مواد طبیعی و گیاهان ضد آفتاب

مواد طبیعی و گیاهان ضد آفتاب

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مواد طبیعی و گیاهان ضد آفتاب

روغن بادام شیرین:

درخت بادام که از تیره گل شرخیان است و با نام علمى(Amigdalus commanis) معروف است دارای دو گونه بادام شیرین و بادام تلخ می باشد.

تفاوت های بادام شیرین با بادام تلخ:

در بادام شیرین آمیگدالین موجود نیست و این مهمترین وجه تفاوت آن با بادام تلخ است، در بادام تلخ مقدار درصد روغن کمتر ولی امولسین بیشتر است و آمیگدالینوزید حدود ۴ – ۱٪ وجود دارد. این ماده در مجاورت آب و تحت اثر امولسین هیدرولیز می گردد و از آن ۲ مولکول اسید سیانیدریک و الائید بنزوییک حاصل می شود. گلیسریدهای چرب موجود در روغن بادام شامل اولئیک (۷۷٪)، لینولئیک (۱۷٪)، پالمیتیک (٪۵)، میریستیک (۱٪)، است این روغن در فارماکوپه سوئیس رسما معرفی شده است.
این ماده در پوست بعنوان ماده مغذی پوست، امولیان و در کرم های ضد چروک نیز کاربرد دارد.
از ترکیبات دیگر می توان تانن، آسپاراژین، کازئین، پپتن Peptones را نام برد.

روغن نارگیل:

درخت نارگیل که از تیره درخت خرما است و در زبان انگلیسی آن را cocoanut palm می گویند.
غیر از کاربرد در روغن های ضد آفتاب این روغن در صنایع خوراکی، شیرینی و شکلات سازی، به عنوان روغن سر و در دیگر فراورده های آرایشی نیز کاربرد دارد. هم چنین در صنایع داروسازی در تهیه صابون و پمادهای دارویی نیز کاربرد دارد.

روغن زیتون:

درخت زیتون (که در نواحی رودبار زه دار نامیده می شود ) که از تیره زیتون است و به زبان انگلیسی Olivetree نامیده می شود.
ویژگی: روغن زیتون، مایعی است به رنگ زرد روشن مایل به سبز تا زرد طلایی و حالت زلال و شفاف و چسبنده دارد. اگر نوع مرغوب آن باشد در مدت طولانی رسوبی باقی نمی گذارد.

ویژگی های درمانی:

کاربردهای درونی (دستگاهی بدن):

تغذیه ای، ملین، دفع کننده سنگهای صفراوی، کاهش یبوست های مزمن مسمومیت با شرب، کاهش تحریکات مسموم، کاهش سرفه های خشک، انسداد روده.

کاربردهای پوستی:

ضد التهاب و التیام بخش پوستی به ویژه تحریکات ناشی از آفتاب سوختگی، التیام بخش در گزش حشرات، جهت برنزه کردن پیش از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب با اضافه کردن چند دانه له شده سیر اثر ضد درد دارد، در برخی موارد جلوگیری از ریزش موی سر، و در کرم ها و روغن های حالت دهنده موی سر.

گیاهان و مواد طبیعی ضد آفتاب

روغن کنجد:

کنجد گیاهی است یکساله از تیره کنجدیان و در زبان انگلیسی آنرا sesame نامند.

ویژگی:

کاربردهای داخلی مصارف تغذیه ای، اثرات ملینی، جایگزین روغن زیتون، سزامولین که در بخش غیر صابونی شدن روغن وجود دارد، اثرات حشره کشی دارد و می تواند اثر حشره کشی را افزایش دهد، در داروسازی به عنوان حلال مواد تزریقی نیز کاربرد دارد.

کاربردهای پوستی:

نوع خالص روغن کنجد در تهیه فرآورده های آرایشی و بهداشتی کاربرد فراوان دارد. طبیعی ترین راه برای محافظت پوست از نور خورشید استفاده از مخلوطی از روغن های کنجد، زیتون و بادام و نارگیل است. این روغن در فرآورده های زیبایی نیز زیاد کاربرد دارد. به عنوان ضد التهاب و ضد درد پوستی نیز می تواند جایگزین روغن زیتون گردد. جذب نور فرابنفش توسط کنجد بیشترین حد را نسبت به روغنهای دیگر دارد.

روغن بادام زمینی:

روغن بادام زمینی از بادام( پسته) زمینی بدست می آید. اما گیاهی است یکساله از تیره پروانه واران که در زبان انگلیسی Peanut یا Ground nut نام دارد.

کاربردهای داخلی:

ویژه ترین کاربرد آن در تغذیه است. در مخلوطی از سولفات نیکوتین اسید اولئیک، محلول آمونیاک و آب باران نوعی امولسیون جهت دفع حشرات، شته و غیره در کشاورزی بکار می رود و به عنوان حلال در برخی از فرآورده های تزریقی.

کاربرد پوستی:

در تهیه کرم ها و مواد آرایشی، در داروخانه در تهیه روغن کامفر بعنوان نرم کننده پوست کودکان و در ترکیب با روغن زیتون دارد.

ویژگی ها:

کاربرد داخلی ویژه ترین کاربرد آن در تغذیه است. در مخلوطی از سولفات نیکوتین اسید اولئیک، محلول آمونیاک و آب باران نوعی اموسیون جهت حشرات، شته و غیره در کشاورزی به کار می رود و به عنوان حلال در برخی از فرآورده های تزریقی.

کاربرد پوستی در تهیه کرم ها و مواد آرایشی، در داروخانه در تهیه روغن کامفر بعنوان نرم کننده پوست کودکان و در ترکیب با روغن زیتون و کنجد بعنوان محافظ پرتو خورشید.

حال که با روغن های موثر در رفع پرتو خورشید آشنا شدید خوب است اشاره کنیم که از عوارض مهم پرتو خورشید ایجاد چین و چروک در صورت و پیری است. اگر به پوست خود اهمیت می دهید و به دنبال راهی برای فرار از چین و چروک ها هستید بهتر است دستگاه فیس براش را تهیه کنید. ما توصیه می کنیم صورت خود را روزانه با فیس براش شستشو داده و ماساژ دهید. فیس براش دستگاه کوچکی است که باعث ریلکس شدن عضلات زیر پوست می شود و به شادابی و جوانی پوست کمک می کند. این وسیله جوش های سرسیاه را رفع می کند و مانع از بروز چین و چروک زودرس می شود. حتی برس های مخصوصی برای پخش مواد آرایشی بر روی صورت دارد. برای آشنایی بیشتر با این محصول اینجا را کلیک کنید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *