21 مهر 1398 ۰ دیدگاه

تاثیر ماساژ بر صورت و بدن

اگر از آن دسته افرادی هستید که از پیری گریزانید و دوست دارید همیشه جوان بمانید ماساژ صورت را فراموش نکنید. ماساژ صورت به صورت منظم و روزانه کمک می‌کند تا پوست شما طراوت و زیبایی خود را حفظ کند و دچار افتادگی نشود. به علاوه ماساژ صورت در افزایش زیبایی چهره هم مؤثر است. در این مقاله با چند مدل ماساژ صورت آشنا خواهید شد.

ماساژ چه تأثیری بر صورت و بدن دارد؟

ماساژ صورت نوعی ورزش برای عضلات صورت است که کمک می‌کند تا گردش خون در صورت بهتر جریان پیدا کند. در نتیجه اکسیژن رسانی به سلول‌های پوست بیشتر می‌شود و مواد غذایی هم به اندازه کافی به سلول‌ها می‌رسد که نتیجه نهایی روشن‌تر شدن رنگ پوست و افزایش طراوت و شادابی آن است. با ماساژ دادن، عضلات سفتی خود را حفظ می‌کنند و شل و افتاده نمی‌شوند. علاوه بر تاثیراتی که ماساژ دادن بر روی شادابی و طراوت پوست دارد، می‌تواند باعث افزایش آرامش و رفع تنش‌های عصبی در فرد شود و برای درمان سر درد هم مفید است.

 

قبل از ماساژ صورت چه اقداماتی باید انجام داد؟

ابتدا باید صورت خود را از آرایش پاک کنید و آن را کاملا تمیز بشویید و اجازه دهید خشک شود یا اگر عجله دارید با حوله خشک نمایید. سپس دستان خود را تمیز بشویید و خشک نمایید. می‌توانید فقط با دست صورتتان را ماساژ دهید یا اینکه همزمان با ماساژ صورت از یک روغن یا سرم هم استفاده نمایید. اگر قصد دارید صورتتان را با کرم یا روغن خاصی ماساژ دهید بهتر است قبل از ماساژ کمی بخور دهید تا منافذ پوستتان بازتر شود و ماده مورد نظر بیشتر جذب پوست شما شود.

می‌توانید برای ماساژ صورت خود از دستانتان کمک بگیرید یا اینکه از ماساژورها استفاده نمایید. انواع مختلفی از ماساژورهای مخصوص صورت در بازار موجود است. ماساژور صورت کیوت اسکین را می‌توانید به راحتی از فروشگاه اینترنتی کیوت اسکین تهیه نمایید.

ماساژ صورت

هنگام ماساژ صورت به چه نکاتی باید توجه داشت؟

سعی کنید هنگام ماساژ دادن کاملا آرامش داشته باشید و وقت کافی برای این کار بگذارید. ماساژ صورت باید به آرامی انجام شود. هنگام ماساژ دادن فشار متوسطی روی صورت خود اعمال کنید. مواظب باشید پوست خود را بیش از حد نکشید.

ماساژ صورت چگونه انجام می‌شود؟ 

ماساژ صورت

مسیر حرکت انگشتان دست برای ماساژ

ماساژ پیشانی

برای ماساژ صورت خود، کار را از بخش بالایی صورت شروع نمایید. ابتدا از پیشانی شروع کنید و با انگشتان از ابرو به سمت خط رویش مو حرکت نمایید. این کار باعث از بین رفتن یا محو شدن خطوط اخم روی پیشانی می‌شود.

ماساژ ابروها

بعد از پیشانی نوبت به ابروها می‌رسد. برای ماساژ ابروها از انگشت اشاره و انگشت شست استفاده نمایید. .حرکت را از وسط دو ابرو شروع کنید و همزمان با هر دو دست به سمت خارجی صورت حرکت نمایید. ابروها را طوری ماساژ دهید که انگار نیشگون می‌گیرید.

