عوارض سیگار بر پوست

عوارض سیگار بر پوست

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عوارض سیگار بر پوست

نوعی صدمه که مشابه جریان پیری است، در افرادی اتفاق می افتد که سیگار می کشند. پژوهش ها نشان داده اند که سیگاری های قهار، پنج برابر بیش از غیرسیگاری ها در معرض چین و چروک ها قرار می گیرند. بخشی از آن به دلیل همان آنزیم های بدنام مخرب است. سلول های پوستی داخل یک لوله آزمایشگاهی در معرض آب نمکی که با دود اشباع شده بود، قرار داده شد و آنزیم هایی به مراتب بیش از وضعیت عادی تولید کرد، و فیبروبلاست ها تا میزان ۴۰ درصد کمتر از وضعیت عادی توانایی ساختن فیبرهای تازه کلاژن را داشتند.

اما این، همه صدمات دخانیات نیست. دود سیگار پوست را رنگ پریده و ضخیم می سازد و پردۂ خاکستری رنگی را روی چین و چروک ها، به ویژه گونه ها خلق می کند. یکی از دلایل آن این است که نیکوتین باعث انبساط شریان های خونی می شود، پس خون کمتری به پوست می رسد. دخانیات همچنین تولید الاستین را تا ۱۰۰ درصد افزایش می دهد اما این فیبرهای تازه ضخیم تر از فیبرهای عادی اند. و سرانجام، سیگار کشیدن پوست را منقبض می کند و فرد لب هایش را به هم می فشرد، عضلات صورت و دور چشمانش را جمع می کند تا از شر دود سیگار خلاصی یابد. خم کردن تکراری کلاژن به این شکل، موجب خمیدگی دائمی با چین و چروک های ویژه یک سیگاری می شود.

تصویر بزرگ پوست سالخورده:

نشانه های پیری که شما در آینه می بینید، انعکاسی از رویدادهایی هستند که در سطحی میکروسکوپی رخ می دهند.

مهم است که این مفهوم درک شود، زیرا آنچه شما انجام می دهید تا سلول های پوستی تان را به وضعیت گذشته برگردانید و آنها را ترمیم کنید، نخست در سلول های لایه های پوست اتفاق می افتد و دست کم بعد از پنج هفته مشهود می شود.

کرم پوستی طبیعی
در اینجا به تغییراتی که معمولا از بیست، بیست و پنج سالگی شروع می شوند، اشاره می کنیم:

-سلول های پوستی تازه ای که ساخته می شوند، معمولا بزرگ ترند و شکل آنها نامنظم تر است. همچنین کندتر رشد می کنند.

-لایه های کمتری از سلول های مرده در سطح پوست وجود دارند.

-کاهشی در ملکول های نگهدارنده رطوبت که کلاژن و الاستین را احاطه کرده اند و آنها را مرطوب می سازند، اتفاق می افتد.

-در هر ده سال سلول های سازنده رنگ دانه ها ۲۰ درصد از میزان تراکم خود را از دست می دهند، همزمان با آن افزایش در تولید ملانین در نقاط کوچکی رخ می دهد که خالق خال های پیری است.

– سلول های دفاعی پوست که از آن محافظت می کنند، در سال های بین بزرگسالی و پیری به نصف تقلیل می یابند و نور آفتاب کاهش آنها را تشدید می کند.

-از فعالیت سلول هایی که فیبروبلاست نام دارند و سازنده کلاژن و الاستین هستند، کاسته می شود.

-فیبرهای کلاژن که به پوست خاصیت ارتجاعی می بخشند، ضخیم تر می شوند و هر سال تا ۱ درصد کاهش می یابند.

-فیبرهای الاستین که باعث انعطاف پذیری پوست می شوند، شل می شوند و به راحتی می شکنند. تعدادشان نیز کمتر می شود.

-ماده زمینه ای که کلاژن و الاستین را کنار یکدیگر نگه میدارد، نازک می شود.

-شریان های خونی که مواد مغذی را حمل می کنند و پس مانده های سلولی را از پوست بیرون می ریزند، تحلیل می روند. آنهایی هم که باقی می مانند، احتمالا فراخ می شوند و دیواره هایشان ضخیم می گردد و احتمال زیادی وجود دارد که خم شوند یا بشکنند.

آیا بهتر نیست بجای سیگار کشیدن و پیر کردن خود بیشتر به سلامتی خود اهمیت دهید؟ آیا وقت آن نرسیده که به خودتان اهمیت دهید تا برای همیشه زیبا و جوان بمانید؟ بهتر است از امروز بجای سیگار کشیدن به فکر شستشوی صحیح و ماساژ صورتتان باشید تا مانع از چین و چروک و پیری صورتتان شوید. ما به شما توصیه می کنیم از این به بعد به جای پاکت سیگار، بسته فیس براش را جلوی آیینه تان بگذارید. هر روز صورتتان را شستشو دهید. فیس براش وسیله ای کوچک و دستی است که برای شستشو و ماساژ صورت و حتی پخش کردن مواد آرایشی روی صورت کاربرد دارد. با فیس براش شستشوی صورت ۶ برابر بهبود پیدا می کند چون عملکردی سریع و ملایم دارد. جوش های سرسیاه را برطرف می کند و مانع از بروز چین و چروک زودرس می شود. برای آشنایی بیشتر با این محصول اینجا را کلیک کنید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *