11 اسفند 1398 ۰ دیدگاه

آشنایی با راهکارهای پاکسازی پوست خانگی

پاکسازی پوست خانگی :

بدون شک راهکاری های پاکسازی پوست خانگی یکی از بهترین روش‌هایی می باشد که بسیاری از افراد برای پاکسازی پوست خود از این روش‌ها استفاده می‌کنند. تمامی روش هایی که برای پاکسازی پوست خانگی مورد استفاده قرار می گیرد متنوع می‌باشد و هر یک از این روش‌ها مزیت هایی نسبت به روش‌های دیگر دارد، برای اینکه شما با این روش‌ها آشنایی داشته باشید باید در مورد عملکرد و چگونگی انجام آنها هم اطلاعات بیشتری داشته باشید، به همین دلیل در ادامه برخی از مهمترین راهکارهای پاکسازی پوست خانگی را بیان می‌کنیم تا با آنها آشنایی داشته باشید.

معرفی پاکسازی پوست خانگی :

همانطوری که می‌دانید پاکسازی پوست یکی از مهمترین موضوعاتی می‌باشد که بسیاری از خانم ها به این امر اهمیت می‌دهند، اما از آنجایی که نمی‌توانند هزنیه‌های زیادی را در کلینیک‌ها و مراکز درمانی پوست پرداخت کنند، به دنبال بهترین روش هایی که برای پاکسازی پوست خانگی وجود دارد می‌باشند تا پاکسازی پوست خود را از این طریق انجام دهند. برخی از مهمترین و شناخته شده‌ترین راهکارهایی که برای پاکسازی پوست خانگی وجود دارد عبارت می‌باشد از :

  1. بخور صورت :

یکی از بهترین و ارزان‌ترین راهکارهایی که برای پاکسازی پوست خانگی معرفی می شود بخور دادن پوست می‌باشد. شما با استفاده از این روش تمامی منافذ پوستتان را که بسته شده است را باز می‌کنید و از طریق تمامی آلودگی‌هایی را که روی پوست وجود دارد از بین می‌رود.

پاکسازی پوست خانگی

شما برای استفاده از این روش بهتر است یک قوری و یا کتری را پر آب کنید و روی اجاق گاز بگذارید، زمانی که جوش آمد روی صورت خود یک حوله بیندازید و صورت خود را زیر بخار کتری قرار دهید. شما باید اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه این بخار با صورت شما برخورد داشته باشد تا از این طریق آلودگی‌ها روی پوست شما از بین برود. بعد از اینکه بخور شما تمام شد صورت خود را خشک کنید و با استفاده از مرطوب کننده‌هایی نرم صورت خود را نرم تر کنید. اگر روزی دوبار از این روش استفاده کنید، همیشه جوان و زیبا می‌مانید.

  1. شکر :

شکر به عنوان یکی از بهترین لایه بردارها و عالی ترین پیشنهادهایی به شمار می رود که برای پاکسازی پوست خانگی از آن استفاده می شود، که عملکرد آن به صورت طبیعی می‌باشد و بافت‌های صورت را ترمیم می‌کند و منافذ بسته پوست را هم باز می‌کند.

شما باید برای استفاده از این نوع  پاکسازی پوست خانگی مقداری از شکر را به حالت پودر درآورید و مقدار بسیار کمم آبلیمو و آب به آن اضافه کنید تا از این ترکیب خمیر غلیظی به دست آید. بعد از آن باید این خمیر به دست آمده را روی برخی از نقاط صورت که می خواهید لایه برداری کنید بمالید، زمانی که خمیر را روی صورت خود زدید تا ۵ دقیقه آن را به صورت دورانی روی صورت خود ماساژ دهید. شما اگر یک بار در هفته از این روش استفاده کنید پوست شما بسیار زیبا و تمیز خواهد شد.

  1. گل رختشویی :

یکی دیگر از بهترین راهکارهای پاکسازی پوست خانگی که تاثیر بسیاری در باز کردن منافذ بسته پوست دارد گل رختشویی می‌باشد. استفاده کردن از این ماده برای کسانی که پوست‌های چرب دارند بسیار توصیه می‌شود، چرا که تمامی موادی که موجب بسته شدن منافذ پوست آنها شده است را بیرون می‌کشد. همچنین باید بدانید ترشحات پوست چرب را تا حد بسیار زیادی کنترل می‌کند و سلامتی و پاکی را برای پوست شما به ارمغان می‌آورد.

شما برای استفاده از این روش پاکسازی پوست خانگی باید مقداری از این گل را با جو دوسر و بلغور ترکیب کنید و سپس روی صورت خود بمالید، دقت داشته باشید که پوست شما برای استفاده از این روش باید بسیار تمیز و پاکیزه باشد. شما اگر یک بار در هفته از این روش پاکسازی پوست استفاده کنید، بدون شک پوست بسیار زیبا و تمیزی خواهید داشت.