ماساژ پلک‌ها

برای ماساژ پلک‌ها سه مرحله را باید طی کنید:

  1. اول این که انگشتان اشاره خود را گوشه چشمتان بگذارید و به سمت ابرو و بالای ابرو حرکت دهید.
  2. در مرحله دوم، انگشتان اشاره را زیر ابرو و در کنار استخوان بینی قرا دهید و به سمت گوشه دیگر چشم ماساژ دهید.
  3. در مرحله سوم از ماساژ پلک به ماساژ پلک زیرین می پردازیم. این بار انگشتان را در زیر چشم و در گوشه خارجی چشم قرار می‌دهیم و به سمت بینی ماساژ می‌دهیم.

در ماساژ پلک نباید انگشتان را هنگام ماساژ دادن از روی پوست بردارید. ماساژ باید ممتد انجام شود

 

ماساژ شقیقه‌ها

ماساژ صورت

برای ماساژ شقیقه‌ها می‌توان از انگشت اشاره و انگشت وسط استفاده کرد. دو انگشت را روی شقیقه بگذارید و به آرامی به صورت دورانی ماساژ دهید. ماساژ شقیقه‌ها به کاهش و یا رفع سر درد کمک می‌کند.

ماساژ گونه‌ها

برای ماساژ گونه باید ابتدا یک گونه را با هر دو دست ماساژ داد و سپس به سراغ گونه دیگر رفت. ابتدا با گونه راست شروع می کنیم. چهار انگشت دست راست خود را کنار بینی و در زیر چشم قرا دهید و با فشار متوسط از روی گونه ها عبور دهید و در نزدیکی گوش متوقف کنید.
در حالی که هنوز چهار انگشت دست راستتان در سمت خارجی گونه راست قرار دارد، با چهار انگشت دست چپ همین حرکت را تکرار کنید و انگشتان دست چپ را ابتدا به سمت انگشتان راستتان بکشید و سپس از روی گونه به سمت چانه حرکت دهید و سپس دست چپ را از روی صورتتان بردارید. حال انگشتان دست راست را به آرامی از کنار گوش‌ها عبور دهید و تا روی گردن بکشید. این ماساژ به سفت شدن گونه‌ها کمک می‌کند.

ماساژ ناحیه بالای لب

[section bg=””  border=”1px  solid ” border_color=”#b5dee5″  border_size=”5px”   title=”” padding=”10px” parallax_text=”0″ parallax=”0″ margin=”0px”]

چهار انگشت خود را بین بینی و لب، در وسط صورت قرار دهید و سپس به سمت گونه‌ها بکشید. این ماساژ برای رفع چین و چروک روی لب و خط خنده مناسب است. برای محو شدن خط خنده همچنین می‌توانید چهار انگشت را گوشه لب بگذارید و به سمت گونه‌ها حرکت دهید.

[/section]

ماساژ چانه

انگشتان خود را زیر لب و بر روی چانه قرار دهید و به سمت گونه‌ها حرکت دهید.

ماساژ گردن

برای ماساژ گردن دو مرحله وجود دارد. در مرحله اول برای ماساژ نواحی گردن باید حرکت دست از بخش انتهایی صورت به روی گردن باشد. مرحله دوم مربوط به ماساژ بخش میانی گردن یعنی ناحیه غبغب است. برای ماساژ این ناحیه، چهار انگشت را از بالای گلو به سمت چانه حرکت دهید. برای اینکه آثار خوب این ماساژها را در صورت خود ببینید سعی کنید هر روز حداقل یک بار این ماساژها را انجام دهید و هر حرکت را پنج بار تکرار کنید.

آیا همه می‌توانند از ماساژ صورت استفاده کنند؟

افرادی که دارای اگزما یا مشکلات پوستی دارند باید بدانند که ماساژ دادن ممکن است بیماری آنها را تشدید کند پس از این کار اجتناب کنند. اگر در صورت خود زخم یا جوش دارید بهتر است تا بهبودی پوست خود صبر کنید. اگر جوش شما چرکی باشد ممکن است عفونت به نواحی دیگر صورت هم منتشر شود.
اگر از لنز استفاده می‌کنید، یادتان باشد حتما قبلا از شروع ماساژ صورت، لنزها را بیرون بیاورید. ممکن است حین ماساژ پلک ها و اطراف چشم، به خاطر وجود لنز در چشمان شما، چشمتان آسیب ببیند. افرادی که دچار خون مردگی و یا التهاب پوست هستند هم از ماساژ پوست خود اجتناب کنند.

21 مهر 1398 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.