بایدها و نبایدهای قرص راکوتان
14 مرداد 1399 ۰ دیدگاه

باید و نبایدهای استفاده از قرص راکوتان

چه کسانی می توانند قرص راکوتان مصرف کنند ؟

اینکه چه کسانی می‌توانند از قرص راکوتان استفاده کنند به دستور پزشک بستگی دارد و به همین دلیل اگر شما می‌خواهید به صورت خودسرانه از این قرص استفاده کنید باید دقت بسیاری داشته باشید، چرا که به هیچ عنوان این کار صحیح نمی‌باشد. پزشک در برخی از موارد مانند از بین بردن جای جوش، قبل از عملی بینی، لاغری و … استفاده از قرص راکوتان را توصیه می‌کند. از آنجایی که هر فردی سیستم بدن متفاوتی دارد، پزشک باید تمامی موارد را به خوبی مورد بررسی قرار دهد و بعد از آن استفاده از قرص راکوتان را تجویز کند. برای اینکه در مورد استفاده از قرص راکوتان اطلاعات بیشتری داشته باشید در ادامه توضیحاتی را ارائه می دهیم تا اطلاعات شما در این مورد بیشتر شود.

چگونه می توان قرص راکوتان را مصرف کرد ؟

میزان استفاده و اینکه چگونه از قرص راکوتان استفاده کنید کاملا به نظر پزشک شما بستگی دارد. از آنجایی که پزشکان در این زمینه تخصص بیشتری دارند به خوبی می‌توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند و میزان مصرف قرص‌های راکوتان را برای شما مشخص نمایند. به طور کلی بیشتر کسانی که از قرص‌های راکوتان استفاده می‌کنند، یک الی دو بار در روز از آن استفاده می‌نمایند و زمانی که بخواهند آن را مورد استفاده قرار دهند باید معده شان پر باشد. برخی از افراد امکان دارد یک روز فراموش کنند که از قرص خود استفاده کنند و شاید این اشتباه را انجام دهند که روز دوم دو عدد قرص میل کنند، که این روش بسیار اشتباه است می باشد و باید از انجام دادن آن به طور جدی خودداری کنند.

قرص راکوتان

نکاتی مهم و دانستنی قبل از استفاده از قرص راکوتان :

همانطوری که بیان نمودیم پزشک در برخی از موارد استفاده از قرص راکوتان را برای برخی از افراد تجویز می‌کند تا مشکلات خود را با این قرص درمان کنند. یکی از مهمترین دلایلی که قرص‌های راکوتان توسط پزشک تجویز می‌شود، برای از بین بردن جوش‌های روی صورت می‌باشد. قبل از استفاده کردن از این قرص شما باید به برخی از نکات توجه ویژه‌ای داشته باشید که این نکات عبارت هستند از :

  1. خانم‌های باردار :

خانم‌هایی که باردار هستند به هیچ وجه نباید از این قرص استفاده کنند، بر این اساس اگر شما قصد استفاده از قرص راکوتان را دارید باید در ابتدا تست‌ها و آزمایش‌هایی که مربوط به بارداری می‌باشد را انجام دهید تا از باردار نبودن خود اطمینان کافی را به دست آورید. در صورتی که شما باردار باشید و از این قرص‌ها استفاده کنید، امکان دارد که جنین دچار مشکلات شود و در رشد او اختلالاتی به وجود آید.

  1. کسانی که مشکل کبد دارند :

برخی از افراد که مشکلاتی در کبد خود دارند هم به هیچ عنوان نباید از قرص راکوتان استفاده کنند، به همین دلیل پیش از اینکه شما اقدام به مصرف این دارو نمایید، باید برای پزشک جواب آزمایش‌های خود که مربوط به کبد می‌باشد را ببرید تا پزشک بر اساس آنها مصرف این قرص را برای شما تجویز کند. در صورتی که شما مشکلاتی در کبد خود داشته باشید و از این قرص استفاده کنید، نارسایی کبد شما بیشتر می‌شود و امکان دارد به بیماری‌های دیگری هم دچار شوید.