  1. عسل :

همه ما به خوبی در مورد فواید عسل اطلاعات زیادی داریم که در واقع یکی از آنها پاکسازی پوست خانگی هم به شمار می‌رود. منافذ بسته پوست با استفاده از عسل باز می‌شود و برای پوست فواید بسیار زیادی دارد. ترشحات چربی که روی پوست وجود دارد با استفاده از این محصول به تعادل می‌رسد، همچنین باید بدانید اگر عسل را روی برخی از نقاط آسیب دیده پوست خود بگذارید درمان می‌شود. بسیاری از کسانی که جوش‌های زیادی روی پوست خود می زنند می توانند از عسل استفاده کنند. اگر شما هفته ای دوبار از این روش استفاده کنید به مدت مرور زمان تمامی منافذ بسته پوست شما باز می‌شود. اگر شما مایل باشید می‌توانید به عسل مقداری دارچین هم اضافه کنید تا پاکسازی پوست شما بهتر انجام شود.

پاکسازی پوست خانگی

  1. لیمو ترش :

بیشتر کسانی که به دنبال راهکارها و روش‌های پاکسازی پوست خانگی می‌باشند، می‌توانند از این روش درمانی برای باز شدن منافذ بسته پوست خود استفاده کنند. از آنجایی که در لیمو ترش اسید سیتریک وجود دارد، می‌تواند چربی‌های روی پوست را به خوبی از بین ببرد و همچنین آلودگی‌های روی پوست هم با استفاده از این روش به خوبی از بین می‌رود.  یکی از مهمترین خاصیت‌هایی که این روش پاکسازی پوست خانگی دارد این است که پوست را بسیار نرم و تمیز می‌کند، شما باید برای اینکه تاثیر لیمو ترش را به خوبی برای پاکسازی پوست خود مشاهده کنید هفته‌ای دوبار از آن استفاده نمایید.

  1. جوش شیرین :

سلول‌های مرده‌ای که در پوست شما وجود دارد بسیار زیاد می‌باشد که با استفاده از برخی اقدامات پاکسازی پوست خانگی مانند جوش شیرین، تمامی این سلول‌های مرده از روی پوست می‌روند. شما با استفاده از جوش شیرین پوستی شاداب‌تر و جوان‌تر خواهید داشت، تنها کافی است هفته‌ای دوبار از این محلول معجزه آسا استفاده کنید. جوش شیرین باید با آب ترکیب شود و بعد از آن خمیر به دست آمده را روی صورت خود بمالید و تا ۵ دقیقه بگذارید روی پوستتان بماند.

  1. تخم مرغ :

سفیده تخم مرغ خواص بسیار زیادی دارد و به عنوان یکی از بهترین اقدامات و راهکارهای پاکسازی پوست خانگی هم شناخته می‌شود. شما می‌توانید سفیده تخم مرغ را جدا کنید و به خوبی هم بزنید تا کف کند، بعد از آن به مدت ۵ دقیقه آن را درون یخچال قرار دهید، اگر به آن آبلیمو هم بزنید تاثیر بسیار بیشتری در پاکسازی پوست خواهد داشت. شما باید ۱۰ دقیقه بگذارید این ماسک روی پوستتان بماند، تاثیری که این ماسک در از بین بردن آلودگی‌های روی پوست دارد بسیار زیاد می‌باشد و همچنین از پوست شما در برابر آلودگی‌ها هم محافظت می‌کند.

 

  1. جعفری :

برای اینکه از جعفری به عنوان راهی برای پاکسازی پوست خانگی استفاده کنید، باید آن را به خوبی بپزید و بعد از اینکه پخته شد و به دمای تعادل رسید روی پوست خود قرار دهید. اگر ۱۰ الی ۱۵ دقیقه آن را روی پوست خود بگذارید پوست شما بسیار شفاف تر و زیباتر می‌شود، استفاده کردن از این روش دو روز یکبار می‌باشد تا تاثیر خود را بر زیبایی پوست شما بگذارد.

مقالات مرتبط:

آشنایی با مراحل پاکسازی

آشنایی با مراقبت‌های بعد از پاکسازی پوست

آشنایی با ابزار پاکسازی پوست ( میکرودرم و اسکین اسکرابر )

 آشنایی با مراحل قبل از پاکسازی پوست

 آشنایی با پاکسازی کردن پوست

آشنایی با دلایل پاکسازی پوست صورت

آشنایی با روش‌های پاکسازی پوست توسط پزشک

11 اسفند 1398 ۰ دیدگاه
اشتراک گذاری

دیدگاه کاربران

مرا از نوشته‌های تازه با رایانامه آگاه کن.