برخی از آنها بافت بسیار خشکی دارند و به همین دلیل به پوست‌های خشک آسیب جدی وارد می‌کنند.

  1. مرطوب کننده‌ها

استفاده کردن از مرطوب کننده برای شستشوی پوست خشک بسیار مناسب می‌باشد و در واقع باید بدانید استفاده کردن از آنها اهمیت ویژه‌ای دارد. پوست‌هایی که خشک هستند باید روزی ۳ بار به طور کامل مرطوب شوند. کرم‌ها و روغن‌هایی که برای پوست چرب مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار عالی و بی نقص می‌باشد، ولی دقت داشته باشید که در انتخاب کردن آنها باید بهترین و با کیفیت‌ترین آنها را خریداری کنید، چرا که برخی از آنها کیفیت مناسبی ندارند و پوست شما را حساس‌تر می‌کنند، به همین دلیل از پزشک و یا متخصصی که در این زمینه تجربه بیشتری دارد راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید، چرا که آنها به خوبی می‌توانند شما را راهنمایی کنند.
  1. شستشو با دست

یکی از نکاتی که در شستشوی پوست خشک بسیار اهمیت دارد و شما باید به این موضوع اهمیت زیادی دهید، این است که حتما صورت خود را با دست‌هایتان بشویید، برخی از افراد سعی می‌کنند صورت خود را با لیف‌ها و یا اسفنج‌های مخصوصی شستشو دهند که این روش بسیار غلط می‌باشد. اگر شما با دست می‌خواهید صورت خود را شستشو دهید باید به آرامی به صورت خود مواد شوینده را بزنید و سپس بعد از اینکه تصمیم گرفتید از آب استفاده کنید باید به آرامی آب را به روی صورت خود بزنید. استفاده کردن و شستشو با آب بسیار حائز اهمیت است، بنابراین هیچ ماده‌ای را به آب ترجیح ندهید.

شستشوی پوست خشک

شما برای شستشوی پوست خشک اگر اطلاعات زیادی ندارید می‌توانید از پزشکان و یا متخصصانی که در این زمینه تجربه بیشتری دارند کمک بگیرید، آنها به خوبی می‌توانند شما را در این زمینه کمک کنند، چرا که دانش و علم لازم و کافی را در این مورد دارند. بر این اساس کسانی که پوست خشک دارند بهتر است به پزشک و یا متخصص ماهر و متبحری مراجعه کنند تا به بهترین نحو ممکن صورت خود را هر روزه بشویند.

مقالات مرتبط:

روش‌های شستشوی صورت ، ۵ راه برای شستشوی پوست خشک و حساس ، چگونگی شستشوی پوست جوشدار ، راهکاره‌های ساده برای مراقبت از پوست خشک

15 دی 1398 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.