  1. افراد کهنسال :

مصرف قرص راکوتان برای افرادی که سن زیادی دارند به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، در واقع بسیاری از پزشکان این مورد را رعایت می‌کنند و مانع استفاده کردن از قرص‌های راکوتان توسط افراد کهنسال می‌شوند. کسانی که سن زیادی دارند، اگر از قرص‌های راکوتان استفاده نمایند، بدون شک سیستم بدن آنها با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

قرص راکوتان

  1. افرادی که چربی خون بالایی دارند :

برخی از افراد که فشار خون و چربی خون بالایی دارند به هیچ وجه نباید از قرص راکوتان برای از بین بردن جوش‌های خود استفاده کنند، چرا که در این صورت چربی خون آنها بیشتر می‌شود و در پی آن مشکلاتی برای سلامتی آنها به وجود می‌آید. اگر پزشک شما دستور استفاده از قرص‌های راکوتان را به شما بدهد، باید قرص و یا داروی دیگری را در کنار آن به شما معرفی کند تا چربی خون شما کنترل شود.

 تاثیر قرص راکوتان بر روی کسانی که از آن استفاده می کنند :

همانطوری که بیان نمودیم بیشتر افرادی که از قرص راکوتان استفاده می‌کنند، برای از بین بردن جوش‌های صوت شان می‌باشد. در واقع دستور تجویز و استفاده از آن را هم باید پزشک بدهد، چرا که نکات بسیار مهمی را باید پیش از مصرف این دارو توسط بیمار مورد بررسی قرار دهد تا برای او ضرری نداشته باشد. شما اگر از جمله کسانی می‌باشید که از این دارو برای از بین بردن جوش‌های روی صورت خود استفاده می‌کنید باید بدانید که، در هفته‌های آغازین درمان احتمال دارد که جوش‌های شما شدیدتر شود. دلیل این امر آن است که جوش ها به این دارو واکنش نشان می‌دهند و پوست چربی بیشتری را تولید می‌کند. بر این اساس اگر شما بعد از استفاده از این قرص مشاهده نمودید که جوش‌های شما بیشتر شدند، نباید نگران باشید، چرا که این امر بسیار طبیعی می‌باشد.

بعد از سه هفته که از قرص راکوتان استفاده کردید، جوش‌هاش شما به طور شفت انگیزی درمان می‌شود و از بین می‌رود. این امر نشان دهنده این است که داروی مورد استفاده شده موثر واقع شده است، ولی باید تمامی جوانب بیمار مورد بررسی قرار گیرد و سپس از آن استفاده می نماید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از این قرص استفاده می‌کنید در برخی از شرایط باید مصرف آن را قطع کنید که این شرایط عبارت می‌باشد از :

قرص راکوتان

– اگر در طول استفاده از این دارو حامله شدید باید مصرف آن را سریعا کنار بگذارید و با پزشک در این مورد مشورت کنید.

یکی از نکاتی که اهمیت بسیاری دارد و باید به آن به توجه داشته باشید این است که در طول استفاده از قرص راکوتان به طور منظم آزمایش چربی خون بدهید تا چربی خون شما کنترل شود، چرا که قرص‌های راکوتان چربی خون را بسیار افزایش می‌دهند.
این قرص را در موارد مشابه دیگری به هیچ عنوان نباید استفاده کنید و دقت داشته باشید که به دیگران این قرص را توصیه نکنید، چرا که سیستم بدنی هر فرد با شما تفاوت بسیار زیادی دارد و پزشک باید مشخص کند که هر فرد به چه میزان از این دارو نیاز دارد.

– برخی از افراد هستند که امکان دارد از داروهای دیگری مانند آنتی بیوتیک ها استفاده کنند، این دسته از افراد باید دقت داشته باشند که مصرف داروی های دیگر با قرص راکوتان اصلا درست نمی‌باشد و اگر می‌خواهند این اقدام را انجام دهند، بدون شک باید با پزشک در این مورد مشورت کنند. تداخل داروها موجب بیماری‌های مختلف و یا عوارض شدید این داروی می‌گردد.

14 مرداد 1399 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.